• w temacie O języku słów kilka...

  W: Uczucia
  Jak znajdę książkę to podrzucę. Są bardzo ciekawe badania nt. ręcznego pisania i ogólnie pojętych zajęć manualnych wśród dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, pokazujących, że do rozwoju inteligencji są one niezbędne. Niestety,mimo, że najprawdopodobniej ówczesne dziecko większość swojego życia będzie pisało na klawiaturze, zajęcia z pisania ręcznego są konieczne.

  Dalej - podobno przeładowanie informacyjne sprawia, że nasze mózgi (bardzo szybko adoptujące się do zmieniających się warunków) zaczynają dużo gorzej pamiętać, a dużo szybciej niż wcześniej odnajdują informacje lub wiedzą "gdzie leżą" (rzecz jasna to tylko ogólnik i skrót myślowy, ale czy ten mechanizm nie przypomina Wam pewnej wyszukiwarki...).

  I na koniec, raczej żartobliwie ale ciekawy "znak czasów" - w polskiej interpunkcji mamy możliwość zastosowania jednego lub trzech wykrzykników i pytajników (tak formalnie). Wielu z nas używa dwóch... W próżnej (chyba) nadziei, że zmienią się w animowany emotikon, jak w pewnym komunikatorze ;)

  EDYCJA:

  Mam, polecam w kontekście tej dyskusji posłuchać tej audycji:http://www.po(...)ie-mozg
 • w temacie Testowanie programów i aplikacji

  W: Hydepark
  W internecie ogłasza się mnóstwo firm testujących oprogramowanie. Poza samym przetestowaniem, przy gromadzeniu lub przetwarzaniu danych osobowych wymagana jest zgoda GIODO. No chyba, że aplikacja to tylko oprogramowanie do sprzedaży i nie gromadzi tych danych.
 • w temacie Po co komu te punkty?

  W: Do Admina
  Szanowny Panie,

  za chwile napisze Pan n-tą skargę, że jest Pan obrażany lub zaczepiany na forum. Tymczasem zakłada Pan temat, który ma służyć do czego? Nagonki na Pana oponenta Rzeczywistego zainteresowania rolą punktacja na forum?

  Jeśli tego drugiego to zachęcam do lektury tematu, w którym punktacja i karma została opisana: http://forum.(...)2187237

  Temat zamykam, jeśli ma Pan inne wątpliwości odnośnie systemu punktacji jak zawsze zachęcam do kontaktu mailowego (adres w stopce).
 • w temacie Pytania-zagadki -znacie inne?

  W: Hydepark
  Mój dziadek w dzieciństwie zawsze zadawał nam bardzo filozoficzną zagadkę: po stawie pływa kaczka się nazywa - co to jest?
 • w temacie Dlaczego nie można wklejac zdjeć ??

  W: Do Admina
  VICTOR70
  Air842
  VICTOR70 Air842 Fajna zabawa ,ale przeszla oczekiwania Interii . wiec blokuja -Lepiej glupsze tematy mniej odpowiedzi maja mniej pracy No, to wiele wyjasnia. Liczy się wygodnictwo. :(((
  ......... zabawa byla fatntastyczna . dawno sie tak nie usmialam . Moge prosic Was o jeszcze pewnie sie przylaczy kilka osob Pozdrawiam
  Chetnie powklejałbym obrazki, ale czy nie będą blokować ??? Admini powinni być zadowoleni, ze ktoś probuje rozladowac dość ciezka atmosferę na forum. :))
  Może foka coś popsuła? Kolejnym razem przed założeniem tematu proszę zastosować się do wskazówek, z tego tematu: http://forum.(...)-admina
 • w temacie Piwo niefiltrowane - co to znaczy?

  W: Hydepark
  Oznacza to, że po zakończeniu fermentacji, a przed leżakowaniem piwa nie zostało oni przefiltrowane.

  Piwo filtruje się, aby usunąć z niego pozostałości drożdży, które zakończyły już swoją pracę. Niestety filtrując piwo, zabieramy mu też pewne charakterystyczne smaki. Do filtracje są mechaniczne i chemiczne (substancje wiążące). Nie odfiltrowane piwo ma inny smak, i czasem potrafi jeszcze dojrzewać z racji tego, że nie zawsze wszystkie drożdże zakończyły już pracę - więc jeszcze pracują nawet podczas leżakowania.

  Piwo niefiltrowane nie jest gorsze jeśli chodzi o "czystość" - po prostu inaczej smakuje - koneserzy od razu powiedzą, że lepiej.
 • w temacie Do moderatora forum interia

  W: Do Admina
  ~Jólek "Interia" równie chętnie usuwa wszelkie niewygodne, czy ich zdaniem potencjalnie kontrowersyjne wypowiedzi tyczące się zarówno PiS jak i PO, oraz wszystko to, co dotyczy polityki, religii czy kwestii społecznych, a co zdaniem władz portalu może wywołać żywe dyskusje.
  Tak... Świadczy o tym dobitnie dział Polityka z ponad 7 tysiącami tematów, które posortowane po ilości wypowiedzi zapełniają całą pierwszą stronę tematami z minimum tysiącem odpowiedzi. Zapraszam do dyskusji i gwarantuję, że zarówno tematy dla "lewej" jak i "prawej" strony sceny politycznej się znajdą:http://forum.(...)4,srO,1