348
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń18 tys.
  • Odpowiedzi136
  • Ocen na +113
348 ppt ?

Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej? (137)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?

Napisał(a): ~KADOR -

julciaDe Ja jestem za wolnością słowa - ludzie mają prawo do swoich
opinii dlatego te wiązanki mnie jakoś specjalnie nie bulwersują i
traktuje je jako materiał do refleksji i element demokracji .

Jest całkiem możliwe że któryś z wojskowych albo sam Prezydent
naciskali na lądowanie pomimo trudnym warunkom atmosferycznym .
Tylko że - zauważcie - samoloty na całym świecie lądują i we mgle i
w nocy - i lądują całą dobę i na okrągło .

Nikt nie przerywa lotów z powodu deszczu, mgły , braku widoczności
bo samoloty mają elektroniczną nawigację i systemy dzięki którym
pilot nie musi niczego widzieć .

Pod Smoleńskiem i już o tym pisałam - zawaliły służby które organizują
takie przeloty i badają całą logistykę i warunki lądowania .
Na lotnisku zabrakło nowoczesnych systemów naprowadzania a do tego
piloci bez doświadczenia + VIP- y które naciskają na lądowanie .

To wszystko się nałożyło na siebie - na każdym kroku było dziadostwo
i polskie nieudacznictwo i Służby które nie upilnowałyby nawet
ślepej owcy .

Kiedy ma wylądować Prezydent USA to już miesiąc wcześniej Służby
odpowiedzialne wszystko sprawdzają .
A nasi - polecieli na dzika - może jakoś to będzie tak jak ty lecisz aby dokopać na wariata NIC WAŻNE ja tu dzik ,sfora psów mnie goni ,gdzie gajowy może mnie obroni

INTERIA.PL

Napisał(a): ~ryrtrt -

~gość
gość No przecież wizytę planowali fachowcy z kancelarii Prezydenta,wśród nich fachowiec Sasin.
Planowanie to nie odpowiedzialność za sprzęt a za to odpowiadał rząd PO - PSL, kumasz ?
Ale to nie sprzęt zawinił. do katastrofy doprowadziły błędne decyzje podjęte podczas przygotowań (za co odpowiada Sasin) oraz podczas lądowania (naciski na polotów). Atmosfera jaką wywołał prezydent i PiS po odmowie lądowania w Gruzji też nie pomogła.

Napisał(a): ~evva -

~gość
gość No przecież wizytę planowali fachowcy z kancelarii Prezydenta,wśród nich fachowiec Sasin.
Planowanie to nie odpowiedzialność za sprzęt a za to odpowiadał rząd PO - PSL, kumasz ?
I bardzo sie mylisz , wycieczke krajoznawcza w celu przypodobania sie wyborcom planowal i organizowal Duda , ktory wyraznie powiedzal do Tuska ,ktory zaproponowal pomoc , zeby sie odpier.....dolil ! Co zgodnie z wola pisowska nastapilo ! oczywiscie najlepiej powielac oskarzenie zloczyncow i klamcow i wierzyc w to co mowia, tylko ciekawe ile czasu beda jeszcze potrzebowali , zeby dojsc do prawdy ....dochodza juz ponad dekade ,,wystarczy im zycia naiwny tumanie bez rozumu !

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Tomek -

julciaDe
A nasi - polecieli na dzika - może jakoś to będzie .

Wizyty oficjalne głów państw polegają na tym, że odpowiednie służby wysyłają prośbę i dostają ZAPROSZENIE. W tym przypadku o zaproszenie się nikt nie starał, więc Rosjanie mogli całkowicie olać sprawę a nawet ostrzelać samolot i zmusić do lądowania np. na Syberii. Ale L. Kaczyński powiedział "Prezydent Polski nie potrzebuje zaproszenia by odwiedzić Smoleńsk".

Reklama

Napisał(a): ~MMS -

julciaDe
Tylko że - zauważcie - samoloty na całym świecie lądują i we mgle i
w nocy - i lądują całą dobę i na okrągło .
Nikt nie przerywa lotów z powodu deszczu, mgły , braku widoczności
bo samoloty mają elektroniczną nawigację i systemy dzięki którym
pilot nie musi niczego widzieć .
Oczywiście że się przerywa i kieruje samoloty na inne lotniska, albo wstrzymuje starty.
Wszystko zależy od klasy sprzętu na danym lotnisku i od warunków.
Nie tylko mgła mgle nierówna, ale też są różne klasy ILS.

julciaDe
Pod Smoleńskiem i już o tym pisałam - zawaliły służby które organizują
takie przeloty i badają całą logistykę i warunki lądowania .
Wyposażenie lotniska było znane. Przy dobrej widoczności samolot spokojnie by wylądował.
Przy złej widoczności, po meldunku kontrolerów "warunków do lądowania nie ma", podjęcie próby lądowania było złamaniem przepisów i przestępstwem, a meldunek z Jak-a "możecie próbować nam się udało" był namawianiem do przestępstwa.
To była druga katastrofa dużego samolotu manewrującego na małej wysokości we mgle,
jak się w krótkim czasie wydarzyła w tym samym pułku. Zawalił system szkoleń wojskowych.
Moralnie odpowiada też PiS, które utworzyło wokół prezydenta "dwór", który ma potakiwać i wypełniać każdy rozkaz za wszelką cenę.
Po nagonce na innego pilota, który prawdopodobnie ocalił pięciu prezydentów, kolejna katastrofa była tylko kwestią czasu.

julciaDe
To nie jest standard. Takie środki mogą sobie dyktować prezydenci USA i Rosji.
Prezydent Polski może sobie żądać takich środków bezpieczeńśtwa i... jeździć autobusem.
Saakaszwili obleciał Ziemię dookoła, żeby ominąć blokady spowodowane wybuchem wulkanu na Islandii i być na pogrzebie Kaczyńskiego. Służby Gruzji nie sprawdzały po kolei każdego lotniska.

Napisał(a): gość -

PIS razem z Kaczyńskim zbezcześcili ofiary mordu Smoleńskiego, w tym Kaczyński swego brata, a oni pieprzą o zbezczeszczonym pomniku. Te osły prostych spraw nie rozumieją, albo rozumieją i „dobrą” kasę ciągną. Pamiętamy wszystkie wypowiedzi PISu odnośnie tej zbrodni, pamiętamy wszystkie obietnice. Dzisiaj z tego nie został nic. Zbezczeszczony pomnik....ku..... tutaj oburzenie i przekleństwa same cisną się na usta. Jednak, że nie jestem zdemoralizowanym komunistą, nie pozwolę sobie na nie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wiązanki bezczeszczące pamięć ofiar tragedii smoleńskiej?