6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń17
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +0
6 ppt ?

Witaminy na oczy (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Witaminy na oczy

Napisał(a): ~aledynerka -

Hej. Czy ktoś jest w stanie polecić mi jakieś dobre witaminy na oczy. Codziennie noszę soczewki, ponieważ mam bardzo dużą wadę wzroku do tego pracuję przy komputerze... Po całym dniu mam zmęczone oczy, ale często też budzę się ze spuchniętymi. Chciałabym używać też jakiś witamin na rzęsy, ale wiem że do tego muszę mieć "zdrowe oczy", czyli bez takiej dużej tendencji do spuchnięć. Przez to ciężko mi jest się nawet pomalować rano. Mam taki sam problem nawet wtedy, gdy nie jestem pomalowana i nie mam soczewek przez jakiś czas. Znacie się może na tym? Może koś mi polecić jakieś witaminy, żele albo maści?

INTERIA.PL

Re: Witaminy na oczy

Napisał(a): ~lelepons -

Podobno maść ze świetlikiem jest bardzo dobra na oczy, nigdy nie próbowałam ale wszyscy mi zawsze polecali. dodatkowo warto zakupić krople do oczu, które można używać z soczewkami np. na przesuszone oczy. Sprawdź u okulisty czy nie masz jakiegoś zapalenia spojówek albo nadmiernej suchości oczu.
Ja miałam podobny problem, a winę za to ponosiły maseczki, których nie zmywałam na noc- takie do wcierania w twarz albo nakładane na 15 min. Na opakowaniach piszą, by je zmyc lub wsmarować- ja robiłam to drugie i wtedy za każdym razem budziłam sie z wielkimi sińcami i opuchlizną.

Re: Witaminy na oczy

Napisał(a): ~iknow -

najlepsze witaminy to:
witamina A, którą powinno się uzupełniać poprzez jedzenie prodktów ją zawierających np. jedz dużo marchewek, batatów, papryk
luteina, selen, miedź, cynk- też są dobre dla oczu
witamina E, która znajduje sie w migdałach i innych orzechach, nasionach, awokado, morelach czyy szpinaku
omega- 3 dobra również na cholesterol, oliwa z oliwek i olej rybny

Re: Witaminy na oczy

Napisał(a): ~MnimalNA -

Nie stosuj nic na oczy jeżeli wiesz, że zaraz ci spuchną.Wylecz się pierwsze, a rzęsy sobie przedłuż jeżeli musisz już przy nich majstrować. Oczy najlepiej leczy natychmiastowo, nie bez powodu jest tak mało produktów bez recepty na oczy, które można stosować bezpiecznie. Zawsze powinno się konsultować z okulistą.

Re: Witaminy na oczy

Napisał(a): ~waldo -

Idę w piątek do okulisty z takim samym problemem. ostatnio bardzo dużo pracuję przy komputerze, więc wydaje mi się że to może być problem- przemęczenie oczu. Do tego dochodzi też brak snu w nocy, bo jest strasznie ciepło co też nie pozwala się wyspać.

Re: Witaminy na oczy

Napisał(a): ~Olka -

Ja stawiam na profilaktykę - regularnie biorę Gold luteinę, która ma cały kompleks składników pomagających zapobiegać problemom ze wzrokiem. Też pracuję przy komputerze, ale dzięki temu preparatowi moje oczy są zdecydowanie bardziej odporne na zmęczenie
« Wróć do tematów
Do góry strony: Witaminy na oczy