• w temacie Wpadka Agaty Dudy?

W: Polityka
    Derik Marduk, o matko i corko, nie widzisles nigdy adresu?
    Ja sposobem wszystko przepchne przez filtr skanujacy. :-D
    Oczywiscie adres wpisz bez spacji i dokladnie takimi znakami jak widac. :-)
    No właśnie słyszałem tylko o tekstach, ale adresu chyba nie widziałem. Dobra wiem, już tam jestem :)

Derik Marduk, jeden z moich poradnikow opisuje jak sie pozbyc Gemiusa na stacjonarce przy pomocy bIokera Adguard. Na mobilnym poki co nie ma mozliwosci dodawania regul uzytkownika.
    Zaloz sobie konto pocztowe na protonmail, ale najpierw powinienes poczytac teksty z mojego chomika. :-)
    Jakieś namiary na tego chomika by się przydały. Jeśli przejdą :))

Derik Bywaj na wirtualnemedia.pl tam tam niemalo dowiesz sie o branzy. ;-)
    Portale robia wszystko, aby przekierowywac ruch na Glowna, chocby po to aby odnotowal to Gemius/PBI.
    Wazne jest to do podzialu srodkow finnansowych z dystrbucji roznych systemow reklamowych, zasiegowych.
    Np. Onet przekierowuje z naglowka i wstepu do artykulu poprzez wyswietlenie Glownej i czytaj dalej.
    WP przekierowuje z niektorych witryn grupy na Glowna i nawet ze swojego naczelnego forum abczdrowie (tu jest dopiero sprytny procederek) o ile chcesz wejsc w temat. Przekierowania mozna zneutralizowac odpowiednim rozszerzeniem do przegladarki. Tam sa wieksze cwaniaki. :-D
    Właśnie ten Gemius/PBI czasami mi się włączał, to znaczy klikałem w jakiś artykuł, włączała się strona z artykułem i ten Gemius... Na onecie mam też pocztę, ale nie zapuszczałem się głębiej w tamte rejony, więc nie wiem jakie procedery tam kwitną :D Zajrzę kiedy na te wirtualne media.

Derik Pociagna spokojnie, bo forum nie ma duzego znaczenia dla portaIu,.. Liczy sie Glowna, poczta, w tym darmowe konta na ktore masowo spamuja reklamy. Forum spokojnie moze funkcjonowac na botach, hejterach i rekIamiarzach. Nie potrzeb do tego userow, bo sztucznie wygenerowany ruch i tak da nieuczciwe zyski.
    Dlatego administracja niczym sie nie przejmuje, bo to nie oni sa tu od myslenia i strategii.
    Cwaniaki branzy maja doskonale rozpracowany rynek. Wiedza ze rasowych lemingow nie da sie szybko i prosto uswiadomic tak, aby mieli powazny problem. Tegie glowy mysla jak trzemac lemingi w ryzach.
    Jeszcze jest wiele innych sztuczek aby wyzyskiwac samych inwestorow w reklame. Min. Po wylogowaniu z poczty przekierowuje na Glowna, co falszuje liczbe chcianych wejsc. ;-)
    W sumie masz rację, nie spojrzałem na to z szerszej perspektywy, cały portal to nie tylko forum, userzy są tu tylko promilem całości, więc czy oni będą czy nie będą, to może nie mieć znaczenia, choć póki są można trochę zarobić... :D
    No tak, po wylogowaniu z poczty przechodzi na główną, teraz po kliknięciu w nazwę nieistniejącego już usera nie przenosi do zakładki "profil został usunięty", lecz na stronę główną... Nie ma powiadomień, więc trzeba strony odświeżać, dobra zmiana :D

Derik Platforma ogloszeniowo reklamowa jest na forum i innych dzialach portaIu od zawsze. Zadanie administracji to stwarzac pozory ze jest inaczej. Oni sa od pilnowania, czyli oslony cwaniakow z zarzadu, aby stwarzac lemingowatym, dobrowolnym niewolnikom warunki prania sie po pysiach. Ci najglupsi sa dla nich najwazniejsi, bo tacy nie maja pojecia jak dziala komercyjny wirtual, no i nie wiedza co i jak zainstalowac, aby skutecznie odciac ich od zyskow. Dlatego ze lemingi albo nie rozumieja zasadnosci takich dzialan, albo jak juz to stosuja zachodnie oprogramowanie, ktorego tworcy sa przekupieni przez molochow branzy. Glupota userow jest motorem napedowym komercyjnego internetu.

Co do watkow personalnych, to niewykluczone ze jakis pupil admminki a sa tu tacy ma poblazanie.
    Musialbym wiedziec ktory to temat i mu sie przyjrzec, choc watpie aby to byl etatowy pracownik Interii. Takie triki sa stoswane przez pracownikow dodajacych artykuly na portaIu, ale w stylu "kto mi udowodni ze Ziemia nie jest plaska?"
    Tematy personalne, wojny userow zawsze mialy najwieksza ogladalnosc, wiec to nie nowosc. W czasach gdy ja tu probowalem udzielac sie merytorycznie, zmuszony bylem likwidowac kliki nickow, pupilkow administracji. Jesli nie przychodzilo sie do nich, to oni i tak przyszli do ciebie, wiec wojen nie dalo sie unikac. Na portaIah zyjacych z hejujacych trolli nie da sie normalnie funkcjonowac. Wyscig miedzy portImi kto ma wiecej otwarc, zasieg, czasu spedzonego na witrynie, jest wazniejszy niz cala reszta.
    A więc odpowiedź jest zawarta w pierwszym członie pytania, ostatnimi czasy gdy wielu ludzi stąd zniknęło forum zaczęło umierać, tematy personalne zakładane przez prowokatora wygenerowały trochę ruchu, ale długo tak nie pociągną, może ludzie w końcu przestaną się nabierać na te zagrywki... :D

