348
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń18 tys.
  • Odpowiedzi136
  • Ocen na +113
348 ppt ?

Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej? (137)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~vvvvvvvvvvvvv1 -

Ktoś pisze BAJKI o lądowaniu we mgle na lotniskach takich jak w Smoleńsku. Czy wie jakie wyposażenie powinno posiadać lotnisko do lądowania samolotów pasażerskich ??? Może ekspert myślał o dwupłatowcach Antonowa z II wojny które mogły lądować na łące. Czy wie jak wygląda przestrzeń powietrzna, czy wie że lecący samolot to nie krasula na pastwisku ? Gdy nie ma warunków atmosferycznych do lądowania samoloty nie startują i nie lądują. Należy też wiedzieć że samoloty mają różne przeznaczenie i różnią się wyposażeniem i konstrukcją. Zupełnie inna jest konstrukcja jedno lub dwuosobowego samolotu myśliwskiego wojskowego jak cywilnego pasażerskiego. Jaki ekspert z Belwederu przygotował wycieczkę do Katynia takie skutki lądowania Tupolewa w Smoleńsku.
INTERIA.PL

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~Hibride-Krieg -

Nic dodac i nic ujac gdyz jest to PRAWDA i to bolesna az do BULU, jak pisal pewien Hrabia. Otoz slowa jakie przekazal pan Kazana ,Dyrektor Protokolu Dyplmatycznego o tresci,, pan Prezydent jeszcze nei pdojal decyzji co dalej robic,, byly rownoznaczne i tak mogly byc odczytane przez kapitana Protasiuka jako NAKAZ ladowania a poza tym nie mial Pan Prezydent zadnego PRAWA do decydowania o czymkolwiek gdyz jedyna kompetentna Osoba na Pokladzie samolotu byl Kapitan samolotu na ktorym zgodnie ze swiatowymi zasadami wsrod Pilotow samolotow pasazerskich, spoczywa 100% odpowiedzialnosci za bezpieczenstwo samolotu i Pasazerow. W sytuacji w jakiej sie znalazl samolot a wiec MGLA zalegajaca na glebokosc 6,- metry nad powierzchnia gruntu wykluczala wogole mozliwosc podejmowania jakichkolweik prob z obnizaneim samolotu gdyz zgodnie ze standardami pilotazu samolotow pasazerskich mial On tylko trzy wyjscia a wiec odfrunac na Okecie, Odfrunac na lotnisko zaapsowe, krazyc nad Smolenskiem tak dlugo na ile paliwa mu starczy i czekac czy mgla opadnie ale w zadnym wypadku nei mogl experymentowac ze znizaniem bo nawet i prawo jakie Jego obowiazywalo az w czerach aktach prawnych tego zakazyalo co zostalo zlamane z wiadomym skutkiem. Wzorem jest ten Pilot TU-154M, ktory wczesniej frunac do Tbilissi w Gruzji z Prezydentami panstw Bloku Europy Wschodniej ODMOWIL ladowania w Tbilissi pomimo, ze Prezydent DR. hab. Lech Kaczynski osobiscie wszedl do Cockpitu i wdal sei w wydawanie Rozkazow do czego nie mial zadnego prawa bedac tylko Zwierzchnikiem Sil Zbrojnych bo to inne kompetencje a nie rozkazodawstwo Zolnierzom. Zle tez zachowal sie Genral Wojsk Lotniczych bo znajac zasady formatowania Pilotow wojskwoych na mysliwce naddzwiekowe i do walk podniebnych mial obowiazek wejsc do Cockiptu i upewnic sie ze Kpaitan samoltu nie bedzei lamal zasad pilotazu samolotow pasazerskich co moglby uczynic majac nature WOJAKA a nie Pilota CYWILNEGO i OSTRZEC Go aby nie kombinowal a zachowal sie poprawnie. Logiczny Sedzia taki akt oskarzenia by ODRZUCIL jako NIEDORZECZNY. Badzmy Realistami. Pytanie. Czy Autokar pasazerski pietrowy marki Mercedes-Benc bedacy na stanie majatkowym Wojska Poslkegeo i przemalowany na barwy ZIELONE nadaje sie do transportu Soldatow po BEZDROZACH POLIGONU w Drawsku Pomorskim ? Czy raczej jego KONSTRUKCJA jest zaprojektowana na Autostrady i dobrej jakosci drogi ? Czy taki Autokar bedac na STANIE Wojska STANIE sie przez to Transpoorterem wojskowym na bezdroza? To pokazuje jaká tam w wojsku panowala POTHOLOGIA i to w Wolnej juz Polsce.

