• w temacie Zdarzył się cud w Tajlandii - bez księży, bez krzyży, bez zaklęć i kropidełek

  W: Polityka
  yeti48 Jaką masakrę?
  Strzelał tam ktoś do nich? Wysadził sie w tej jaskini albo co?
  Masakry tam nie było żadnej.

  I cudu też nie. Było ogromne poświęcenie ratowników, było ogromne zaangażowanie służb ratowniczych z wielu krajów.
  Szacunek temu, co oddał swoja butlę eskortowanemu chłopcu..

  I szacunek dla tych młodych chłopaków. Za wiarę, wytrwałość i odwagę.

  Cudu tam jednak żadnego nie było.
  "Jaką masakrę"?... Rusz trochę wyobraźnią. Dzieci w ciemnościach, bez kontaktu, bez rachuby czasu,bez właściwego ubioru, bez nadziei na ocalenie, bez jedzenia, zablokowane kilkukilometrową wodą w jaskini itd itp.Stan bliski obłędu. I ty mówisz, że to taka sobie przygoda.Masz zero wyobraźni, a zatem inteligencji. Mówię o cudzie człowieczeństwa.
 • w temacie Dziś święto Wielkiej Rewolucji Francuskiej

  W: Polityka
  ~gosc1
  Maja1410
  ~ghosc
  pintapalec Maja1410 KarolP12 Dziś smutny dzień dla całej ludzkości, zwłaszcza postępowej. Rocznica jednej z największych tragedii w dziejach świata. Porównywalnej z katastrofami takimi jak rewolucja lutra czy rewolucja komunistyczna. Synonim ciemnoty, zacofania, grabieży i ludobójstwa. Nigdy po 1789 francja się nie podniosła, obecny jej rozkład to konsekwencja staczania się po równi pochyłej. Oby zdechła pod naporem bisurmanów. Śmierć republice. To dlaczego śpiewasz "dał nam przykład Bonaparte"I to pokazuje tępotę ,kretynizm i idiotyzm religijny tych stadnych baranków parafialnych.Śpiewają że Bonaparte dał im przykład jak zwyciężać mają sadystyczną zdradziecką mafię kleszą i obcych okupantów.Jednocześnie potępiają Rewolucję Francuską ,a przecież dzięki tej Rewolucji Bonaparte stał się tym kim był..Bohaterem Polskiego Hymnu Narodowego..To pokazuje tępotę dzisiejszych stadnych parafialnych baranków i owiec ,ćwiczonych przez watykańskich pastuchów..
  Bonaparte nie walczył z okupantem... to on był okupantem. Źle cię wykształcili ci twoich ateistyczni pastuchy :) Twoi nauczyciele dostali się na studia chyba tylko dzięki punktom za pochodzenie :)
  Epoka oświeceniowa w Polsce zawitała naprawdę dopiero w PRL, gdzie zlikwidowano analfabetyzm, książki(mickiewiczowskie) trafiły pod strzechy,kulturę i życie publiczne oczyszczono z klerykalizmu, a pazernemu klerowi jego właściwe miesiące wskazano w kościele. Dziś marzycie o powrocie do średniowiecza. No pasaran
  Gdzie ty się uczyłaś historii? Piszesz o Mickiewiczu a zapominasz iż w czsie komuny to studenci protestowali przeciwko cenzurowniu przez was jego dzieł. Jeśli chodzi o edukację to chodziło tylko i wyłącznie o szkoły podstawowe studenci i osoby z wyższym wykształceniem byli pod ścisłą obserwacją jako elementy nie pewne ideologicznie... Jak oświecenie polaga na ocvzyszczeniu państwa z klerykalizmu (mordowanie duchownych i zagarnianie ich majątków) to ja już wolę średniowiecze. Ośiecenie zaczęło się w Polsce dużo wcześniej i jej najwybitniejszymi przedstaewicielami byli... duchowni katoliccy: biskup Ignacy Krasicki, biskup Adam Naruszewicz, ks. Hugo Kołłątaj, ks. Stanisław Konarski, ks. Benedykt Chmielowski...
  Chwała tym światłym wyjątkom , bo reszta zasilała targowiczan.
  Mickiewicz marzył o książkach ( w ogóle) pod strzechą i tam trafiły, więc nie uprawiaj demagogii z "Dziadami". Komuniści "zagrabiali" dla społeczeństwa, a Kościół przez całe wieki zagrabiał dla siebie. Ofiary były niepotrzebne, ale przecie kler stanął w pierwszym szeregu w walce o majątki i parobków, o święty podział na panów i chamów oraz o swoje odwieczne ciągoty do władzy, przywilejów, majętności i pieniędzy.Możesz zaklinać rzeczywistość, ale PRL był milowym skokiem cywilizacyjnym w polskiej historii. Było i jest z czego rozkradać - łącznie z Kościołem, który zagrabił najwięcej od 1000 lat.
 • w temacie Dziś święto Wielkiej Rewolucji Francuskiej

