• w temacie Likwidacja gimnazjum to dobry pomysł?

  W: Polityka
  gość Zdecydowanie TAK. Przeszlam przez 8 klas,byłam ostatnim rocznikiem. Wtedy uważałam wprowadzenie gimnazjum za głupotę i przez lata to się nie zmieniło. Moje dziecko zaczyna 1 klasę i bardzo się ciesze ze nie będzie chodziło do gimnazjum. W końcu wrócił stary system. Dlugo na to czekalam.
  Nie wrócił stary system tylko zmodyfikowany, bo na koniec 8 klasowej podstawówki funduje się dzieciom egzamin końcowy, który był na koniec gimnazjum, nie tak jak w dawnych podstawówkach.
 • w temacie Likwidacja gimnazjum to dobry pomysł?

  W: Polityka
  gość
  Kwiat Jednak jestem za gimnazjami, zmieniłam zdanie, ale ono dotyczy mojego dziecka, bo kiedy Synek do gimnazjum poszedł i z tej perspektywy patrząc - po szkole podstawowej - jest zadowolony:) Zdawał dodatkowy egzamin, aby pójść do wybranej przez siebie klasy, świetnie napisał i jest tam gdzie chciał.. inni nauczyciele Go cieszą, inne koleżanki i koledzy także. Potrafił sam wybrać profil klasy;)
  Moje dzieci również były szczęśliwe ucząc się w gimnazjum. Nie wiem skąd takie sformuowanie że to siedlisko zła i patologii. Nigdy z tym się nie zgodzę. Tak uważają rodzice którzy całe wychowanie"zwalają" na szkoły. Jak się zacznie swoje dzieci wychowywać mądrze, to napewno nie będzie takich opnii.
  Sformułowanie że gimnazjum to siedlisko patologii ma związek z dojrzewaniem młodzieży - to wtedy sięga się po papierosy i alkoholu się próbuje. Wiek gimnazjalny jest najtrudniejszym wiekiem , ale ja pamiętam, że kiedy sama byłam w szkole ponadpodstawowej dzieci paliły, więc to żadna nowość. Często tez rodzice nie wiedzą o tym, że ich dziecko pali papierosy.
 • w temacie Dzieci mówią NIE religii w szkole! Wreszcie w 2014/2015!

  W: Religia
  Rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Jednak wiele szkół w porozumieniu z proboszczem nadal utrudnia rodzicom/dzieciom uzyskanie wolności od zajęć religijnych w szkole i
  aby religia nie była w środku zajęć lekcyjnych, co skazuje dzieci na ślęczenie na świetlicach, w bibliotekach lub korytarzach. http://natema(...)ietlicy
 • w temacie Czy wiesz w jakim sensie ofiara Jezusa stanowi „okup za wielu”?

  W: Religia
  Uff przeczytałam, choć nie powinnam, ale ciekawość mnie tu przywiodła. Cóż kłamliwa, fałszywa teoria - Karelen przylgnąłeś do ST i DZ.A a zupełnie pominąłeś działalność i Misję Jezusa Chrystusa.

  Spróbuj zrozumieć Misje Jezusa Chrystusa wyłącznie na podstawie 4 Ewangelii Pism Greckich, ponieważ Chrześcijaństwo stanowiło uwolnienie z fałszywego Judaizmu. Otworzy Ci się być może prawdziwe znaczenie Misji Jezusa Chrystusa, jest nią Dobra Nowina, o tym, że Bóg, którego ludziom objawiał i Królestwo Boże, o którym opowiadał - jest INNE od wierzeń przodków i religii judejskiej, mówi o TYM wprost faryzeuszom Jerozolimskim EW. JANA, że od samego początku czczą ojca kłamstwa - szatana - boga Abrahama. Rzucili za NIM kamieniami...

  Jedynym, który zgrzeszył ciężko przeciwko Bogu, który jest w niebie był Szaweł /Paweł z Tarsu. działał już po śmierci Jezusa Chrystusa. Nie był Jego uczniem. Całą Misje Jezusa Chrystusa, Jego działalność i Objawienie Bożej Mocy, Boga z Nieba, którego NIKT NIGDY NIE WIDZIAŁ przed pojawieniem się na ziemi Jezusa Chrystusa - w rezultacie śmierć - znieważył kłamstwami, ponieważ Jezus Chrystus nie był wysłannikiem boga ze Starego Testamentu - z judejskiej Tory, boga jego przodków. Misja polegała na uświadomieniu ludzkości, że Bóg w Niebie jest taki jakiego ukazywał Jezus Chrystus. 4 Ewangelie o tym opowiadają, to jest źródło prawdziwej, nieskażonej wary Jezusowi Chrystusowi. Reszta to fałsz i kłamstwa, o czym On ostrzegał.
 • w temacie Prawdziwe oblicze islamu

  W: Religia
  Celtic Dokąd zaprowadzą nas Dni Islamu?

  Islam niejedno ma imię – twierdzi Margita Kotas w artykule będącym tematem numeru tygodnika „Niedziela”. Autorka przekonuje czytelników, że religii Mahometa nie można kojarzyć z przemocą, terroryzmem i prześladowaniami religijnymi. Zadanie trudne, ale cóż, potrzeba takiej semantycznej ekwilibrystyki. Szczególnie podczas obchodów XVII Dnia Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

  Read more:http://www.pc(...)2odxlrR
  Wariatka. Powinni takie wysyłać islamistom dla szerszej "edukacji".
 • w temacie Dowiedz się, jak spędzić WIECZNOŚĆ z Bogiem

  W: Religia
  Jedyną Modlitwa do Boga jest: "Ojcze Nasz" dana nam przez Jezusa Chrystusa - i tylko ta jedna modlitwa przybliża nas do Królestwa Bożego, nie czynią tego jakieś inne ludzkie fałszywe słowa, dlaczego fałszywe słowa są w podanej przez autora tematu niby modlitwie?

  Wyjaśnienie: jeśli zgrzeszyłeś PO morderstwie Jezusa Chrystusa nie licz na to, że Jego śmierć wytrze gdzieś twoje złe czyny teraz. Jezus Chrystus przebaczył swoim mordercom i przeszłym pokoleniom za wymyślenie przez prymitywne ludy fałszywego bożka - ojca kłamstwa boga Abrahama, bo nie wiedzieli co czynią. My żyjący ponad 2 tys lat po Jezusie Chrystusie dobrze wiemy, kiedy zło czynimy, jeśli nie wiesz - czytaj 4 ewangelie NT i Dobra Nowinę Boga, który jest w Niebie.
  Niezwykle rzadko jednak człowiek człowiek wierzący w Boga, który jest w Niebie - czyni zło, nie jest z automatu - zły lub czegokolwiek winny. Oceniaj czyny wyznawców islamskich.

  Tylko jeśli będziesz żałował swego złego czynu i tylko kiedy zadośćuczynisz komuś kogo skrzywdziłeś i nie powtórzysz tego złego wobec bliźniego czynu - możesz przebaczyć sobie i liczyć na przebaczenie Boga podczas Sądu Ostatecznego.

  Przecież Jezus Chrystus powiedział ludzkości o wąskiej i szerokiej drodze, po tej wąskiej idą ludzie, którzy pomagają bliźnim, nikogo nie krzywdzą. Nie słowa - tylko czyny. Amen.