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~Jan -

julciaDe Ja jestem za wolnością słowa - ludzie mają prawo do swoich
opinii dlatego te wiązanki mnie jakoś specjalnie nie bulwersują i
traktuje je jako materiał do refleksji i element demokracji .

Jest całkiem możliwe że któryś z wojskowych albo sam Prezydent
naciskali na lądowanie pomimo trudnym warunkom atmosferycznym .
Tylko że - zauważcie - samoloty na całym świecie lądują i we mgle i
w nocy - i lądują całą dobę i na okrągło .

Nikt nie przerywa lotów z powodu deszczu, mgły , braku widoczności
bo samoloty mają elektroniczną nawigację i systemy dzięki którym
pilot nie musi niczego widzieć .

Pod Smoleńskiem i już o tym pisałam - zawaliły służby które organizują
takie przeloty i badają całą logistykę i warunki lądowania .
Na lotnisku zabrakło nowoczesnych systemów naprowadzania a do tego
piloci bez doświadczenia + VIP- y które naciskają na lądowanie .

To wszystko się nałożyło na siebie - na każdym kroku było dziadostwo
i polskie nieudacznictwo i Służby które nie upilnowałyby nawet
ślepej owcy .

Kiedy ma wylądować Prezydent USA to już miesiąc wcześniej Służby
odpowiedzialne wszystko sprawdzają .
A nasi - polecieli na dzika - może jakoś to będzie .

A skąd pewność że nie była to celowa robota służb polskich i rosyjskich ?
Piloci to nie byli nowicjusze , więc pisanie o braku doświadczenia jest wzięte z czapy i służy dyskredytacji Polski i Polakó


Reklama

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~Jan -

~vvvvvvvvvvvvv1 Ktoś pisze BAJKI o lądowaniu we mgle na lotniskach takich jak w Smoleńsku. Czy wie jakie wyposażenie powinno posiadać lotnisko do lądowania samolotów pasażerskich ??? Może ekspert myślał o dwupłatowcach Antonowa z II wojny które mogły lądować na łące. Czy wie jak wygląda przestrzeń powietrzna, czy wie że lecący samolot to nie krasula na pastwisku ? Gdy nie ma warunków atmosferycznych do lądowania samoloty nie startują i nie lądują. Należy też wiedzieć że samoloty mają różne przeznaczenie i różnią się wyposażeniem i konstrukcją. Zupełnie inna jest konstrukcja jedno lub dwuosobowego samolotu myśliwskiego wojskowego jak cywilnego pasażerskiego. Jaki ekspert z Belwederu przygotował wycieczkę do Katynia takie skutki lądowania Tupolewa w Smoleńsku.
BAJKI TWORZYSZ TY I TWOI POLITYCZNI IDOLE