  W: Polityka
  ~ghosc pintapalec Maja1410 KarolP12 Dziś smutny dzień dla całej ludzkości, zwłaszcza postępowej. Rocznica jednej z największych tragedii w dziejach świata. Porównywalnej z katastrofami takimi jak rewolucja lutra czy rewolucja komunistyczna. Synonim ciemnoty, zacofania, grabieży i ludobójstwa. Nigdy po 1789 francja się nie podniosła, obecny jej rozkład to konsekwencja staczania się po równi pochyłej. Oby zdechła pod naporem bisurmanów. Śmierć republice. To dlaczego śpiewasz "dał nam przykład Bonaparte"I to pokazuje tępotę ,kretynizm i idiotyzm religijny tych stadnych baranków parafialnych.Śpiewają że Bonaparte dał im przykład jak zwyciężać mają sadystyczną zdradziecką mafię kleszą i obcych okupantów.Jednocześnie potępiają Rewolucję Francuską ,a przecież dzięki tej Rewolucji Bonaparte stał się tym kim był..Bohaterem Polskiego Hymnu Narodowego..To pokazuje tępotę dzisiejszych stadnych parafialnych baranków i owiec ,ćwiczonych przez watykańskich pastuchów..Bonaparte nie walczył z okupantem... to on był okupantem. Źle cię wykształcili ci twoich ateistyczni pastuchy :) Twoi nauczyciele dostali się na studia chyba tylko dzięki punktom za pochodzenie :)Epoka oświeceniowa w Polsce zawitała naprawdę dopiero w PRL, gdzie zlikwidowano analfabetyzm, książki(mickiewiczowskie) trafiły pod strzechy,kulturę i życie publiczne oczyszczono z klerykalizmu, a pazernemu klerowi jego właściwe miesiące wskazano w kościele. Dziś marzycie o powrocie do średniowiecza. No pasaran
 • w temacie Co sądzisz o dzisiejszym święcie parlamentaryzmu?

  W: Polityka
  Blandare51 ajatoLach Blandare51 ajatoLach Skoro o pogląd pytasz..
  .. gdyby z tych 55o lat powycinać wszystkie te, które komuś nie pasują z różnych względów, którą rocznicę godną obchodzenia świętowalibyśmy dziś? Piątą? A może trzecią?
  No bez jaj..

  ;)Temat nie jest o samej rocznicy, a jej z pisem celebrowaniu... Serio? Spojrzałem jeszcze raz na temat:"co sądzicie o dzisiejszym święcie parlamentaryzmu?"

  To z kim możnaby tę rocznicę celebrować?
  Tak konkretnie.. sam ciekaw jestem.

  Też pewnie nie na temat..
  ;)Tytul moze nieco mylacy, ale rozwiniecie dosc jednoznacznie sugeruje intencje watku:
  Jestem ciekaw Waszych uwag........ Moje zdanie jest takie: Swiętować wraz z rządzącym PiSem tą rocznicę, to tak jak wziąć udział w sejmie rozbiorowym w 1773-1775 roku. dodam tylko, że Bierut uczestniczył swojego czasu w procesjach (a może tylko jednej) Bożego Ciała w okresie stalinowskim, były tłumy.... tak jakoś mi się skojarzyło choć na Placu Zamkowym tłumów nie było - może to pocieszające.......Po co PiS zamawiał taki drogi namiot. Mógł wypożyczyć taniej cyrkowy i odpowiadałby absolutnie pisowskiej grotesce
 • w temacie Dziś święto Wielkiej Rewolucji Francuskiej

  W: Polityka
  TR300 Rewolucja to symbol upadku i ciemnoty - Rewolucja rozpętała terror, którego ofiarami stali się sami rewolucjoniści ( tych to wcale mi nie szkoda ), ale też miliony niewinnych ludzi. Dodatkowo rewolucja i chaos po niej panujący wypromował na lidera zbrodniarza Napoleona, który zamienił całą Europę w zgliszcza wojenne i doprowadził do śmierci kolejne miliony niewinnych, a ziemie polskie w kilka lat bardziej ekonomicznie wyeksploatował niż później przez 100 lat zaborcy. Francja po rewolucji nigdy już nie odzyskała świetności i statutu europejskiego mocarstw.A ty stojąc na baczność śpiewasz:"...dał nam przykład Bonaparte"
 • w temacie Dziś święto Wielkiej Rewolucji Francuskiej

  W: Polityka
  Boldusia40 Święto dziś we Francji. Krwawa ta rewolucja była. Maja 1410.
  Dobrych rzeczy nie przyniosła.
  A mnie się przypomniał zamach w Nicei, też w rocznicę- 14 lipiec 2016 roku.
  Ciężarówka wjechała w ludzi, spacerujących po Promenadzie Anglików,
  zginęło 87 osób, 200 zostało rannych. Niewinni ludzie, co zawinili.
  No i chyba data też nieprzypadkowa była.Czy to oznacza zemstę islamu za pogrom katolickich pasibrzuchów? To się nazywa solidarność towarzyszy!!!
 • w temacie Dziś święto Wielkiej Rewolucji Francuskiej

  W: Polityka
  ~Gość Wyszły masońskie demony socjalizm faszyzm
  bolszewizm te dzieci kabały zabiły więcej ludzi
  niż wszystkie poprzednie wojny.
  Ciekaw jestem jakby wyglądało huczne świętowanie
  rocznicy żydowskiego holokaustu w bełkocie
  o postępie ludzkości.
  Dodajmy że ojcem chrzestnym tej krwawej łaźni
  był nasz Tadzio Kościuszko jeszcze jeden
  stereotyp jakoby byliśmy zawsze przedmurzem
  Chrześcijaństwa. A oto historyczna odsłona katolickiego miłosierdzia