• Ile zapłacisz za brak dzieci? Bykowe - Ile będą musieli zapłacić bezdzietni?

  W: Polityka
  „Rzeczpospolita” nie ujawniła, ile wynosiłaby opłata za brak posiadania dzieci. W projekcie przywołano przykłady innych państw UE, w których funkcjonują podobne przepisy. „W Niemczech bezdzietne osoby powyżej 23. roku życia płacą wyższe o 0,25 pkt proc.składki na ubezpieczenia społeczne. We Francji zaś przy wyliczaniu podatku stosuje się tzw. iloraz rodzinny, dzięki któremu wraz ze wzrostem liczebności rodziny maleje płacony przez nią podatek” - czytamy w gazecie.

  Miłosz Węglewski twierdzi jednak, że koszty z tego tytułu wyniosłyby w większości wypadków 100-200 zł miesięcznie.
 • Przestępco podatkowy! Skarbówka sprawdza, a ty nawet nie wiesz, kiedy ...?

  W: Polityka
  Zanim w ogóle dojdzie do kontroli skarbowej albo postępowania podatkowego, urzędnicy muszą przeprowadzić weryfikację. Tym sposobem uzyskują informacje o posiadaniu przez podatnika majątku, którego nie ujawnił. Jak to robią? Wstępna weryfikacja wydatków i dochodów odbywa się w oparciu o bazy własne. Urzędnicy korzystają z aplikacji DWP (Dochody i Wydatki Podatników), która integruje dane z systemu POLTAX (baza danych podatkowych), CZM (wykaz czynności majątkowych tworzony na podstawie składanych deklaracji PCC i przekazywanych danych notarialny) oraz Biblioteki Akt.

  To jednak nie wszystko. W ramach wstępnej weryfikacji sprawdza się akta spraw podatkowych, akta rejestracyjne, rejestry zastawów skarbowych, protokoły o stanie majątkowym sporządzane na potrzeby postępowań egzekucyjnych i spraw karnych skarbowych. Urzędnicy korzystają też z baz danych innych instytucji. Mogą się zwrócić z wnioskiem o udostępnienie danych do biur podróży, punktów sprzedaży biletów lotniczych, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, deweloperów, banków, domów maklerskich, towarzystw ubezpieczeniowych, dealerów samochodów, a nawet sprzedawców jachtów czy do kół łowieckich. Lustrowane są także zamówienia publiczne, przetargi i doniesienia medialne. Zwraca się też uwagę na anonimowe donosy. Jeżeli podejrzenia urzędników okażą się uzasadnione, zostaje wszczęta kontrola, a w razie dalszych podejrzeń – postępowanie podatkowe.


  Bilingi z rozmów
  Od początku 2010 r. do połowy 2012 r. służby wywiadowcze resortu finansów wystąpiły do firm telekomunikacyjnych z prośbą o udostępnienie danych z billingów aż 10.338 razy. Prawie 350 miesięcznie! Takie informacje znajdują się w raporcie pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli.https://www.b(...)90.html
 • Schetyna wel Pan Prezes Kaczyński?

  W: Polityka
  Schetyna za cienki jest, żeby Pan Prezes Kaczyński musiał się przed nim tłumaczyć . Nie popieram Pana Prezesa Kaczyńskiego, ale stwierdzam fakty.
 • Ewa Kopacz kandydatka do PE o swoim angielskim.

  W: Polityka
  Dopytywana o debatę z europosłem PiS Zdzisławem Krasnodębskim po angielsku lub niemiecku, była premier odparła: – Stanę z nim do debaty w tym samym języku, w którym on rozmawia z Kaczyńskim i Szydło.
  Chyba zapomniała, że Pan Prezes Kaczyński nie kandyduje do PE, tylko rządzi w POlsce i w takim jezyku tu sie rozmawia.:)
 • Jan Rulewski który w ostatnich dniach zadeklarował wystąpienie z klubu Platformy Obywatelskiej

  W: Polityka
  - przyznał, że postacie, które znalazły się w Koalicji Europejskiej, brały udział w czasach PRL "w brudnych działaniach".


  Jan Rulewski, który w ostatnich dniach zadeklarował wystąpienie z klubu Platformy Obywatelskiej przyznał, że postacie, które znalazły się w Koalicji Europejskiej, brały udział w czasach PRL "w brudnych działaniach". - Na przykład dokonywały czystek dziennikarskich w stanie wojennym czy kadry naukowej na uczelniach. A w wolnej Polsce Janusz Zemke i inni jakoś nie wpadli na pomysł, żeby naprawić krzywdy prześladowanych - stwierdził senator w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".