• w artykule Medycy alarmują: W Warszawie nie ma już miejsc dla pacjentów z COVID-19

  W: Wydarzenia

  Każda inteligenta osoba potrafi merytorycznie przekonać do proponowanych owiązań każdą inna osobę, która w swoim myśleniu dopuszcza racjonalność, bez uciekania się do personaliów i związanych z tym epitetów. Jeśli tego nie potrafi znaczy nie jest inteligentna więc tym bardziej nie ma sensu się takimi osobami zajmować. Jeśli więc nie odpowiadają ci jakieś poglądy to zwalczaj argumentami poglądy a nie osoby. Osoby nie są poglądami a poglądy osobami. To że ktoś coś głosi wcale nie oznacza, że taką osobę należy zniszczyć. Należy niszczyć poglądy a te niszczy się argumentami odnoszącymi się do poglądów a nie do osób, ich personaliów. Jeśli zaś nie potrafi niszczyć poglądów argumentami merytorycznymi i musi niszczyć osoby epitetami personalnymi oznacza, nie tylko że nie ma inteligencji, lecz że nie ma żadnych argumentów, wiedzy i innych rozwiązań do zaproponowania a jedynie eskalacje konfliktu. Niczym się więc nie różni od osoby, którą zwalcza. Nikt tu nie twierdz, że masz kogokolwiek "głaskać po główce" bo to zapewne uznane byłoby za molestowanie i naruszenie cudzej cielesności. "Chiński wirus prawdopodobnie był wcześniej we Włoszech niż został wykryty w Wuhan, to dopiero dowcipniś." - skoro chiński to jakim cudem ten dowcipniś mógł być wcześniej poza Chinami? A skoro wcześniej był poza Chinami to nie może być chiński. Zanegowałeś więc pochodzenie wirusa, w dodatku posługując się niesprawdzonymi informacjami skoro używasz "prawdopodobnie", nie masz więc wiedzy a opierasz się o pogłoski czyli wróżby. Nie jest to argument merytoryczny.

 • w artykule Coraz więcej chorych na COVID-19 wymaga hospitalizacji. "Sytuacja prawie wojenna"

  W: Wydarzenia

  Czas na przypowieść. Bardzo proszę. Wiele lat temu pewien podróżnik wraz ze swoim indiańskim przewodnikiem przeprawiał się przez Góry Skaliste w Ameryce. Codziennie wieczorem, dokładnie w chwili, gdy tarcza słońca chowała się za horyzontem, młody Indianin oddalał się od podróżnika, zwracał w stronę słońca i zaczynał rytmicznie poruszać nogami. Śpiewał przy tym półgłosem słodką, nostalgiczną piosenkę. Ten indiański młodzieniec tańczący i śpiewający do zachodzącego słońca wzbudzał podziw i ciekawość podróżnika. Pewnego dnia podróżnik zapytał swojego przewodnika: - "Co oznacza ta ceremonia, którą co wieczór odprawiasz?". - "Nic nadzwyczajnego" odpowiedział przewodnik. "Tę piosenkę ułożyłem razem z moją żoną. Gdy nie możemy być razem, każde z nas, gdziekolwiek się znajduje, zwraca się do słońca w momencie zachodu i zaczyna tańczyć i śpiewać. W ten sposób nawet, gdy jesteśmy daleko od siebie, śpiewamy i tańczymy wspólnie." Pozdrawiam Państwa

 • w artykule Coraz więcej chorych na COVID-19 wymaga hospitalizacji. "Sytuacja prawie wojenna"

  W: Wydarzenia

  Zgodnie z wyrokiem, powołanego przez was a nie przez prawo, Trybunału Konstytucyjnego oraz piewcami ochrony życia to życie jest fundamentalną wartością zapisaną w Konstytucji RP a to oznacza, że niezamykanie granic Polski 1 stycznia 2020r. przed każdą osobą mogącą być nosicielem wirusa i brak testowania każdej osoby choćby poprzez przymusową izolację sprzeniewierzyliście się swoim własnym ideom i poglądom oraz wyrokom i prawu. A to już nie jest błąd, lecz zbrodnia, bo doskonale wiedzieliście o zagrożeniu od stycznia 2020r. Co więcej, zbrodnią było świadome doprowadzenie do wzrostu transmisji uznając, że na chorobę, na którą nie ma żadnych lekarstw organizm ludzki nabędzie odporności, co przyznał Andrzej Horban opisując strategię rządu latem 2020r., który przyjął szwedzką strategię, całkowicie błędną. Jest to świadoma i celowa destrukcja gospodarcza, społeczna kraju. Nie ma stref wolnych od skażenia ani działań oczyszczających to nic się nie zmieni, wirus nie zniknie sam z siebie bo to nie sezonowa grypa. Trzykrotnie już całkowicie zlekceważyliście skażenie biologiczne. Styczeń 2020r. – brak całkowitej kontroli granic i odseparowywanie osób skażonych od reszty społeczeństwa. Lato 2020r. - świadome doprowadzenie do rozpowszechniania się wirusa na całą Polskę. Grudzień 2020r. - ponowne świadome doprowadzenie do zaimportowania brytyjskiej mutacji wirusa oraz innych mutacji przez brak kontroli granic.

