• w temacie Skutki romansu sprzed lat

  W: Uczucia
  Guest
  Lee1 Dzięki za usunięcie mojego postu.
  Oczywiście, może być tylko, tak jak Guest uważa - każda kobieta, której kiedykolwiek przytrafił się "skok w bok" to patentowana ku..a .
  Mamy święte prawo do osądzania innych, a zwłaszcza Guest.
  Teraz lepiej, prawda?
  Zadowolony?
  A kogo pytasz ?
  Jeśli adresujesz przez przypadek do mnie to poćwicz najpierw czytanie ze zrozumieniem, a jak przez to przebrniesz to zauważ, że zniknęły moje posty, bo były niewygodne :P
  Tego kto pousuwał. Jak nie ty, to nie wiem, kto był tym " ktosiem". Wyglądało na Ciebie.
  Co mam niby przeczytać ze zrozumieniem?

 • w temacie Skutki romansu sprzed lat

  W: Uczucia
  ~Wert
  Lee1
  ~załamanaaa .
  T.
  Nieprawda.
  Dziedziczymy po dziadkach. I kolor włosów czy oczu może być zupełnie inny niż mają rodzice dziecka.
  Tak samo bzdury piszesz ze wzrostem. Mam w rodzinie rodziców po ok 165cm a ich syn ma ponad 180, my jesteśmy wysocy a nasza córka wcale nie.
  Na dziedziczenie ma wpływ gen dominujący a nie dziedziczenie po rodzicach.
  Zanim zarzucisz mi, że piszę bzdury, poczytaj sobie o zasadach dziedziczenia. Nie wiem, czy potrafię to przystępnie wyjaśnić, poza tym to bardzo obszerny temat.
  Oczywiście, że dziedziczymy także po dziadkach, ale też zgodnie z pewnymi zasadami.
  Dominujące geny u człowieka to m.in. gen na niski wzrost, ciemną karnację, ciemne włosy i oczy, kręcone włosy. Człowiek wysoki jest homozygotą recesywną, tzn. nie może przekazywać innych genów, niż te na wzrost wysoki, bo innych nie posiada. Podobnie jest z jasnymi oczami i włosami. To pod tym względem "czysta rasa"; przepraszam za wyrażenie.
  Ludzie niscy /ciemni, o ciemnych oczach czy włosach / mogą być homozygotami dominującymi i wtedy przekazują wyłącznie geny na wzrost niski czy ciemne włosy. Ale mogą być też heterozygotami i wtedy oprócz genów dominujących mają także geny recesywne /ukryte/, które mogą się ujawnić przy odpowiedniej kombinacji, np w połączeniu z podobnym genem od drugiej osoby, często w następnych pokoleniach.
  Nie sprawdzisz na pierwszy rzut oka, czy niska osoba jest homo czy heterozygotą, bo trzeba by wykonać badania DNA, ale wysoka na pewno jest homozygotą i to recesywną. To samo dotyczy innych w/w cech.
  I to kaman. Mniej więcej.
 • w temacie Skutki romansu sprzed lat

  W: Uczucia
  Dzięki za usunięcie mojego postu.
  Oczywiście, może być tylko, tak jak Guest uważa - każda kobieta, której kiedykolwiek przytrafił się "skok w bok" to patentowana ku..a .
  Mamy święte prawo do osądzania innych, a zwłaszcza Guest.
  Teraz lepiej, prawda?
  Zadowolony?
 • w temacie Rozpoznanie bojem, czyli Polin w progach! Braciszkowie moi mili!

  W: Polityka
  A tak w ogóle, to z tego całego programu M.wieckiego, najbardziej podobałaby mi się Cela +. Należałoby bezwzględnie dopisać. :))
  Coś zaczęli, żeby tylko skończyli. Wiadomo, że taki Donek jest poza zasięgiem, ale niech wsadzą chociaż kilku pomniejszych złodziei i to nie na trzy miesiące, tylko na dłużej. Wtedy uwierzę.
 • w temacie Skutki romansu sprzed lat

  W: Uczucia
  ~załamanaaa Boję się, że wyjdzie coś z grupą krwi, bo tutaj jednak trochę namieszałam. Bardzo żałuję i nie chcę rozbijać rodziny. Poza tym mąż ubóstwia ponad życie naszą małą królewnę, to złamałoby mu serce.To prawda, oprócz badań DNA grupy krwi mogą coś powiedzieć.
  Choroby, owszem, niektóre są dziedziczne, ale tu nie ma 100% pewności. Nie każdy choruje na to, co jego przodkowie i odwrotnie.
  Dziedziczą się też inne cechy, np. kolor włosów czy oczu. Dzieci dwojga rodziców o jasnych włosach nie będą miały czarnych włosów czy oczu, ponieważ są tzw. homozygotami recesywnymi. Dzieci rodziców wysokich nie będą niskie.

  PS. Guest, co ci odwala? Chamiejesz aktualnie i tyle.