• w artykule Macron ostro o Polsce: Zdecydowała się na samoizolację

  W: Wydarzenia

  No cóż... Prawda jest taka, że my, Polacy, mamy swój honor i swoją godność, ale to Francuzi i Niemcy dzierżą w swoich rękach strukturalne fundusze unijne. I w związku z tym, teraz stoimy przed dylematem: czy zdecydujemy się schować godność do kieszeni i inkasować pieniądze z UE, czy też ujmiemy się honorem (do czego mamy święte prawo), ale w zamian za to zaczniemy klepać biedę jak za czasów PRL-owskich i znowu wpadniemy w strefę wpływów Wielkiego Brata ze Wschodu?!

 • w artykule Macron ostro o Polsce: Zdecydowała się na samoizolację

  W: Wydarzenia

  No cóż... Prawda jest taka, że my, Polacy, mamy swój honor i swoją godność, ale to Francuzi i Niemcy dzierżą w swoich rękach strukturalne fundusze unijne. I w związku z tym, teraz stoimy przed dylematem: czy zdecydujemy się schować godność do kieszeni i inkasować pieniądze z UE, czy też ujmiemy się honorem (do czego mamy święte prawo!), ale w zamian za to zaczniemy klepać biedę jak za czasów PRL-owskich i znowu wpadniemy w strefę wpływów Wielkiego Brata ze Wschodu?!..

 • w artykule KE nie wycofa wobec Polski procedury w sprawie relokacji uchodźców

  W: Wydarzenia

  Ale wówczas Polska bazowała na swoich własnych, postkomunistycznych, zapyziałych technologicznie standardach i nie była przyzwyczajona do tych europejskich, prawda? A dzisiaj wszyscy się już przystosowali do tych zachodnich, oraz do tego, że dostają za ich stosowanie niekiepską kasę. I teraz proszę wytłumaczyć ludziom, że mają się znowu przestawić na "króla Ćwieczka" i w dodatku zrezygnować z dopłat! To jest czysta psychologia!

 • w artykule KE nie wycofa wobec Polski procedury w sprawie relokacji uchodźców

  W: Wydarzenia

  To nie jest już problem wzrostu cen, tylko UPADKU POLSKIEGO ROLNICTWA! Obecnie wszyscy rolnicy przestawili się już na standardy europejskie i za ich pośrednictwem produkują żywność. Ale te standardy i wymogi są obligowane dość wysokimi nakładami finansowymi, na które żaden polski rolnik nie mógłby sobie pozwolić, gdyby nie unijne dopłaty. W związku z tym jeżeli tych dopłat zabraknie, to rolnicy splajtują BEZ DWÓCH ZDAŃ!!! I w tym momencie zachodzi pytanie: jak szybko będzie można odbudować funkcjonowanie rolnictwa w oparciu tylko o polskie standardy? TO BĘDZIE PROCES TRWAJĄCY CAŁE LATA! Jeżeli ktokolwiek to przetrzyma, to i tak będą to tylko NIELICZNI!

 • w artykule TVP Info: Nowe taśmy Sikorskiego. Obraża rektorów

  W: Wydarzenia

  Ale co do jednego to POWIEDZIAŁ PRAWDĘ: najłatwiej jest każdemu wyciągać łapska po kasę tam skąd łatwo przyjdzie! Jakoś nikt nie myśli w jaki sposób cokolwiek zarobić samemu. Wszystkie te polskie przedsiębiorstwa państwowe tkwią w dalszym ciągu w głębokim PRL-u! Ale pensyjki, to panowie prezesi i rektorzy chcą jak najbardziej mieć na poziomie europejskim, czy wręcz światowym! W ich przekonaniu głupi Polacy zapracują na ich wysokie gaże, bo głupi Polacy właśnie od tego są! A obecna polityka PiS-u tylko coraz bardziej ich w tym przekonaniu utwierdza!

 • w artykule Nieudany przetarg MON. Zwolniono osobę odpowiedzialną za przetarg

  W: Wydarzenia

  Ja nie mam żadnej kopuły, Szanowny Kolego, a zatem nieścisłe jest Twoje stwierdzenie, że mam tam jakiś bałagan. Zdaje się, że przetarg był na pojazdy dla wojska, nieprawdaż? A jeśli tak, to zapewne każdy normalnie myślący człowiek zgodzi się ze mną, że nie mógł być on prowadzony bez wiedzy MON, ani nie pod dyktando tego resortu. A skoro tak, to nieodmiennie to właśnie MON i jego kierownictwo ponoszą główną odpowiedzialność za ten nieprawdopodobny bajzel, który wynikł przy okazji tego przetargu, jak również za ogólny pieprznik jaki panuje tam od co najmniej roku! POZDRAWIAM!

 • w artykule Nieudany przetarg MON. Zwolniono osobę odpowiedzialną za przetarg

  W: Wydarzenia

  Obawiam się , że jednak jest to człowiek niespełna rozumu. I wcale nie piszę tego złośliwie, tylko naprawdę uważam, że z głową tego delikwenta jest coś nie w porządku. Niemniej, te wszystkie wpadki MON nie są li tylko kwestią jego oszołomstwa. W tym resorcie dzieje się coś złego także i z tego powodu, że jest on bezpośrednio powiązany z "Białym Domem". Andrzej Duda nie jest prezydentem wygodnym dla prezia (zwłaszcza ostatnio) i konflikt na linii MON - ośrodek prezydencki może być obliczony na osłabienie pozycji tego ostatniego.