• w temacie Czy dzieci dziedziczą długi rodziców?

W: Hydepark
    wygralismy:-) juz chwile temu uprawomocnil sie wyrok nasz :-) jakiez to sczescie. Problem byl nie maly . Nareszcie moge spokojnie spac. Jakbyscie widzieli jak teraz ruszyla lawina i kazdy z nich tzn. brat i siostra meza tez zlozyli sprzeciw od nakazu zaplaty ., ale oni juz sa troche w innej sytuacji niz maz. Chociaz bratu jego nadali ta sama sygn.akt. wiec kto wie moze tez wygrac , Siostra juz ma inna nadana ale ona odebrala nakaz zaplaty do rak wlasnych wiec nie wiem jak to tam bedzie z nimi. Wazne ze my juz mamy to za soba. A oni niech sobie teraz radza jak i my radzilismy. Teraz chca od nas to wyrok to syg. ale jak ja prosilam idzcie do sadu wezcie te papiery poslijcie to nam (zebysmy nie musieli jechac 160km) to nikt nie mial czasu . To tak na marginesie.... :-) Nic niech im sie tez uda . Zycze im jak najlepiej, bo dlug nie maly . Dzieki wszytskim co trzymali kciuki :-) Pozdrawiam
  • w temacie jak zostaliście forumkami?

ewela35
    lusi50
    Junani][/cytat

o ty paskudo!!
    Oj ! tam, kiedyś mi się uda :)
    Musisz poszukać kolejnego forum,takiego na którym wszyscy palenie rzucają;P:D
    Ja wygralam konkurs Aventa i musialam sie zalogowac na forum bo chcialam jeszcze wygrac inna rzecz i jakos tak zostalam tu:-)
  • w temacie witam. czy rodzic moze wyrobic dziecku dowod tymczasowy sam?

BIue Czyli istnieje zależność od zgody drugiego rodzica?
    Interesujące, powiedzmy, że jedno z rodziców wyjechało, a drugie chce dojechać z dzieckiem, co w takiej sytuacji zrobić? Ściągać partnera, by złożył podpis w urzędzie?
    oczywiscie , ze tak ,Maz musi byc przy zlozeniu wniosku . Wiem bo mialam ten sam problem . Bez niego nic nie zrobisz zgoda jego musi byc
  • w temacie mydło w kostce

~Gość
    ~gosć wielu Polaków UCIEKA OD WODY A I OD MYDŁA;;;;;;;;;;;;;;;
    A jak wielu konkretnie?
    ja osobiscie uzywam teraz tylko mydla w kostce . Mydlo szare syryjscie z Aleppo . Najlepsze. Koszt jakies 44zl
  • w temacie BRAK MAKIJAŻU - wada czy zaleta?

W: Męskie sprawy
    gość Mocny makijaż postarza wygląd kobiety.znam takich co bardzo lubia jak kobieta ma;luje sie dosc mocno , ale teraz chyba kazdy woli jak kobieta nie wymalowana ....
  • w temacie Kobieta 177 i szpilki...? Co sądzicie?

W: Babskie sprawy
    ja zawsze nosilam szpilki mam 176cm wzrostu szpilki teraz juz tylko czasem zakladam albo koturny z 12cm mi sie to podoba i tak chodze:-) a maz ma prawie 2 metry wiec wyzsza nie jestem :-) mi sie podoba jak kobieta nawet wysoka ma szpile nie rezygnuj z czegos co lubisz tylko dlatego bo ko0mus sie moze to nie podobac kazdy jest innym egzemplarzem jedemu sie podoba to iinnemu to
  • w temacie Jaka sobie radzić z docinkami innych na temat tuszy?

