• w temacie HURRA! WYBORY W USA WYGRAŁ JOE BIDEN

  W: Polityka
  Marduk77
  Ananke Zakład stoi :). Ona nie zostanie prezydentem (a nie jakąś prezydentką! Wiesz jakie mam skojarzenia przy tym słowie? :D) ani za 20, ani za 30 lat. Zresztą i tak się nie dowiemy, wykończą nas szczepionką.
  Trudno odkopać ziarno prawdy w zamieszkach u Jankesów. Widać, że tam walka idzie na ostro i każdy powód do rozruchów jest dobry, a kto za wszystkim stoi? Raczej co... kasa.
  Aloha :) No nie wiem z czym Tobie może się kojarzyć te słowo, słowo :) Tak sobie myślę teraz, ale przecież tamten wyraz pisze się przez "ę", a nie "en" :) Tulsi Gabbard mogłaby zostać prezydentką USA, gdyby Joe Biden na wiceprezydenta wybrał właśnie ją zamiast Kamali Harris, wtedy gdyby Twoja zapowiedź o niewytrwaniu do końca kadencji się sprawdziła, to pani Tulsi zostałaby prezydentką. Ale demokraci nie przepadają za nią, mimo tego że ona należy do ich partii. Ciekawostką jest fakt że Tulsi Gabbard jest chyba jedyną demokratką która mogłaby liczyć na głosy sympatyków republikanów, ludzie postrzegają ją jako kogoś swojego, kogoś kto może oczyścić ichnie polityczne bagienko.
  Jeśli Tulsi Gabbard odejdzie od demokratów i wystartuje jako niezależna kandydatka to kto wie, może zostanie prezydentką czy tam prezydentem USA :) Niektórzy twierdzą że gdyby ona była republikanką to miałaby spore szanse na prezydencję, ale ja jakoś nie widzę jej jako republikanki. To o co się zakładamy? Może o banknot 100 dolarów leżący na ziemi gdzieś tam w Virginii, na który we czworo patrzyli, a nikt nie wiedział komu wypadło i czy podnieść, bo nikt nie chciał wyjść na łapsa :)) To tak w nawiązaniu do tamtego słynnego zdjęcia z angielskiej wikipedii, może pamiętasz :)

  To tylko urywek z debat demokratów z 2019 roku, Tulsi Gabbard vs Kamala Devi Harris, to ta pani jest nową wiceprezydentką USA :)


  :)
  P.S. A więc muszę jak najszybciej zrobić powtórkę "Apocalypse Now", no bo jak mają nas szczepionką wykończyć to potem nie będę miał czasu na oglądanie :D Ale najpierw przeczytam opowiadanie Josepha Conrada "Jądro Ciemności", bo te opowiadanie było inspiracją do powstania filmu. Ja widziałem wersję normalną, a z tego co się dowiedziałem w 2001 roku wyszła wersja reżyserska, trzeba będzie ją zdobyć, jeśli to możliwe.
  Ale ten atak helikopterów przy muzyce "Cwał Walkirii" Wagnera puszczanej z głośników robi wrażenie, co nie? Powtórzę się z tą sceną, zapamiętam ją do końca życia, i jeden dzień dłużej :)

  A więc tak, zakład przyjęty, ale jeszcze stawki zakładu nie znam :)) A chyba nie będziemy się zakładać o zwykłe przekonanie się, czy o rację :) Możemy o czekoladę, bo ten banknot z Virginii ciężko byłoby zdobyć :)
  Jeszcze jeden wykład, ciekawe jak wyglądałby świat bez Stanów Zjednoczonych mieszających się wszędzie tam gdzie nie trzeba :D
 • w temacie Ile Rydzyk Dostał Od Państwa

  W: Polityka
  Dariyah No teraz to już chyba i „ oni kradli więcej” straciło na znaczeniu. Opozycja to miernoty są... kogo oni do TVP wysyłają? Nic ciapy nie wiedza... Hołownia już tez dziaduje, lewica znowu umiera, czuje w kościach ze kot z Jarkiem ogarną i trzecia kadencje, Rydzyk bez wątpienia już nowa listę szykuje ;-)