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~Jan -

~Hibride-Krieg Nic dodac i nic ujac gdyz jest to PRAWDA i to bolesna az do BULU, jak pisal pewien Hrabia. Otoz slowa jakie przekazal pan Kazana ,Dyrektor Protokolu Dyplmatycznego o tresci,, pan Prezydent jeszcze nei pdojal decyzji co dalej robic,, byly rownoznaczne i tak mogly byc odczytane przez kapitana Protasiuka jako NAKAZ ladowania a poza tym nie mial Pan Prezydent zadnego PRAWA do decydowania o czymkolwiek gdyz jedyna kompetentna Osoba na Pokladzie samolotu byl Kapitan samolotu na ktorym zgodnie ze swiatowymi zasadami wsrod Pilotow samolotow pasazerskich, spoczywa 100% odpowiedzialnosci za bezpieczenstwo samolotu i Pasazerow. W sytuacji w jakiej sie znalazl samolot a wiec MGLA zalegajaca na glebokosc 6,- metry nad powierzchnia gruntu wykluczala wogole mozliwosc podejmowania jakichkolweik prob z obnizaneim samolotu gdyz zgodnie ze standardami pilotazu samolotow pasazerskich mial On tylko trzy wyjscia a wiec odfrunac na Okecie, Odfrunac na lotnisko zaapsowe, krazyc nad Smolenskiem tak dlugo na ile paliwa mu starczy i czekac czy mgla opadnie ale w zadnym wypadku nei mogl experymentowac ze znizaniem bo nawet i prawo jakie Jego obowiazywalo az w czerach aktach prawnych tego zakazyalo co zostalo zlamane z wiadomym skutkiem. Wzorem jest ten Pilot TU-154M, ktory wczesniej frunac do Tbilissi w Gruzji z Prezydentami panstw Bloku Europy Wschodniej ODMOWIL ladowania w Tbilissi pomimo, ze Prezydent DR. hab. Lech Kaczynski osobiscie wszedl do Cockpitu i wdal sei w wydawanie Rozkazow do czego nie mial zadnego prawa bedac tylko Zwierzchnikiem Sil Zbrojnych bo to inne kompetencje a nie rozkazodawstwo Zolnierzom. Zle tez zachowal sie Genral Wojsk Lotniczych bo znajac zasady formatowania Pilotow wojskwoych na mysliwce naddzwiekowe i do walk podniebnych mial obowiazek wejsc do Cockiptu i upewnic sie ze Kpaitan samoltu nie bedzei lamal zasad pilotazu samolotow pasazerskich co moglby uczynic majac nature WOJAKA a nie Pilota CYWILNEGO i OSTRZEC Go aby nie kombinowal a zachowal sie poprawnie. Logiczny Sedzia taki akt oskarzenia by ODRZUCIL jako NIEDORZECZNY. Badzmy Realistami. Pytanie. Czy Autokar pasazerski pietrowy marki Mercedes-Benc bedacy na stanie majatkowym Wojska Poslkegeo i przemalowany na barwy ZIELONE nadaje sie do transportu Soldatow po BEZDROZACH POLIGONU w Drawsku Pomorskim ? Czy raczej jego KONSTRUKCJA jest zaprojektowana na Autostrady i dobrej jakosci drogi ? Czy taki Autokar bedac na STANIE Wojska STANIE sie przez to Transpoorterem wojskowym na bezdroza? To pokazuje jaká tam w wojsku panowala POTHOLOGIA i to w Wolnej juz Polsce.
MGŁA POJAWIŁA SIĘ CHOĆ W PROGNOZACH JEJ NIE BYŁO I ZNIKNĘŁA RÓWNIE SZYBKO . TO CIĘ NIE ZAINTRYGOWAŁO ?

Reklama

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~Giniol -

~gość
gość No przecież wizytę planowali fachowcy z kancelarii Prezydenta,wśród nich fachowiec Sasin.
Planowanie to nie odpowiedzialność za sprzęt a za to odpowiadał rząd PO - PSL, kumasz ?
Odpowiedzialność jest za wszystko co z lotem jest związane. A że nie było to lotnisko czynne, cywilne a jedynie prowizorka z naprowadzaniem jak samoloty wojskowe przez Rosjan, w takich warunkach pogodowych to nie mogło się nie przydarzyć, to tylko kwestia czasu.
Był wyraźny komunikat słyszalny w kokpicie TAWS TAWS TAWS i brak reakcji kapitana samolotu.
Pytanie, czy gdyby podjął inną decyzję i przerwał lądowanie poszedł w górę zaraz po pierwszym komunikacie to nie doszło by do katastrofy ? Brakowało kilka sekund. Pilot nie widział pasa lądowego a na tym lotnisku nie było systemu naprowadzania automatycznego.

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~Midast -

Debilny "artykulik".
To tylko prostacy i POKemony mogą nieszanować mogił . Trzeba być kompletnie zwykłą świnią by niszczyć miejsce, dla innych święte.
No ale co POKO to durnie i pierwotniaki i sprzedawczyki

