• w temacie JEST LATO, CZAS NA PRZYGODĘ...

  W: Hydepark
  Lato odeszło, wspomnienia pozostały. Przygody bohaterki będą miały swoją kontynuację?...

  Muszą mieć, skoro przygotowania do Sylwestra trwają w najlepsze...


 • w temacie Kraina Najpiękniejszego Snu.

  W: Hydepark
  W przerwie przygód Anny i Damiła uznałem, że przyda się przerywnik w postaci nieskomplikowanego kodu :))

 • w temacie JEST LATO, CZAS NA PRZYGODĘ...

  W: Hydepark
  Dusia31

  …Teraz musiałam pomyśleć o sobie. To nie ważne, że będę tu sama, ale chciałam sama dla siebie ładnie i uroczyście wyglądać. Miałam do wyboru dwie suknie, które mnie się bardzo podobały, były może zbyt wizytowe jak na domówkę, ale czy ja zawsze muszę wyglądać jak zahukany Kopciuszek….
  Wyjęłam obie suknie , powiesiłam na drążku , a decyzję podejmę jutro rano, w dniu naszego małego balu sylwestrowego…

  Czy decyzja, jaką suknię na Sylwestra wybrać, została podjęta?
  Ta najładniejsza, wizytowa suknia, „z drążka” natomiast zdjęta?
  Wybrała kreację białą czy lawendową?
  Uszytą z jedwabiu, żorżety, batystu, czy atłasową?
  Kopciuszek zniknął, w szykownej sukni się pojawiła?.
  Jako Księżniczka na sylwestrowym balu wszystkich olśniła?.
  Pytań jest sporo, dużo dociekam,
  Na dalsze części letniej przygody zatem wciąż czekam…

 • w temacie Kraina Najpiękniejszego Snu.

  W: Hydepark
  – Kocham cię – szepnął drżącym, lecz nadzwyczaj szczęśliwym głosem.
  Pierwszy raz w życiu, zdobył się na tego typu wyznanie… Spojrzał i zatonął w jej promieniujących szczęściem, czarnych oczach\y. I już wiedział, że spełniło się jego wyśnione, najpiękniejsze, najbardziej wytęsknione „Lawendowe Marzenie”…  KONIEC
 • w temacie Kraina Najpiękniejszego Snu.

  W: Hydepark
  Dziewczyna nie wiedziała co ma odpowiedzieć. Czegoś takiego nie wyobrażała sobie nawet w swych najpiękniejszych snach. Każdą cząstką siebie pragnęła być z nim. Czy właśnie miały się spełnić jej najśmielsze marzenia? Skinęła jedynie głową, nie mając pewności czy zdoła cokolwiek powiedzieć z ściśniętego wzruszeniem gardła. Z Damiła zeszło natychmiast ogromne napięcie i szczęśliwy roześmiał się z nieskrywaną ulgą. Wziął ją w ramiona i pocałował tak szaleńczo, jakby od tego zależało całe jego życie. Potem po prostu ją do siebie przytulił, pragnąc czuć każdy, nawet najmniejszy dotyk jej aksamitnej skóry.

 • w temacie Kraina Najpiękniejszego Snu.

  W: Hydepark
  Damił odwrócił Annę w swoją stronę, spoglądając wprost w najpiękniejsze, czarne jak węgielek oczy, teraz rozświetlane cudownymi gwiazdeczkami.
  – Anno, zamieszkasz tutaj ze mną? – zapytał nad wyraz poważnie, a w jego głosie można było usłyszeć mieszankę niepewności i nadziei – Podpisałem umowę z Ermitażem, zacznę tam pracować od października. Z ministerstwa kultury będę otrzymywać również granty. Widziałem także twoje oceny. Z pewnością, oprócz stypendium socjalnego otrzymasz również naukowe. Nie są to zapewne oszałamiające pieniądze, lecz na pewno pozwolą ci dokończyć bez problemu studia. Będziesz mogła również zrezygnować z pracy w klubie i skupić się tylko na nauce. Co ty na to?
  ...
 • w temacie Kraina Najpiękniejszego Snu.

  W: Hydepark
  Nie miała pojęcia co właściwie ma powiedzieć. On natomiast skierował swoje oczy na jedną ze ścian. Anna mimochodem podążyła swoim wzrokiem za nim. Dopiero teraz zobaczyła, że na środku głównej ściany salonu wisiała jedyna ozdoba salonu - „LAWENDOWE MARZENIE”. • w temacie Absurd goni absurd ! IPN uznał miecze grunwaldzkie za propagowanie komunizmu .

  W: Polityka
  Keramek zbigniew1933 Keramek taie Keramek Czy mnie się wydaje czy te Orły są bez korony? bo z tego co pamiętam Jagiellonowie mieli godło państwowe z orłem w koronie.

  Wiec się nie dziw.
  Takihttps://pl.wi(...)astowieJagiełło nigdy nie był piastem, Oczywiście że nie był Piastem i to wiedzą dzieci w przedszkolu. Jak to mówią tonący łapią się nawet brzytwy tak też jest z wami komuchami. Temat dotyczy pomniku upamiętniającego bitwę pod Grunwaldem więc orzeł powinien być taki jak w czasach kiedy była bita pod Grunwaldem a nie jak w czasach PRL, legionów czy jeden Bóg raczy wiedzieć kiedy
  Mam nadzieję że link skieruje cię bez lewitacji do właściwego godła:)https://pl.wi(...)iki/Godło_Polski#/media/File:Greater_coat_of_arms_of_Kingdom_of_Poland.png
  Konrad VII Oleśnicki, zwany Białym, z dynastii Piastów śląskich walczył pod Grunwaldem po stronie zakonu wraz z młodszym bratem i całą chorągwią śląskich rycerzy. :))
 • w temacie Kraina Najpiękniejszego Snu.

  W: Hydepark
  – Co o tym sądzisz? – zapytał ją z widoczną na twarzy wesołością.
  – Bardzo ładne mieszkanie – przyznała. – Dlaczego mi je pokazujesz?
  Stanął za nią i objął od tyłu swoimi rękami. Przytuliła się do niego. Czuła się teraz przy nim tak niesamowicie szczęśliwa.
  – Ponieważ jest moje – odpowiedział, ciągle z wesołością w głosie. – A ściśle mówiąc - jest nasze … Kupiłem je z otrzymanej nagrody za wygrany konkurs. A ty Anno przecież aktywnie uczestniczyłaś w namalowaniu obrazu.