  Choć założymy jakaś fundacje po prawej stronie, może i nam sypną? ;-)
  Tak, chyba straciło już na znaczeniu :)
  Pamiętam jak kiedyś zakładaliśmy się o wybory 2019, ja twierdziłem że PiS je przegra, Ty twierdziłaś coś innego, no i miałaś rację, przegrałem czekoladę :D Żeby nie było tej trzeciej kadencji, tylko co się musi stać, jakieś niewyobrażalne trzęsienie sceny politycznej.
  Ja poprę partię Hołowni jeśli do następnych wyborów nic ciekawego nie pojawi się na horyzoncie. Konfederacja odpada, nie podobają mi się oni, i trochę kojarzą mi się z pewnymi partiami z niechlubnego okresu lat 30 i 40 XX wieku :)
  Widziałem przed chwilą najnowszy sondaż IBRIS, PiS ma 30%, Koalicja Obywatelska 19,6%, Polska 2050 ma 17,5%, Lewica 9,5%, Konfederacja 7,5%, PSL 5%. A może jeszcze jest jakaś nadzieja? :)

  Założenie fundacji to chyba za mało, musiałbym pójść do zakonu, wtedy większe szanse miałbym żeby sobie zaskarbić sympatię PiSu :) A gdybym miał jakieś teczki, to na pewno by mnie lubili jeszcze bardziej, i mógłbym liczyć na dotacje :D
 • w temacie Ile Rydzyk Dostał Od Państwa

  W: Polityka
  Dariyah Rydzyk dobrze wie, ze kiedyś źródełko wyschnie, dlatego wyciąga raczki po więcej i więcej. Czy inni tez dostali? No Szydło mówiła, ze wystarczy nie kraść, o naciąganiu i wspieraniu przyjaciół mowy nie było :-)

  No bo jak to tak, przyjaciołom nie pomagać? Nie wypada :D A to czasem nie zdezaktualizowało się te powiedzenie "wystarczy nie kraść"? Potem chyba było "oni kradli więcej" :)
  Źródełko wyschnie, tylko ciekawe kiedy, gdy PiS od władzy odejdzie, czy może wtedy gdy państwo zbankrutuje :) Tak szczerze mówiąc ten szkodliwy rząd powinien odejść, ale nie ma kto go zastąpić, bo ta opozycja jakaś taka niemrawa, chyba nie pali im się do władzy :)
 • w temacie Kurcze jakie czasy nastały, cała Europa znów w pandemii. ech odludkami przyjdzie nam być..

  W: Hydepark
  ~gość
  Marduk77 ~gość Czasem się śmieje, czasem nie, ale w ogóle nie przejmuje się tym, co ludzie na temat jej zdolności prowadzenia pojazdów sądzą. Kiedy o tym mówi, wykonuje taki włoski gest ręką, mówiący "mam to w nosie" :))

  Też jest szczupła i ładna jak siostra Clotilde ;) Pocierała tak szybko palcami po samym czubku brody? "Non me ne frega niente", czy jakoś tak :) Ale w tej sytuacji taki gest by chyba nie pasował. Albo jeszcze inaczej, pocieranie dłonią po podbródku, od strony szyi w górę, ciężko to wytłumaczyć tak dokładnie, a pokazać tu nie mogę :) To znaczy coś w stylu "nie obchodzi mnie to", więc "mam to w nosie" chyba pasowałoby tutaj :)
  Bardzo ciężko jest połapać się w tej włoskiej gestykulacji :D
  To jest dokładnie ten drugi gest. Strasznie mi się podoba, w jej wykonaniu. :)
  A ten pierwszy gest widziałaś? Moim zdaniem śmieszny jest :)) I niebezpieczny, zwłaszcza na oczach prezesa, jeśli byłby Włochem. Oczami wyobraźni już widzę sytuację gdy mnie podbródek po goleniu zaswędział, więc palcami prawej ręki bym się podrapał, zostało by to odczytane tak, jakbym miał zamiar wszystko rzucić w diabły, i złożyć wypowiedzenie :D

  A tu jest właśnie ten drugi gest który ciężko było pokazać tutaj :) W czasie 3:56 się pojawia, widać ten gest na miniaturce :)
 • w temacie Kurcze jakie czasy nastały, cała Europa znów w pandemii. ech odludkami przyjdzie nam być..