Reklama

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~Giniol -

~Jan
~Hibride-Krieg Nic dodac i nic ujac gdyz jest to PRAWDA i to bolesna az do BULU, jak pisal pewien Hrabia. Otoz slowa jakie przekazal pan Kazana ,Dyrektor Protokolu Dyplmatycznego o tresci,, pan Prezydent jeszcze nei pdojal decyzji co dalej robic,, byly rownoznaczne i tak mogly byc odczytane przez kapitana Protasiuka jako NAKAZ ladowania a poza tym nie mial Pan Prezydent zadnego PRAWA do decydowania o czymkolwiek gdyz jedyna kompetentna Osoba na Pokladzie samolotu byl Kapitan samolotu na ktorym zgodnie ze swiatowymi zasadami wsrod Pilotow samolotow pasazerskich, spoczywa 100% odpowiedzialnosci za bezpieczenstwo samolotu i Pasazerow. W sytuacji w jakiej sie znalazl samolot a wiec MGLA zalegajaca na glebokosc 6,- metry nad powierzchnia gruntu wykluczala wogole mozliwosc podejmowania jakichkolweik prob z obnizaneim samolotu gdyz zgodnie ze standardami pilotazu samolotow pasazerskich mial On tylko trzy wyjscia a wiec odfrunac na Okecie, Odfrunac na lotnisko zaapsowe, krazyc nad Smolenskiem tak dlugo na ile paliwa mu starczy i czekac czy mgla opadnie ale w zadnym wypadku nei mogl experymentowac ze znizaniem bo nawet i prawo jakie Jego obowiazywalo az w czerach aktach prawnych tego zakazyalo co zostalo zlamane z wiadomym skutkiem. Wzorem jest ten Pilot TU-154M, ktory wczesniej frunac do Tbilissi w Gruzji z Prezydentami panstw Bloku Europy Wschodniej ODMOWIL ladowania w Tbilissi pomimo, ze Prezydent DR. hab. Lech Kaczynski osobiscie wszedl do Cockpitu i wdal sei w wydawanie Rozkazow do czego nie mial zadnego prawa bedac tylko Zwierzchnikiem Sil Zbrojnych bo to inne kompetencje a nie rozkazodawstwo Zolnierzom. Zle tez zachowal sie Genral Wojsk Lotniczych bo znajac zasady formatowania Pilotow wojskwoych na mysliwce naddzwiekowe i do walk podniebnych mial obowiazek wejsc do Cockiptu i upewnic sie ze Kpaitan samoltu nie bedzei lamal zasad pilotazu samolotow pasazerskich co moglby uczynic majac nature WOJAKA a nie Pilota CYWILNEGO i OSTRZEC Go aby nie kombinowal a zachowal sie poprawnie. Logiczny Sedzia taki akt oskarzenia by ODRZUCIL jako NIEDORZECZNY. Badzmy Realistami. Pytanie. Czy Autokar pasazerski pietrowy marki Mercedes-Benc bedacy na stanie majatkowym Wojska Poslkegeo i przemalowany na barwy ZIELONE nadaje sie do transportu Soldatow po BEZDROZACH POLIGONU w Drawsku Pomorskim ? Czy raczej jego KONSTRUKCJA jest zaprojektowana na Autostrady i dobrej jakosci drogi ? Czy taki Autokar bedac na STANIE Wojska STANIE sie przez to Transpoorterem wojskowym na bezdroza? To pokazuje jaká tam w wojsku panowala POTHOLOGIA i to w Wolnej juz Polsce.
MGŁA POJAWIŁA SIĘ CHOĆ W PROGNOZACH JEJ NIE BYŁO I ZNIKNĘŁA RÓWNIE SZYBKO . TO CIĘ NIE ZAINTRYGOWAŁO ?
No dobrze, to znaczy, że była, może i sztuczna ale to nie zmienia zasad postepowania przez kapitana statku powietrznego. On nie widział odpowiednio wcześnie pasa startowego, więc nie powinien lądować, chociażby to była mgła sztuczna. Teraz wiemy, że ta "sztuczna:" mgła była skuteczna, a może to wybuch na skrzydle tylko jak to jest, że nikt nie zauważył materiału wybuchowego na skrzydle przed wylotem a chyba pirotechnicy sprawdzali samolot przy pomocy psów, chyba , że nie. Wylot TU 154 był zorganizowany przez kancelarię prezydenta na prętce. Na obchody Katyńskie o ile pamiętam, oficjalnie był zaproszony Premier Tusk przez Premiera Federacji Rosyjskiej Putina ( wtedy nie był Prezydentem) czyli oficjalnie byli to politycy tej samej rangi państwowej. Wylot samolotu "prezydenckiego" nastąpił chyba dwa dni później, a więc nie na tą samą uroczystość. Lech Kaczyński rościł sobie pretensje do prowadzenia polityki zagranicznej czynnie, wcale nie mając konstytucyjnych kompetencji w tej kwestii ( co pośrednio potwierdza obecny Prezydent A. Duda, nie ma w tej kwestii nic do powiedzenia, chyba, że Rząd da mu pełnomocnictwa w konkretnej sprawie.) To rząd konstytucyjnie odpowiada za politykę zagraniczną RP.