W: Porady
    ~minimax Biala878 glowa boli mnie nie mal co dzien :-) Co do bolu glowy, kiedy jest, to zaakceptuj go - uzyj mysli np: "Pozwalam sobie czuc wszystko co rozpoznaje w moim ciele. Nie chce uciekac od tych uczuc" Forma slow uzytych nie ma znaczenia - intencja ma.
    Nastepny krok to danie calej swojej uwagi temu bolowi (miejscu w ciele gdzie go czujemy). Obserwujemu bol i mysli. Zazwyczaj jak zaakceptujemy bol to zabaczymy ze jest poprawa i roznica, w tym jak go przed chwila czulismy.
    Pytamy siebie (w umysle) czy ten bol, ciezar, niepokoj, ucisk, ... (cokolwiek czujesz) ma swoje zrodlo w jednym z tym uczuc. NP. Czy ten bol to ----- wstaw jedno z uczuc z listy ?
    {apatia, zal, strach, pozadanie, zlosc, duma, odwaga, akceptacja lub spokoj}. Patrz na reakcje w "srodku - czyli tam gdzie bol jest w ciele” - tego co czujesz. Moze byc ze w tej zblokowanej energi bedzie wiecej niz jedno uczucie, ale jedno bedzie dominujace. Znajdz je i pomysl, ze chcesz by opuscilo Twoje Cialo - uzyj mysli. Na poczatek np. Czy moge sobie pozwolic by ( wstaw cokolwiek tam jest dominujace) to uczucie opuscilo moje cialo? Patrz na odpowiedz w umysle (TAK lub NIE). Jesli pojawi sie TAK to samo sie to juz dzieje (zwykle energia bedzie schodzic przez stopy - obserwuj podeszwy stop czy sie cos dzieje). ALE NIE OCZEKUJ NICZEGO !!! Bo to sama stworzysz. Neutralnosc obserwacji jest wazna ( dlatego obserwujesz mysli zeby widziec czy czegos nie chcesz by sie stalo). Powtarzaj pytania tak dlugo jak to uczucie bedzie dominowalo. Pozniej przejdz do nastepnego (najpierw znajdz go) i rob to dalej. Jak przyjdzie dopowiedz NIE - to spytaj sie np tak. ""Czy wole cierpiec czy byc wolna od tego uczucia, bolu?" jak dostaniesz TAK to rob jak porzednio. Jesli NIE to zaakceptuj to co czujesz kilka razy i powroc do "" Czy wole cierpiec czy byc wolna od tego uczucia?" Wczesniej czy pozniej dostaniesz Tak. Ta droga usuniesz kazde uczucie z ciala w tym wiele form bolu. Jak chcesz czuc wszystko lepiej - wskocz do wanny. W wodzie jest duzo latwiej czuc wszystko.

Dzieciom jest to bardzo latwo zrobic (wewnatrz jest wiecej miejsca pustego - nie ma tyle emocji) Jak chcesz dzieci nauczyc tego, to przez pierwszych kilka razy wpakuj je do wanny. Jak zorientuja sie o co w tym biega, to pozniej nie trzeba w wodzie tego robic. Najlepiej jednak sama najpierw sprawdz wszystko w sobie, a dopiero potem ucz innych :)
    Mozesz czuc, ze np przy bolu glowy cos sie bedzie “przesuwac w srodku (nie boj sie tego tylko to ogladaj neutralnie - jak sie bedziesz bac to bedziesz ten proces blokowac).

Jesli to co opisalem nie wychodzi od razu to, pruboj wiele razy ... az wyjdzie.

Pozdrowienianie mam wanny :-) wiesz nie powtarzam sobie niczego tam w glowie a bol w koncu przechodzi .No sprobuje :-) lubie takie ciekawostki :-)
  • w temacie Jaka sobie radzić z docinkami innych na temat tuszy?

