49
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +0
49 ppt ?

Wizyta u dentysty – jakie macie obawy? (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wizyta u dentysty – jakie macie obawy?

Napisał(a): -

Właśnie jestem po lekturze artykułu o śmierci 13-latka po wizycie u stomatologa. Sam zawsze starałem się unikać dentysty, a jak już byłem zmuszony pójść ze względu na ból to nie mogłem znieść czekania i dźwięku wiertła. Jak wiadomo osoby chore na serce nie mogą być podczas zabiegu znieczulane ani usypiane. Staram się więc dbać o moje uzębienie, by już nigdy nie siedzieć w tej kolejce przed gabinetem i czekać na wejście jak na wyrok….

Czy boicie się wizyty u stomatologa? A przed czym macie największe obawy?
INTERIA.PL

Re: Wizyta u dentysty – jakie macie obawy?

Napisał(a): Gość -

Ja panicznie boję się dentysty . Muszę jednak iść bo mam w gębie strasznie . Boję się bólu a najbardziej tego trzasku łamanego zęba . Okropne . Hipnotyzer by się tam przydał czy co ?!?! Nie mogę się przemóc bo strach jest silniejszy ode mnie . Urodziłam 4 dzieci , bolało ale u stomatologa gorzej i wolała bym jeszcze 3 razy urodzić niż iść do dentysty .

Też swego czasu bardzo bałam się wizyt u dentysty. Najgorszy dla mnie był ten zapach... No i wiadomo, najbardziej obawiałam się bólu. Nawet zwykłe borowanie było mocno nieprzyjemne dla mnie... Ostatnio na szczęście korzystam z gabinetu, w którym jest fajna opcja znieczulenie, metodą The Wand, nawet nakłuwanie jest mało bolesne. Więc pozostaje teraz ten cholerny zapach...:p Ale tego już chyba nie można uniknąć, nie?:) Ostatnio nawet rozmawiałam z Panem Tarabuła, moim stomatologiem, stwierdził, że nawet najlepsza wentylacja czy coś takiego nie zlikwiduje w całości tego zapachu:) No cóż, muszę się przyzwyczaić i do tego;)

Mnie przez długi czas odstraszał już sam zapach gabinetu no i oczywiście dźwięk wiertła. Myślę, że by przestać się bać trzeba znaleźć swojego dentystę , któremu się zaufa. Ja tak maiął po przeprowadzce do Krakowa. Miała wile obaw prze wizytami, jak na razie w alfa dental okazało się być najlepiej. Pracuje tam sympatyczna p. stomatolog, która w odpowiednim momencie zadbała o mojego zęba, który nadawała się do kanałowego leczenia,

Napisał(a): gość -

moim zdaniem nie ma się co bać, dentysta nie jest taki straszny. Ale pod warunkiem, że wybierzesz sobie takiego, który Cię zagada i sprawi, że wizyta będzie przyjemniejsza, jak np dr Rozwadowski. U niego wizyty są całkiem przyjemne. Nawet jak boruje.

Napisał(a): Vinga -

Jakie obawy? Rzecz jasna przed bólem - nie oszukujmy się, przy próchnicy w stadium dostatecznie zaawansowanym nawet najlepsze znieczulenie nie da rady znieczulić do końca, no niestety :/

No i ekstrakcja zębów również do najprzyjemniejszych nie należy.

a ja wam powiem, że ja się nie boję bólu, tylko bardziej mnie denerwuje dźwięk tego wiercenia, nigdy nie biorę znieczulenia i jeszcze nie umarłam na fotelu. Przyznam się szczerze, że myślałam, że wszystkie moje zęby są zdrowe, a tu nie, czeka mnie jeszcze wizyta w galerii Uśmiechu, mam nadzieję, że to wiertło nie będzie bardzo zagłuszać muzyki to się może zdrzemnę na fotelu :)

Dbam o zęby i nie mam się czego obawiać. Jeśli się obawiacie to musicie mieć ku temu podstawy. Myję je pastą ajona, zmieniam systematycznie szczoteczkę, chodzę co pół roku na wizyty u dentysty i głównie dzięki temu nie mam jakichkolwiek problemów ;-)

Kiedyś tak - ale to było za czasów kiedy nie dbałem o zęby i musiałem leczyć kilkanaście na raz. Teraz już zupełnie takich obaw nie mam - myję je systematyczne pastą ajona, są świetnie utrzymane. Czysta przyjemność...
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Boję się wizyty u dentysty
Do góry strony: Wizyta u dentysty – jakie macie obawy?