323
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi77
  • Ocen na +0
323 ppt ?

Wizyta u psychologa - od czego zacząć? (78)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Wizyta u psychologa - od czego zacząć?

Napisał(a): Gość -

Chodziłam dwa lata do psychiatry i do psychologa-psychoterapeuty.Lekarz i psycholog na fundusz.Powiem wam ,ze leczenie depresji bez psychoterapii nie ma sensu.Nadal raz w miesiącu jestem u psychiatry ,natomiast do psychologa juz od roku nie.Czuję się żle ,wydaje mi się ,że powoli wracam do stanu przed leczeniem ,czyli do podobnych chorych myśli,natręctw ,lęków.Do psychologa chodziłam jak na skrzydłach bo po każdej wizycie byłam bardziej pewna siebie,zaczynałam żyć.Nawet mu czesto mówiłam,że jestem od niego uzależniona.Nagle zrezygnował z poradni do ktorej chodziłam,ponieważ mieszkał bardzo daleko ,gdzieś na poludniu Polski.Bardzo mi brakuje tych wizyt .Zapisywałam się kilka razy do innych ,ale nigdy nie poszłam.Czegos się boje ,tylko sama nie wiem czego,a bardzo potrzebuję dalszej psychoterapii.Dobry psycholog to dla mnie 90% sukcesu w leczeniu depresji.
INTERIA.PL

Reklama

Oprócz wszystkich ważnych formalności i gotowości dzielenia się swoimi przeżyciami z lekarzem, musisz zdecydować się na metodę psychoterapii, którą chcesz rozpocząć. W każdym dużym mieście, ja np. miałem okazje sprawdzić to w Krakowie, masz wybór kilku dobrych gabinetów specjalizujących się w różnych metodach. mi do gustu przypadła psychoterapia metodą Gestalt, dla innych lepsza będzie grupowa itd. Przemyśl to sobie dokładnie, popytaj, poczytaj, zanim się zdecydujesz. Od tego sporo zależy.

Psycholodzy są w różnych miejscach nie musisz iść do przychodni.Na zachodzie to idzie się po poradę do psychologów i psychiatrów jak do dentysty .U nas w Polsce jest to temat tabu .
Ja ostatnio jak byłam w Ośrodku szkoleniowym to mieliśmy wykłady z psychologiem, testy i bardzo mi się ta wiedza przydała.Teraz nikomu nie narzucam niczego tylko go najpierw spytam czy mogę.............? Psychologowie są również w parafiach.

Reklama

Ja mialam powazne problemy zdrowotne, klika razy bylam u psychologa, ale w moim przypadku potrzebna byla jednak interwencja psychiatry i leczenie tabletkami. Chodzilam do tych lekarzy niestety prywatnie.http://pordub(...)?id=28. Rozmowa z psychologiem duzo daje, ale mysle ze generalnie rozmowa z druga osoba, ktora Cie wyslucha, ktorej mozesz zaufac i z ktora mozesz szczerze porozmawiac jest najcenniejsza. Psychiatra rozni sie od psychologa tym , ze ( tak bylo w moim przypadku ) malo rozmawia, a leczenie glownie opiera sie na tabletkach. Teraz jestem "zdrowa", ale co jakis czas wraca depresja i wtedy ratuje sie tabletkami Tonisol, ktore nie sa psychotropami, wcale nie czuje, ze je biore, a bardzo poprawiaja nastroj, chce sie zyc.
Zycze powrotu do zdrowia

Reklama

Napisał(a): gość -

Naprawdę nie rozumiem po co pisać takie rzeczy na forum i słuchać przypadkowych wypowiedzi. Każdy może napisać co chce i podać się za kogo chce. Proszę wybrać się do Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania) i tam psychiatra pokieruje gdzie trzeba.
Depresja to b.poważna choroba i nie można tego lekceważyć. POWODZENIA:)

Witam wszystkich depresantów
psycholog psychiatra to są ludzie którzy sami maja problemy życie nikogo nie rozpieszcza i trzeba sobie radzić a nie szukać pomocy u takich "specjalistów" gdzie się opowiada całe swoje życie przed obcą osobą
Może do kościoła?? Do spowiedzi ???? i zrobi się lżej na duszy a nie dawać się jeszcze kołować i to komu???? W wielu przypadkach osoby z problemami potrzebują egzorcyzmów a nie lekarza Proponuję dobrego księdza sobie poszukać i będzie to napewno bardziej korzystniejsze dla duszy i ciała
Jak się ma klopoty to trzeba je naprawić samemu nikt za nas tego nie zrobi a wiara umacnia a leki ogłupiają

gość Naprawdę nie rozumiem po co pisać takie rzeczy na forum i słuchać przypadkowych wypowiedzi. Każdy może napisać co chce i podać się za kogo chce. Proszę wybrać się do Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania) i tam psychiatra pokieruje gdzie trzeba.
Depresja to b.poważna choroba i nie można tego lekceważyć. POWODZENIA:)
Taaakk mnie w takiej poradni bardzo obcesowo potraktowano- albo tabsy albi szpital i niekt nie zapytał mnie o zdanie, kiedy zrezygnowałam z takiego (lecznia) to uslyszalam, że już nikt mi nie pomoze....
Rzeczywiście :/
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy do psychologa potrzebne jest skierowanie
  • wizyta u psychologa
  • skierowanie do psychologa
  • czy do psychologa trzeba mieć skierowanie
  • czy do psychologa trzeba skierowanie
  • psycholog skierowanie
  • od czego jest psycholog
  • do psychologa trzeba mieć skierowanie
  • psycholog potrzebne skierowsbie
  • od czego psycholog
  • czy potrzebne jest skierowanie do psychologa
  • jak dostać skierowanie do psychologa
  • czy do psyhologa i psyhiatry mozna isc bez skierowania
  • czy do psychologa skierowanie
  • czy do psychologa mona pj bez skierowania
Do góry strony: Wizyta u psychologa - od czego zacząć?