• w temacie Sasin, dlaczego przehandlowałeś polską kopalnie Cxechom?

  W: Polityka
  Logos
  Dobrawa1 Teksty o księzach, o ich "grzechach" to on znajdzie z całego świata, ale takich podstawowych informacji...to nie chce sprawdzić, tylko pisze pierdoły.
  Dobrawo niebogo, mam świadomość tego że po nazbyt wyczerpującym różańcu umysł masz lekko pomieszany i nie bardzo orientujesz się w szarej. katolickiej rzeczywistości.

  Zarzucasz Ireneo kłamstwo, choć on nie skłamał...wystarczyło wytrzeźwieć po modlitwach i kilka razy, pomału przeczytać temat od początku do końca ( można w trakcie tego wyczerpującego umysł zajęcia robić sobie notatki na kształt ściągawki.)
  Logosie, przeczytaj w jeszcze wolniejszym tempie co ja napisałam. Bajki to se możecie na mchu i paproci opowiadać, przeżuwaczom suchej trawy.

  Łgarstwa mają bardzo krótkie nóżki, to nie ma ich wcale.
 • w temacie Sasin, dlaczego przehandlowałeś polską kopalnie Cxechom?

  W: Polityka
  Powinieneś się wstydzić, miałam cię za w miarę uczciwego faceta, okazałeś się ... (sam wpisz odpowiednie słowo w miejsca kropek).
  Uważasz, że świat zaludniają sami intelektualnie nietędzy, a forum Interii nawiedzają szczególne przypadki?
  W bezczelnym stylu wprowadzasz dezinformację, szkalujesz urzędnika rządu RP (jaki by on nie był, jest władzą w kraju) i piszesz bzdury pozując na znawcę tematu, w którym faktyczną wiedzę masz na poziomie środkowej części kapusty.

  Wspomniana przez ciebie kopalnia jest mi znana z racji związków biznesowych, znam jej (i nie tylko jej) historię wieloletniej walki o przetrwanie. Spółka węglowa chciała za wszelką cenę pozbyć się Silesii jako nierokującego ZG. Pomimo sporych złóż dobrego jakościowo węgla została wytypowana (jak wiele innych) do likwidacji. Stanowczy sprzeciw załogi i związków zawodowych doprowadził do znalezienia inwestora chętnego na kupno, południowo afrykańskiej firmy Gibson. Niestety, Gibson okazał się firmą kogucik zajmująca się dziwnymi interesami (jak twoje pisanie) doszło do zerwania rozmów. Następnie pojawili się Czesi, kupili złoża wraz z zakładem, zainwestowali ogromne sumy i z czasem osiągnęli zysk, wcale niemały.
  Akcja sprzedaży kopalni miała miejsce w roku 2010, nie zgadniesz kto wtedy w Polsce rządził i kto niszczył polski przemysł wydobywczy, zgadniesz?

  Obecna światowa koniunktura nie sprzyja górnictwu węglowemu, dlatego Czesi zdecydowali o wycofaniu się z Polski, a tym samym powstał problem: co zrobić z Silesią. Padła propozycja przejęcia PG przez Polskę, bez jakiejkolwiek reakcji ze strony rządu... to pewnie przez koronawirus, o którym tak namiętnie bajdurzysz.

  Co Irku, nie spodziewałeś się, że znajdą się ludzie mający wiedzę o temacie twojej forumowej ściemy? A popatrz, znaleźli się i mają całkiem spore rozeznanie.

  Na twoim miejscu, o ile pozostał w tobie promil honoru, powinieneś sam, osobiście zgłosić wątek do moderacji jako kłamliwy i dezinformacyjny.
  Szacunek już straciłeś, zobaczymy co z honorem.

  PS. Kopalnią interesują się "odchodzący od węgla" Niemcy i amerykaniehttps://www.e(...)dzialow
 • w temacie Jaką emeryturę otrzyma Duda po dwóch kadencjach? Kwota powala

  W: Polityka
  abce Redaktorzy w TVP zarabiają miesięcznie po 15000 zł / Za dodatkowe reportaże to dodatkowe sumy . W miesiącu nawet 45000 zł. Żadnej odpowiedzialności za widzów .
  Prezydentowi nie ma co zazdrościć . Można tylko pomyśleć- większa odpowiedzialność a płaca...?
  Odpowiedzialność???
 • w temacie A gdzie cherubinek Grzeszko?

  W: Polityka
  Dobrawa1 Cieszę się, że p.Duda wygrał, nie byłam zwolennikiem p.Trzaskowskiego. Tyle, że wygrana Dudy ...to dalsza walka opozycji, a to nie bardzo mi się podoba. Najlepiej byłoby by Bosak został prezydentem. Może wtedy byłaby możliwość zakończenia tej wojny Polsko - Polskiej.
  Dobrawo, to melodia przyszłości. W tych warunkach czwarte miejsce jest niezaprzeczalnym sukcesem i dobrym prognostykiem na przyszłość. Jednak łatwo nie będzie, Narodowcy muszą zmądrzeć, wydorośleć :)
 • w temacie Dzisiaj w obcym TVN i niemieckich mediach ścieku żałoba ! ha ha ha ! :)

  W: Polityka
  abce Ananke Cieniu, wyluzuj. Robisz się niesmaczny i niestrawny. Sam pomyśl ile można jedno i to samo powtarzać w koło Macieju?
  Stare przysłowie Chińczyków Paragwajskich głosi: co za dużo, tego nawet świnia nie zeżre.