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~mlaskacz -

~Jan
~Hibride-Krieg Nic dodac i nic ujac gdyz jest to PRAWDA i to bolesna az do BULU, jak pisal pewien Hrabia. Otoz slowa jakie przekazal pan Kazana ,Dyrektor Protokolu Dyplmatycznego o tresci,, pan Prezydent jeszcze nei pdojal decyzji co dalej robic,, byly rownoznaczne i tak mogly byc odczytane przez kapitana Protasiuka jako NAKAZ ladowania a poza tym nie mial Pan Prezydent zadnego PRAWA do decydowania o czymkolwiek gdyz jedyna kompetentna Osoba na Pokladzie samolotu byl Kapitan samolotu na ktorym zgodnie ze swiatowymi zasadami wsrod Pilotow samolotow pasazerskich, spoczywa 100% odpowiedzialnosci za bezpieczenstwo samolotu i Pasazerow. W sytuacji w jakiej sie znalazl samolot a wiec MGLA zalegajaca na glebokosc 6,- metry nad powierzchnia gruntu wykluczala wogole mozliwosc podejmowania jakichkolweik prob z obnizaneim samolotu gdyz zgodnie ze standardami pilotazu samolotow pasazerskich mial On tylko trzy wyjscia a wiec odfrunac na Okecie, Odfrunac na lotnisko zaapsowe, krazyc nad Smolenskiem tak dlugo na ile paliwa mu starczy i czekac czy mgla opadnie ale w zadnym wypadku nei mogl experymentowac ze znizaniem bo nawet i prawo jakie Jego obowiazywalo az w czerach aktach prawnych tego zakazyalo co zostalo zlamane z wiadomym skutkiem. Wzorem jest ten Pilot TU-154M, ktory wczesniej frunac do Tbilissi w Gruzji z Prezydentami panstw Bloku Europy Wschodniej ODMOWIL ladowania w Tbilissi pomimo, ze Prezydent DR. hab. Lech Kaczynski osobiscie wszedl do Cockpitu i wdal sei w wydawanie Rozkazow do czego nie mial zadnego prawa bedac tylko Zwierzchnikiem Sil Zbrojnych bo to inne kompetencje a nie rozkazodawstwo Zolnierzom. Zle tez zachowal sie Genral Wojsk Lotniczych bo znajac zasady formatowania Pilotow wojskwoych na mysliwce naddzwiekowe i do walk podniebnych mial obowiazek wejsc do Cockiptu i upewnic sie ze Kpaitan samoltu nie bedzei lamal zasad pilotazu samolotow pasazerskich co moglby uczynic majac nature WOJAKA a nie Pilota CYWILNEGO i OSTRZEC Go aby nie kombinowal a zachowal sie poprawnie. Logiczny Sedzia taki akt oskarzenia by ODRZUCIL jako NIEDORZECZNY. Badzmy Realistami. Pytanie. Czy Autokar pasazerski pietrowy marki Mercedes-Benc bedacy na stanie majatkowym Wojska Poslkegeo i przemalowany na barwy ZIELONE nadaje sie do transportu Soldatow po BEZDROZACH POLIGONU w Drawsku Pomorskim ? Czy raczej jego KONSTRUKCJA jest zaprojektowana na Autostrady i dobrej jakosci drogi ? Czy taki Autokar bedac na STANIE Wojska STANIE sie przez to Transpoorterem wojskowym na bezdroza? To pokazuje jaká tam w wojsku panowala POTHOLOGIA i to w Wolnej juz Polsce.
MGŁA POJAWIŁA SIĘ CHOĆ W PROGNOZACH JEJ NIE BYŁO I ZNIKNĘŁA RÓWNIE SZYBKO . TO CIĘ NIE ZAINTRYGOWAŁO ?
Wredna su.. ta mgła! To na pewno robota Putina.

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~Morozow -

[
..., a może to wybuch na skrzydle tylko jak to jest, że nikt nie zauważył materiału wybuchowego na skrzydle przed wylotem a chyba pirotechnicy sprawdzali samolot przy pomocy psów, chyba , że nie. .[/cytat]

Psy nie mogłyby nic znaleźć bo "agregat" był zaspawany w dźwigarze skrzydła. Umieszczono to tam na wszelki wypadek podczas przeglądu/ remontu tego Tupolewa wcześniej. Gdyby impuls do wybuchu nastąpił podczas przelotu nad Atlantykiem nikt by nie odkrył prawdy. Teraz tez nikt jej nie odkryje bo USA nie udostepni Polsce materiałów z monitoringu satelitarnego a wrazliwe części samolotu są poodcinane i przetopione w rosyjskiej hucie..Prace mechanikow mieli nadzorować agenci wysłani do tego celu z Polski ale w czasie "montażu agregatu" agenci zabawiali się z darmowymi panienkami w hotelu. Panienki to etatowe pracowniczki GRU i dobrze wywiązały się ze swojego zadania.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?