• w temacie Zdegenerowany kler wszystko może

  W: Polityka
  Jak oni się odnaleźli, oboje tacy święci i poszkodowani, że można było unieważnić ich śluby kościelne. Nie wiem jak pani Joannie ale Kurskiemu zajęło to 25 lat, żeby jednak stwierdzić, że ślub z żoną z jakiś powodów jest nieważny. Szybki w myśleniu i rozpoznaniu sytuacji jak widać on nie jest, co nie jest atutem na takim stanowisku.

  Dodam że nie wiem jak dostał rozgrzeszenie, skoro można 2015 roku żył z inną kobieta w grzechu, a nie powinien. Czy wyprowadził się od niej po spowiedzi? Czy przestał z nią sypiać aż do zawarcia ślubu kościelnego?Bo jedną z wytycznych prawidłowej i skutecznej spowiedzi jest oprócz odprawienia nałożonej pokuty, naprawienie grzechu, czyli zaprzestanie grzesznych czynów i żal za grzechy.
 • w temacie Chrześcijanin nie może być "lewakiem"

  W: Polityka
  Co więcej chrześcijanin nawet nie może być dobrym człowiekiem, musi poniewierać żonę, posiadać niewolnika, a za nieposłuszeństwo kamieniowac, a nawet palić. Tak mu Bóg pozwala.
 • w temacie Przemówienie Kingi Dudy. Co o nim sądzicie?

  W: Polityka
  Myślę że jej wstyd przed rówieśnikami za ojca, więc chciała pokazać swoją niezależność i inne spojrzenie na świat.
  Niestety sposób myślenia wykluczający innych ludzi mają przede wszystkim ludzie o bardzo wąskich horyzontach, to poziom dresiarzy i kiboli i ich panienek. Córka Dudy, jakby nie patrzeć, raczej w takim towarzystwie się nie obraca.
 • w temacie DRUGI ŚLUB KURSKIEGO POKAZAŁ ..

  W: Polityka
  abce polanka3 Tyle lat życia w małżeństwie, trójka dzieci... i jest rozwód kościelny....a tak się zapierali, że nie ma rozwodów w KK.
  To nie jest wiara w Boga, to jest wiara w mamonę. Jeśli papież dopuszcza do takiego prawa, nie ma sobie godności wiary. W kościele katolickim nie ma rozwodów . Jest tylko unieważnienie ślubu tzn ŚLUB BYŁ NIEWAŻNY!
  No i po sprawie . Pewnie i bez zobowiązań? .
  To dzieci pewnie też nieważne.
  Pewnie z gwałtu.