W: Porady
    ~minimax Biala878 glowa boli mnie nie mal co dzien :-) czy te ksiazki to cos jak ; POTEGA PODSWIADOMOSCI?
    wiesz w pewnych monemtach chyba osiagam to , bo czasem jem co nie nie miara a nie tyje :-) i waga mi sie uyrzymuje dosc dlugi czas, ale po jakim s czasie znow zaczynam przybierac i przybierac pozniej znow chudne i tak w kolko :-)Nie czytalem tej ksiazki, choc dostalem ja od brata i przejzalem kiedys spis tresci i pare stron. Ja zrozumialem, ze wiekszosc ksiazek, to “wypociny” filozofow, psychologow, naukowcow, teologow, itp. ludzi, ktorzy nie sa zli, ale experymentuja na innych, a nie na sobie. Czesc z tego co pisza to moze jest prawdziwe, ale co Tobie lub mi to da? Jak sama mozesz sprawdzic ze to jest prawdziwe? To TYLKO powiekszenie EGO. Czytasz cos, podoba sie to Tobie, i myslisz ze wiesz wiecej i mozesz na imprezach “sie pochwalic”. To wyplywa z dumy tylko. Nawet jesli nie widzisz tego w sobie to, niestety to tam jest. Tak jestesmy programowani przez spoleczenstwo. Skala tego jest tylko rozna. Ja podalem Tobie ksiazki TYLKO tych ludzi, ktorzy przezyli proces samorealizacji. Oni zrozumieli kim naprawde sa i od nich mozna dowiedziec sie czegos wartosciowego, ale tylko do spradzenia !!! Nie wolno tego “gromadzic” w sobie. Wiem ze nie jestes w stanie tego zrozumiec teraz (tak jak ja kiedys), bo niestety to prawdziwe zrozumienie przychodzi pozniej na tej drodze poznania siebie i wtedy po prostu wiemy - ale nie przyszlo to z myslenia o tym. Ty mozesz analizowac to co napisalem i dojsc do dobrych wnoskow, ale analiza to EGO. Mysli oceniaja, analizuja inne mysli (idee). To TYLKO EGOIZM - bo analizujesz na podstawie tego co wiesz z doswiadczenia - a to jest limitowana wiedza - potrzebna na start na tej drodze do poznania siebie. Gdy to prawdziwie zrozumiemy to przestajemy analizowac i tylko “pracujemy w srodku”. Jak dojdziemy do poznania siebie (samorealizacja) to mamy prawdziwa wiedze - nie limitowana w czasie i przestrzeni i nie fragmentaryczna (wycinkowa).

Ale jeszcze raz powtorze, chec by cos osiagnoc, czyli Twoj cel w zyciu, MUSI wyplynac TYLKO od Ciebie. Inni moga tylko zainteresowac. Jesli nie ma szczerego zainteresowania i checi w samym/ej sobie, wszystko co zrobimy jest bezwartosciowe.

wiesz takie logiczne mi sie wydaje to co piszesz a zarazm takie zawile... ale czy kiedykolwiek mozna sie pozbyc wlasnego ego ... no ciekawe ciekawe . Racja do konca nie moge tego zrozumiec :-) znajde czas chetnie poczytam te ksiazki jak je tylko znajde , jak i czas.
  • w temacie Czy można usprawiedliwić zdradę?

paralikiesex Biala878 WildD Biala878
    nie do konca sie zgodze, wiesz jesli cos jest nie tak to sie rozmawia stara sie cos zmienic a nie idzie sie pobzykac z kims innym . Jesli sie ktos chce hmm bzykac z kims innym niz z kims sie jest to po co jest z ta osoba ??? rozstaje sie wtedy i sie bzykaja ile chca i z kim chca . A mezczyzna jak juz zdradzi kobiete to tak zasluguje na druga szanse ale u innej kobiety 100% racji. :o)
    Bywają faceci, dla których nie starczyłoby kobiet na te drugą szansę. ;o)hehe nawet nie strasz :-) ale moze cos w tym jest ...to samo się tyczy kobiet. Jak kobieta chce zdradzić posuwa się o wiele dalej. I to jest oczywiste. Kobieta zdradza nie tylko cieleśnie, ale emocjonalnie, facet najczęściej tylko tylko cieleśnie i nie szuka uczucia u kochanki. Nie dzielmy więc na płci, kto jest bardziej albo mniej warty, tylko spójrzmy na wszystko obiektywnie. no tak tyczy sie i ich ...
  • w temacie Czy można usprawiedliwić zdradę?

WildD Biala878
    nie do konca sie zgodze, wiesz jesli cos jest nie tak to sie rozmawia stara sie cos zmienic a nie idzie sie pobzykac z kims innym . Jesli sie ktos chce hmm bzykac z kims innym niz z kims sie jest to po co jest z ta osoba ??? rozstaje sie wtedy i sie bzykaja ile chca i z kim chca . A mezczyzna jak juz zdradzi kobiete to tak zasluguje na druga szanse ale u innej kobiety 100% racji. :o)
    Bywają faceci, dla których nie starczyłoby kobiet na te drugą szansę. ;o)hehe nawet nie strasz :-) ale moze cos w tym jest ...