 • w artykule Coraz więcej chorych na COVID-19 wymaga hospitalizacji. "Sytuacja prawie wojenna"

  W: Wydarzenia

  Pisaliśmy i piszemy od stycznia 2020r. nie tylko o zamykaniu granic ale także powołując się na źródła naukowe czym jest SARS-CoV-2. Co pisaliście i co robiliście? A co wasi politycy których popieracie czynili? Domagaliście się kiedykolwiek dochodzenia w sprawie SARS-CoV-2 od rządów, polityków a zwłaszcza świata nauki? Wiecie kto to Ali Mohamed Zaki, Frank Plummer, Peter Daszak, Xu De-Zhong, Zheng-Li Shi, Xing-Yi Ge, Peng Zhou, Wang Changjun, Gao Fu, Jeronimo Cello, Aniko Paul, Eckard Wimmer, Yoshihiro Kawaoka, Lin-Fa Wang, Mark Krystel, Jeffrey D.Parvin, Peter Palese, Jeffery K. Taubenberger, Ron Fouchier, Ralph S Baric, Shibo Jiang i wielu wielu innych oraz czym zajmował się Department of Epidemiology, School of Military Preventive Medicine, Fourth Military Medical University, Wuhan Institute of Virology, Department of Epidemiology, College of Preventive Medicine, Third Military Medical University, Chongqing, Academy of Military Medical Sciences, Beijing, Medicinal Research Institute, Nanjing Military Command, Duke-NUS Medical School, University of North Carolina w Chapel Hill i wiele innych ośrodków? Wiecie co to program 973, "tysiąc talentów", i kto został juz aresztowany? Czym zajmowano sie w ramach takich programów jak - Mechanizm międzygatunkowego przenoszenia wirusów odzwierzęcych, Chiński Narodowy Program Badań Podstawowych, Identyfikacja, ewolucja genetyczna i patogeneza wirusów nietoperzy w Chinach, Ekologia koronawirusów nietoperzy a ryzyko powstania przyszłego koronawirusa, Pojawiające się zagrożenia pandemiczne PREDICT 2_Chiny, Stany Zjednoczone, Agencja Rozwoju Międzynarodowego, projekt nr: AID-OAA-A-14-00102, Mechanizm ewolucji adaptacji koronawirusów nietoperzy związanych z SARS na cząsteczki receptora gospodarza i ryzyko międzygatunkowej infekcji i wielu innych? Kto otrzymywał granty i finansował je? Choćby Strategic Priority Research Program of the CAS [granty numer XDB29010101], jak nie wiecie znaczy, że wasi politycy was okłamują albo co gorsza nic nie wiedzą a to znaczy, że także służby nie mają pojęcia. Rząd więc nie rządzi bo rozdawnictwo cudzych pieniędzy nie jest rządzeniem. Dlatego zarządzanie pandemia nie jest skuteczne i nie będzie. budowanie państwa na oszustwach i kłamstwach zawsze jest burzeniem autorytetu i zaufania do instytucji.

 • w artykule Coraz więcej chorych na COVID-19 wymaga hospitalizacji. "Sytuacja prawie wojenna"

  W: Wydarzenia

  "Widzimy coraz więcej osób w wieku 30, 40, 50 lat. Poznajemy się na oddziale, wiem że pacjent ma zajęte 70-90 proc. płuc. Słabo. Większość historii zaczyna się podobnie - przyniosła córka z przedszkola/szkoły, znajomy wyszedł dodatni, ktoś w pracy zachorował. Tylko oni zostali w domu i mają się dobrze, a ja leżę tutaj. Włączamy wszystkie leki wg. najnowszych zaleceń, (o ile jeszcze są w hurtowniach), podajemy tlen, najpierw na maskę, a potem przez specjalną aparaturę stanowiącą ostatni krok przed respiratorem, czyli nasze kochane airvo" - pisze lekarz. Pacjenci pytają ze strachem w oczach: kiedy będzie lepiej?. Nie wiem. Doktorze, ja już nie mam siły oddychać. Robimy konsylium na oddziale, kombinujemy, ale wyczerpaliśmy wszystkie możliwości. Saturacja dalej spada, mamy 60 proc. Podejmujemy decyzję o przekazaniu pacjenta na intensywną terapię. Oznajmiam pacjentowi, jak wygląda sytuacja - widzę coraz większy strach w oczach. Tłumaczę, że nie mamy na naszym oddziale większych możliwości leczenia. Czy ja tutaj jeszcze wrócę? Znowu nic nie odpowiadam. Z naszego doświadczenia wiem, że ma zaledwie 5-10 proc. szans na przeżycie pod respiratorem. Przekładamy pacjenta na drugie łóżko, słyszę kolejny raz: dzień dobry, jestem anestezjologiem, musimy pana/panią zaintubować. Rurka 7.5, midanium, propofol, fentanyl. To ostatnie zdanie, będzie dla wielu z nich ostatnim, jakie usłyszą w swoim życiu. 95 proc. pacjentów na intensywnej terapii umiera.”

