• w temacie Katecheza o Ateistach

  W: Religia
  Najbardziej w boga mamonę wierzy sam kościół katolicki, opływający złotem, obżarstwem i innymi dobrami.
 • w temacie Co tym sądzicie?

  W: Męskie sprawy
  Kajetana
  ~Samotny
  Kajetana Osoba dorosła z tak niskim wzrostem cierpi na karłowatość. Lepiej o tym poczytaj.https://porta(...)sadkowa
  Karła, karlicę nieraz w życiu widziałem, tej kobiety jednak nijak bym z nimi nie łączył ,niska, szczupła, ładna i bardzo zgrabna. Ze względu na bardzo ciepło niewiele ciuszków miała na sobie, tak że wiem co mówię.
  Karłowatość ma różne podłoża, gdybyś wszedł w link byś wiedział.
  Karłowatość, to nie to samo co niski wzrost. Sama jestem niewysoka, a znam niższe od siebie i nie są karłami. Dla przykładu niech posłuży taka Madonna. Nie jest karłem, a ma ledwo 152 cm...
 • w temacie Czy emocje jakie przeżywamy archiwizowane są w naszym genotypie?

  W: Hydepark
  zbigniew1933
  KuraDomowa
  zbigniew1933
  KuraDomowa A ja nie będę zastanawiać się nad moim genotypem. Mnie wystarczy zbierać chwile szczęścia jak krople deszczu na twarzy. Jedną z takich kropelek jest "Serenada" :)
  Oczywiście zastanawiać się nad sobą nie ma sensu, dla wielu wystarczy ocena innych.
  jako że sami jesteśmy perfekcyjni z założenia.

  Uciec od siebie samego to też jakaś droga.
  Oczywiście, że warto się nad sobą zastanawiać, ale niekoniecznie nad swoim genotypem, na który nie mamy wpływu. To już jest, stało się, tego nie zmienimy.
  Błądzić rzeczą ludzką, ale tkwić w błędzie to już błąd.
  Dobra, dobra, genotypu się nie zmieni i w tym błędzie lub jak kto woli w swojej wyjątkowej szczególności, chciał czy nie chciał musimy trwać. Praca nad charakterem to co innego.
 • w temacie Czy emocje jakie przeżywamy archiwizowane są w naszym genotypie?

  W: Hydepark
  zbigniew1933 KuraDomowa A ja nie będę zastanawiać się nad moim genotypem. Mnie wystarczy zbierać chwile szczęścia jak krople deszczu na twarzy. Jedną z takich kropelek jest "Serenada" :)
  Oczywiście zastanawiać się nad sobą nie ma sensu, dla wielu wystarczy ocena innych.
  jako że sami jesteśmy perfekcyjni z założenia.

  Uciec od siebie samego to też jakaś droga.Oczywiście, że warto się nad sobą zastanawiać, ale niekoniecznie nad swoim genotypem, na który nie mamy wpływu. To już jest, stało się, tego nie zmienimy.
 • w temacie Węgierskie złoto wróciło do Budapesztu. Polska swoje nadal trzyma w Anglii i zarabia miliony.

  W: Polityka
  Eegle a ja bym się chętnie przekonała. Mam jeszcze z komunii dwa pierścionki złote, jeden z rubinem, a drugim nie wiem z czym... możw przechowią w tym Londynie i zainwestują w co?

  Aliada, Kura Domowa, dokładacie się? więcej depozytu, to chyba większy zysk :D :DJa już raz zainwestowałam - obrączkę i pierścionek zaręczynowy sprzedałam na złom i poszłam z dziećmi na dobre lody do kawiarni. Został mi tylko pierścionek i kolczyki z brylancikami, ale to ma wartość sentymentalną i nie dam, jeszcze by mi brylanciki wydłubali ;)
 • w temacie Węgierskie złoto wróciło do Budapesztu. Polska swoje nadal trzyma w Anglii i zarabia miliony.

  W: Polityka
  aliada KuraDomowa aliada ~GOŚC aliada W jaki sposób Polska zarabia na przechowywanym złocie?Wymogiem inwestowania środków w złocie jest utrzymywanie zasobów kruszcu w centrum finansowym. A takim właśnie jest LondynAha, racja.
  Niech tam leżą w takim razie. :)A ja nadal nie wiem jak Polska na tym zarabia :)Inwestuje w coś, i płaci tym złotem, chociaż ono sobie spokojnie leży w Bank of England.
  Potem sprzedaje to coś komuś z zyskiem... Chyba.
  Też nie rozumiem. :)Jak inwestuje, to może stracić. Zwykły hazard. Dlaczego więc niby zarabia? Nie zarabia tylko ryzykuje :)

  Edit:
  Na giełdzie się gra. Słowo inwestycja, to taka maska :)