No fakt, platforma reklamowo ogłoszeniowa już istnieje, chociaż reklamy lichwiarza zamieszczane tu prawie codziennie są usuwane, to jednak istnieją dziesiątki tematów z ukrytymi reklamami innych lichwiarzy, i mają się dobrze. Do tego doliczyć nietykalne reklamy innych cudownych środków i rzeczy... I świat się kręci :D

Derik Marduk, jest tak jak piszesz, ale o tym ze blokuje, lub wywala posty i komentarze ja pisze od dawna, na znanym adresie. Dlatego szczegolnie w komentarzach jest tyle wpisow, czemu moj komentarz sie nie ukazal choc byl regulaminowy. Na czarnej liscie automatycznego filtra, na stale jest wiele niewinnych slow, ale uzyte w niewygodnej frazie dla Interii (krytycznej, demaskacyjnej) blokuje publikacje tekstu. Kiedys moze opisze roznice miedzy czolowymi portalami i jakie stosuja rozwiazania, aby utrudnic widocznosc niewygodnych, krytycznych tekstow i miec jak najszersza kontrole nad lemingami. W kazdym badz razie niektorzy w komunikatach o wylaczeniu bIokowania reklam podaja nazwy Adblocka i uBloka, ale juz Adguarda nie wymieniaja, bo sa przy nim bezradni. Adguard neutralizuje kazdy komunikat o wylaczeniu bIokowania i jest dostep do kazdej zabezpieczonej tresci.
    Komentarze z konta Facebooka bede testowal na WP w dziale sport. Zobaczymy jak sobie ze mna poradza, bo juz dostali probke moich mozliwosci a tylko okazjonalnie testowalem ich mechanizmy. :-DMożliwe jest że kogoś z "tubylców" wciągnęli na listę płac? Taki ktoś potem zakłada prowokacyjne tematy personalne z nadzieją że reszta tubylców złapie się za chabety...
    Ostatnio temat personalny generujący kilkaset wyświetleń - czyli więcej niż wszystkie pozostałe tematy założone tamtego feralnego dnia razem wzięte - przestał być tematem personalnym, nie zniknął, choć usuwane były dużo mniej barbarzyńskie tematy. Mogli go jeszcze przypiąć, wtedy wygenerowałby kilka tysięcy wyświetleń, wpływy z reklam by rosły, ale wtedy naraziliby się na podejrzenia...
    No i teraz pytanie czy tutaj jest aż tak źle że łapią się takich podłych zagrywek żeby wygenerować ruch na forum, czy może jednak chcą resztki ocalałych stąd pogonić, a z tego miejsca zrobić platformę ogłoszeniowo reklamową? :D
    No chyba że ten ktoś działa tu na własną rękę i prowokuje z sobie tylko znanych przyczyn, oto jest zagadka :D
  • w temacie Znacie jakieś fajne kawały to proszę podzielcie się.

W: Hydepark
    ~gość
    Opowiadasz dowcipy z czasów kiedy PRL był Prywatnym Ranczem Leonida a DDR Dodatkiem Do Rancza ;)Nie wiem w jakich czasach powstały te dowcipy, po prostu wpisałem w google "dowcipy o ZSRR i Stalinie", i wrzuciłem kilka, no może trochę więcej.

Derik Marduk, administracja jak chce zablokowac niewygodny tekst a nie moze w inny sposob zablokowac usera, to czasowo dodaje na czarna liste automatu niewinne slowo, aby zniechecic delikwenta komunikatem o rzekomej niezgodnosci jego wpisu z regulaminem. Przestepcy posluguja sie nielegalnymi dzialaniami, aby nikt nie obnazal ich niecnej dzialalnosci. Jak widac nieleglna reklama w postach, czy dzialalnosc niejawnych moderatorow dyskusji internetowych (BOTy) jest pod ochrona a wszystko dla wypracowywania nieuczciwymi dzialaniami maksymalnego zysku. Moge tylko wspomniec ze na wirtualnejpolsce, czy onecie jest jeszcze gorzej. Tamtejsi przestepcy sa bardziej cwani i przebiegli. :-DTak, tylko że wtedy wywala komentarze nie tylko tego delikwenta, ale też wypowiedzi z różnych dyskusji, wystarczy nieświadomie użyć słowo z listy, a ludzie się głowią czemu to tak się dzieje, bo przecież nie piszą wulgaryzmów, a takie komentarze znikają w moment, od około minuty do dwóch minut :)
    Gdyby tak emigrować z wp albo z onetu tutaj to jakby podróż z piekła do nieba? :D Ciekawe jaki tam bajzel mają albo mieli, nie byłem tam nigdy, ale coś tam słyszałem że na onecie ponoć trzeba było założyć facebooka żeby istnieć, ponoć wielu ludzi się nie zgodziło, tutaj też już chyba ostatki, tak mi się wydaje. Reklamy i ogłoszenia pozostaną, może taki był zamiar :D