 • w artykule Medycy alarmują: W Warszawie nie ma już miejsc dla pacjentów z COVID-19

  W: Wydarzenia

  Owszem świetne tyle że aby to opisać nie potrzeba personalnych epitetów, bez względu na to czy poglądy danej osoby komuś pasują czy też nie. Niestety to wynik braku jasnego stanu prawnego, który świadomie przez rząd został oparty o rozporządzenia i brak ustaw oraz brak wprowadzenia jasnych reguł wynikających ze stanu nadzwyczajnego. Jeśli to co jest obecnie jest stanem normalnym bo w świetle prawa jest to tez nie jest dziwne że pojawia się chaos. Tyle, że organizowane marsze i protesty dotyczą wszystkich środowisk i stron sceny politycznej, zwłaszcza, że poprzez wystąpienia polityków lekceważących zagrożenie ten chaos jest powiększany bo zwiększa się skażenie.

 • w artykule Medycy alarmują: W Warszawie nie ma już miejsc dla pacjentów z COVID-19

  W: Wydarzenia

  W 8 szpitalach w Wuhan zgłoszono łącznie 40 przypadków pacjentów z gorączką, którzy spełniali cechy obrazowe nowych przypadków zapalenia płuc podobnego do koronawirusa. Wśród 10 pacjentów z cechami obrazowania zgłoszonymi przez Wuhan Puren Riverside Hospital - Xiao Xgui, najwcześniejszy przypadek zachorowania 25 września 2019r., 7 innych - wszyscy zachorowali 1 lub 2 października, 1 osoba zachorowała 21 listopada 2019r.   Dokumenty szpitalne pokazują, że pierwszym pacjentem leczonym z powodu nowego niewyjaśnionego zapalenia płuc w szpitalu Wuhan Puren Riverside był Xiao Xgui, jedna z dziesięciu osób, którymi opiekowano się tam do początku grudnia 2019 roku. To właśnie ta osoba zgłosiła się do szpitala 25 września 2019r. Znając okres inkubacji jest oczywiste, że do zakażenia doszło na początku września 2019r.   Szósty szpital Wuhan, jedna z głównych placówek medycznych w mieście, odnotował pięć zgonów z powodu nowego zapalenia płuc, z czego trzy zmarły w listopadzie i na początku grudnia tego roku. Według zapisów jeden pacjent, Xu Xgan, zachorował 1 października i zmarł 3 listopada. Najpierw był leczony w Wuhan Central Hospital, gdzie poddano go leczeniu przeciw infekcjom, zanim został przewieziony do Szóstego szpitala Wuhan.   10 października 2018r. na parkingu przy szpitalu Tianyou w Wuhan, jednym z największych w mieście, znajdowało się 171 samochodów. Rok później satelity zarejestrowały 285 samochodów - wzrost o 67%. Według badania w innych szpitalach odnotowano 90-procentowy wzrost ruchu w porównaniu z jesienią 2018 i 2019 roku. Na Uniwersytecie Medycznym Wuhan Tongji stwierdzono, że wzrost ruchu samochodowego nastąpił w połowie września 2019r.   12 września 2019r. o godzinie 3:00 nastąpiło całkowite odłączenie baz danych a więc dostępu do serwerów w WIV. Od tego czasu nie ma już możliwości aby zapoznać się z zawartością baz danych, badań oraz prowadzonych prac w Wuhan Institute of Virology.   3 listopada 2019r. na terenie WIV następują czynności związane z „Biosafety Lab Management and technique”. 21 listopada 2019r., 27-28 listopada 2019r. oraz 6 grudnia 2019r. odbywają się „Safety and Security Training”   to apropo faktów. Wirus nie jest przenoszony droga powietrzna na tysiące km lecz poprzez nosiciela.