  W: Hydepark
  ~gość Czasem się śmieje, czasem nie, ale w ogóle nie przejmuje się tym, co ludzie na temat jej zdolności prowadzenia pojazdów sądzą. Kiedy o tym mówi, wykonuje taki włoski gest ręką, mówiący "mam to w nosie" :))

  Też jest szczupła i ładna jak siostra Clotilde ;) Pocierała tak szybko palcami po samym czubku brody? "Non me ne frega niente", czy jakoś tak :) Ale w tej sytuacji taki gest by chyba nie pasował. Albo jeszcze inaczej, pocieranie dłonią po podbródku, od strony szyi w górę, ciężko to wytłumaczyć tak dokładnie, a pokazać tu nie mogę :) To znaczy coś w stylu "nie obchodzi mnie to", więc "mam to w nosie" chyba pasowałoby tutaj :)
  Bardzo ciężko jest połapać się w tej włoskiej gestykulacji :D
 • w temacie Kurcze jakie czasy nastały, cała Europa znów w pandemii. ech odludkami przyjdzie nam być..

  W: Hydepark
  ~gość Marduk77
  Siostra Clotilde fajnie jeździła :)) Może można by z niej brać przykład, oczywiście nie z jej jazdy, ale z jej podejścia do życia, zawsze się śmiała, i z uśmiechem pokonywała przeszkody na drodze, czy tam na ścieżce życia :))
  Wtrące się, ale tylko na chwilę :)

  Moja koleżanka, która większość życia spędziła we Włoszech i tam właśnie uczyła się jeździć, tak właśnie prowadzi. Zawsze, jak zdarza mi się być jej pasażerem, zsuwam się na fotelu jak najniżej, coby mnie przeklinający i pukający się w czoło inni uczestnicy ruchu drogowego nie dostrzegli. :D
  O dziwo, raz tylko miała stłuczkę i to nie z własnej winy. :))
  Podczas jazdy autem też się prawie cały czas śmiała jak siostra Clotilde? :)) Ja znam ludzi z którymi nigdy nie wsiądę do auta bo to strach, ale oni siostrze Clotilde do pięt nie dorastają :)
 • w temacie Ile Rydzyk Dostał Od Państwa

  W: Polityka
  Dariyah Marduk77 Dariyah Możesz ale po co :-)

  A wiesz co mi dziś znajoma wysłała, krąży list po sieci, ze fundacja Lux Veritas z ministerstwa rozwoju pracy i technologii dostała 335 669 zł choć nie ma jej na liście jako beneficjenta pomocy z tytułu świadczeń na postawie konkretnej ustawy :-) fajnie, co?

  No to już wiem, ale nie napiszę :)

  Poszukałem informacji na ten temat, rzeczywiście Lux Veritatis dostała te 335 669 zł, ale to nie wszystko. Nasza Przyszłość dostała 27 667 zł i Bonum 539 814 zł, tak podano w liście z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

  Dziwna sprawa, ponoć te pieniądze Lux Veritatis dostała z tarczy antykryzysowej, wszedłem na pewną stronę sprawdzić beneficjentów, nie ma informacji o tym. Za to znalazłem informację o tym że Lux Veritatis dostało 61 200 zł dnia 15 lipca 2020 roku, była to pomoc de minimis, i udzieliło jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O co tutaj chodzi? Wychodzi na to że gdyby nie pytanie senatora, to opinia publiczna mogłaby o tym nawet nie wiedzieć. Niemożliwym jest żeby oni od maja 2020 roku gdy to Lux Veritatis dostało pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej, nie uaktualnili danych.

