• w artykule Białoruś: Sztab Cichanouskiej nie zna miejsca jej pobytu

  W: Fakty

  Czy samolot Łukaszenki, którego nawet trasę przelotu pokazano, wrócił do Mińska!? Zadziwiająca jest ta demokracja! Nikomu nieznany osobnik (Zelenski, Cichanowska) mogą zostać prezydentami? Do czego to doprowadzi!? A tak na marginesie; nie rozumiem dlaczego "ow" w nazwiskach zmienia się na "au". Czytałem książki Białorusina Bykowa, a tu nagle czytam, że to teraz Bykau!?

 • w artykule Donald Tusk wzywa prezydenta Białorusi do opublikowania "faktycznych wyników"

  W: Fakty

  Pan Tusk nie ma ręki do Białorusi! Mam w oczach jak jechał tam ujmować się za Angeliką Borys, jak oskarżał Łukaszenkę o prześladowanie białoruskich Polaków itd.. Ba! prezydent Komorowski odznaczał Angelikę, całował po rękach itd.. Łukaszenka zaproponował powołanie wspólnej komisji do zbadania stawianych mu zarzutów. Sikorski pochopnie się zgodził. Efektem prac tej komisji było utajnienie jej wyników prac, wyrzucenie Angeliki Borys z funkcji szefa jednej z organizacji polonijnych, i zaprzestanie stawiania Łukaszence bezprzedmiotowych zarzutów. Ciekawym skąd Tusk wie, że wyniki nie są faktyczne. Może nie są faktyczne?! Ale skąd wie, czy twierdzenia Cichanowskiej są akurat zgodne z faktami. Może nie są?!

 • w artykule ​Wskaźnik PMI dla przemysłu mocno odreagował

  W: Biznes

  Pierwszy raz słyszę, że odbijamy się z zamówieniami z roku 2018. A przecież było tak pięknie! Nikt nie mówił, że po 2018 do dzisiaj z zamówieniami nie było wszystko OK. No, ale pal sześć. Mam dobrą pamięć, a ta przypomina mi jak w styczniu br indeks giełdy w Nowym Yorku osiągnął historyczne maksimum! Następnie spadł w marcu o 30% a w kwietniu wybił się jeszcze o 10% powyżej historycznego maksimum ze stycznia! Jak widać, gospodarka USA nabrała w ciągu miesiąca niebywałej wprost dynamiki, nieprawdaż?!

 • w galerii Przekop Mierzei wWślanej. Najnowsze zdjęcia

  W: Fakty

  ...to kwestia polskiej suwerenności, godności i racji stanu. Zadziwiające!! Szczególnie ta godność i racja stanu! Ja tego nie rozumiem! Racją stanu byłoby, jak już, być przy Jedwabnym Szlaku, który omija nas przez Słowację i Austrię do Duisburga w Pln. Niemczech

 • w artykule RMF: Rosja fałszuje historię. Polska poprze Litwę?

  W: Fakty

  Z pewną nadzieją przyjmuję rezerwę delegacji polskiej w kwestii prawdy historycznej. Mam cytat- Cudzoziemcy, przysłuchując się polskim dyskusjom, dochodzą do wniosku, że Polacy przywiązują duże znaczenie do historii, żyją historią i bardzo dobrze ją znają.... W rzeczywistości poziom wykształcenia historycznego jest bardzo niski, te fakty historyczne, które latają w powietrzu pomiędzy dyskutantami albo wyskakują z ust uroczystych mówców jubileuszowych, są przeważnie propagandowymi uproszczeniami lub dziewięćdziesięcioprocentowymi fałszami wymyślonymi ku pokrzepieniu serc i pognębieniu wroga. Traktowanie historii jako rezerwuaru środków propagandowego rażenia jest gładką, asfaltową drogą do zapomnienia o realnej przeszłości. I dlatego stwierdziłem kiedyś na tym miejscu, że wskutek "polityki historycznej" wiedza Polaków o przeszłości skurczy się i tylko nieliczni odmieńcy będą się chcieli dowiadywać, co tu się naprawdę działo. Prof. Łagowski - PRZEGLĄD (grudzień 2008). - Szereg komentarzy Internautów dowodnie świadczy, że prof. ma świętą rację!

 • w artykule RMF: Rosja fałszuje historię. Polska poprze Litwę?

  W: Fakty

  Artykuł Putina z czerwca wywołał też sporo kontrowersji w Polsce... Może i wywołał, ale nigdzie nie przeczytałem rzeczowej dyskusji z nim. Ja przeczytałem angielski tekst artykułu historyka rosyjskiego Naryszkina, opublikowanego przy okazji otwarcia wystawy w Moskwie, gdzie wystawiono odtajnione dokumenty dotyczące paktu Ribbentrop-Mołotow. Nie natrafiłem w prasie polskiej na żaden merytoryczny artykuł na ten temat, czy też np. krytykę artykułu Naryszkina?! Może INTERIA opublikowałaby ten artykuł?

 • w artykule Bon turystyczny. Co trzeba będzie zrobić, aby skorzystać z nowego świadczenia?

  W: Biznes

  Zamykam oczy, oddaje się wyobraźni. O! będzie się działo! Już widzę jak mój Józek z Brzyzka, zakłada sobie sobie PUE ZUS, zaloguje się i aktywuje bon, jak kupuje sobie jakąś usługę itd... A czy udzielający tej usługi ma kasę fiskalna, aby tę usługę zaksięgować i zapłacić podatek itd.. itd.. Z Józkiem z Brzyska zacznę od wytłumaczenia mu co to jest bon, PUE, zalogować, aktywować itd.. itd..