  Przegranym i wygranym kopa na drogę i gęby w kubeł.
  I do garów!W Polsce od dawien dawna to przysłowie brzmi -" co za dużo to i świnie nie chcą " .a Chinczyków tu nie było .Byli tu i usiłowali budować autostrady :P
 • w temacie Podziękowania dla Prawicowych sił sprzymierzonych .

  W: Polityka
  Julciu, PiS to nie prawica polityczna, zapamiętaj.
  Siły sprzymierzone mają swoją drogę. Zdradzone przez obie walczące o władzę grupy, posądzane o nazizm, ksenofobię i nieudolność, udzieliły poparcia zwycięzcy wyborów. Gdyby nie głosy Konfederacji z Narodowcami w roli głównej, Duda grałby na dudach w kapeli ludowej zamiast huśtać się na żyrandolu przez kolejne 5 lat.

  Aura sprzyja Narodowym ugrupowaniom, zachowanie i działania innych opcji mnożą atuty, i jeśli Narodowcy wyskoczą z krótkich spodenek i pożegnają starych (konfederatów) zgredów... pogadamy po następnych wyborach :)
 • w temacie A gdzie cherubinek Grzeszko?

  W: Polityka
  Chamsin Ananke ~gość ireunia rano przekonywała, że jesteśmy rozczarowani tak niewielkim zwycięstwem. Taki ci to pustostan:)))Jestem rozczarowana wynikami wyborów, nawet pomijając fakt, że to tylko część społeczeństwa głosowała/wybierała.
  Minimalne różnice między pretendentami świadczą o totalnym podzieleniu Polaków. Nie głosujemy za Polską, za Ojczyzną tylko za kandydatem jakiejś bardziej lub mniej zidentyfikowanej opcji-frakcji-grupy wzajemnej adoracji-chętnych na władzę i korzyści z niej płynące (głównie dla siebie). To, co nie udało się zaborcom, okupantom i różnym najeźdźcom udało się ludziom, którzy wyszli (przynajmniej teoretycznie) spośród nas. Udało się skłócić i podzielić. Udało się zantagonizować nawet rodziny... może jednak ten Naród lubi "zakupy" zgodnie ze słowami pewnego "klasyka"? Dlatego jestem rozczarowana...Pretensje o to to musisz mieć do tych co wręcz uwielbiają dzielić, wyzwyać i oskarżać...

  Tyle że akurat twoje rozczarowanie jest w pelni uzasadnione i wcale mu się nie dziwie.

  Już od zeszłego tygodnia było wiadomo że ten co wygra to wygra ledwo, co a jego wygrana to nie będzie wielkie zwycięstow i tylko podkreśli podziały w polskim społeczeństwie.

  Czasmi jak czytam wypowiedzi zwolenników PiS to prawie tak jak czytanie jakichs pamietników pisanych w latach dwudziestych albo trzydzistych XX wieku.

  Np. Skąd ten pomysł że Andrzej Duda = Polska + Ojczynza?  Poważnie pytam, no jak na niego patrze to widzę tylko zwykłego człowieka i intryguje mnie skąd niektórzy ludzia mają tego typu skojarzenia..." Andrzej Duda = Polska + Ojczynza".
  Ej no, dlaczego manipulujesz? Nigdzie i nigdy takich słów nie napisałam jako swoje, jedynie jako cytat z Twojego komentarza, podkreślając, że to tylko wyborcze hasełko wymyślone na potrzebę chwili.
  Nieładnie się uskuteczniasz.
 • w temacie A gdzie cherubinek Grzeszko?

  W: Polityka
  ~gość Grzeszko Tu nie ma wygranych. TU PRZEGRAŁA POLSKA!

  Wskazując jako zwycięzcę sługusa przywódcy partii rządzącej, pisowski elektorat skazał Polskę na izolację w świecie i nędzę wewnątrz Kraju. Skazał Polskę na łamanie Jej kręgosłupa praworządności kosztem zaspokojenia, chorych nigdy nie zaspokojonych politycznych ambicji jednego małego człowieczka z krótkimi odnóżami i małym rozumkiem!

  Pisowski elektorat okazał się być głupią, by nie rzec odmóżdżoną częścia polskiego społeczeńswa nie zasługująca na miano Polaków. To jednokomórkowe ameby, które kierują sie w swoim życiu tylko instynktami pierwotnymi.
  Takie mam zdanie o wyborcach PiS-u i Dudy.

  Sądzę, że tą wypowiedzią usatysfakcjonowałem Autorkę niniejszego wątku tematycznego.
  A jeśli nie i będzie próbowała wchodzić ze mną w jakąkolwiek polemikę, to znaczyć będzie, że jest dokładnie taka, jak to opisałem wcześniej w odniesieniu do wyborców gangu rządzącego Polską.Sądzę, że promyczeksliczny nie będzie usatysfakcjonowana, natomiast wredna i nieobliczalna Ananke znajdzie ci coś i dokuczy.Nie, nie będę dokuczać człowiekowi ogarniętemu rozpaczą.