  Sprawdziłem pozostałe podmioty, według tamtej bazy danych fundacja Nasza Przyszłość dostała pomoc de minimis 1.10.2020 roku w wysokości 18 241 zł. Poza tym fundacja ta dostała też w sumie 68 141 zł w ramach tarczy antykryzysowej, to były 3 pomoce, dwie w maju i jedna w lipcu. Ale nie ma w bazie danych żadnych informacji o tym żeby Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przekazało jakąś pomoc podmiotom powiązanym z panem Tadeuszem Rydzykiem.
  Już się gubię w tym :D

  Polska to dziwny kraj, jak mawiał Zulu Gula, tutaj w dobie pandemii Ministerstwo Zdrowia przekazuje 421 tys złotych telewizji trwam żeby ona uświadamiała ludzi że rak jest groźny i że trzeba się profilaktycznie badać.

  Żyjemy w państwie bezprawia lub też Prawa i Sprawiedliwości, jak kto woli :)Tak a afera wybuchła, jak chcieli te dane utajnić, choć maja obowiązek ich upubliczniania ;-)

  Nie chciałem wtedy rzucać zbyt ostrymi słowami :D Ale tu sytuacja jest jasna, to mi nie wygląda na zwykłe niedopatrzenie. Przed chwilą sprawdziłem bazę danych, dotąd jej nie uaktualnili :) Gdyby senator Krzysztof Brejza nie wysłał pytań o to do ministerstw, to my byśmy nawet nie wiedzieli o tym. A może korzystam ze złej bazy danych :D

  Tak się zastanawiam, ciekawe czy PiS przekazywał tym fundacjom więcej pieniędzy poza wzrokiem opinii publicznej? Bo że ta partia jest do tego zdolna to już wiadomo.

  I oczywiście że nie jest fajnie :)
 • w temacie Jeśli już jestem to może zagram kilka fajnych piosenek, forum trzeba rozruszać.:)

  W: Hydepark
  Dzień dobry prawie w południe, w ten ponury deszczowy dzień :) Jeszcze ze 2 takie dni i po śniegu nie będzie śladu, a u sąsiadów stwór ze śniegu nadal stoi, tylko trochę mniejszy jest niż tydzień temu :) A wiesz, chyba już tęsknię za mrozami z poprzedniego weekendu :D Wtedy chociaż słońce sobie świeciło :)

  To pianino czy fortepian? :D Ale fajne, ja mógłbym zagrać taką melodię a Ty byś zaśpiewała tę piosenkę, oczami wyobraźni już widzę ten duet :)) Moja gra pozostawia wiele do życzenia :) Prawie nic z tej piosenki nie rozumiem, ale podoba mi się :)


  No i coś na rozruszanie, wszak karnawał mamy teraz :) Stare jak świat, ale co tam :)

  :)
 • w temacie Kurcze jakie czasy nastały, cała Europa znów w pandemii. ech odludkami przyjdzie nam być..

  W: Hydepark
  brunetka7 Jedź ostrożnie a jak dostaniesz po czasie 14-tu dni zdjęcie z radaru też będziesz się wkurzał, chyba to nie będzie nadużycie tylko Twoja wina .:))) Tak czy siak wszystko okaże się w praniu teraz nie ma co gdybać... Louis de Funes był dobrym kierowcą ,ale przykładu bym z niego nie brała.:))) Tak jak wszędzie czasami brakuje kultury na ulicy tu czy tam jest podobnie ,no może u mnie jest kultura na wyższym poziomie..
  Jestem już zmęczona.Żandarm z Saint-Tropez :) Wczoraj też już zmęczony byłem jak diabli, a dziś po wstaniu przypomniał mi się inny mistrz kierownicy, a raczej mistrzyni kierownicy :D

  Siostra Clotilde fajnie jeździła :)) Może można by z niej brać przykład, oczywiście nie z jej jazdy, ale z jej podejścia do życia, zawsze się śmiała, i z uśmiechem pokonywała przeszkody na drodze, czy tam na ścieżce życia :))

  Miłego dnia, u mnie deszcz pada :)