• w temacie Rozmowa jest wstępem do przyjaźni

  W: Polityka
  jasmina74 Jeżeli dobrze wiesz co zawiera czulent, to napisz. Przygotowuję je dla pary wegetarian, których będę w Polsce gościć. Zamiennik to jest produkt, który da się użyć w miejsce oryginalnego bez zmiany własności dania.

  Podstawą jest oczywiście koszerne mięso. Można go po prostu nie dodawać, opierając się na ziarnach - fasoli, ciecierzycy, jęczmieniu. Chyba, że koniecznie chcesz mieć coś odpowiadającego formie mięsa, możesz użyć tzw. kotletów sojowych.
  Rozumiem, że nie jesteś żydówką? Koszerne mięso to nie wszystko. Koszerna kuchnia to cała idea, jak sobie z nią radzisz?
 • w temacie Rozmowa jest wstępem do przyjaźni

  W: Polityka
  jasmina74

  Czulent zawiera wołowe mięso. W Polsce mięso pochodzące z rytualnego uboju jest niedostępne. Moi goście z Haify są wegetarianami i co roku mam problem z zamiennikiem.
  Przygotowuję kolację ekumeniczną, nie wieczerzę wigilijną. Inny kierunek...
  Doskonale wiem co zawiera czulent. Pojęcie ekumenizmu również nie jest mi obce ;) Chodzi mi o to, że wieczerzę, jakąkolwiek, łatwiej przygotować bez mięsa. Jaki masz problem z zamiennikami? Co chcesz zamieniać?
  Nie ma już zupełnie uboju rytualnego w Polsce? Wiem, że były plany zakazu, ale szczerze mówiąc odcinam się od mięsożerców, nie poświęcam temu zbyt wielkiej uwagi.
 • w temacie sposoby na jedrny i ksztaltny tylek

  W: Babskie sprawy
  jasmina74 Sposób jest jeden. Marsz. Każdy. Po górach, z kilkami i bez. Kilometry marszu. Szybkiego, z obciążeniem. Tylko zmień motywację. Zrób to dla siebie, nie dla męskiej gawiedzi. Nie warto. Warto dla siebie.
  Ponoć lepsze są przysiady, na pośladki. Górskie spacery ćwiczą całe ciało i ducha.
 • w temacie Boje się spowiedzi

  W: Religia
  jasmina74 Po co Ci spowiedź? Jesteś osobą wrażliwą o buduj indywidualną relację z Bogiem. Po licho pośrednicy. W KK nie znajdziesz Boga. W innych miejscach też nie. W Tobie jest Sacrum i nigdzie więcej.
  Właściwie te słowa mogłyby wyjść i z pod mojego pióra.
 • w temacie Rozmowa jest wstępem do przyjaźni

  W: Polityka
  jasmina74 jasmina74 Do Richarda Horpe; c.d.

  Pytaj o co chcesz, byle wątek ciekawy.

  Jak się przygotowuje czulent, to wiem. Mam problem ze składnikami i z zachowaniem warunku - koszer. Yes.
  O ile prościej byłoby w ogóle zrezygnować z mięsa! Przygotowanie wieczerzy wegańskiej nie przysporzyłoby Ci takiego problemu.
 • w temacie Rozmowa jest wstępem do przyjaźni

  W: Polityka
  jasmina74 Do namaste!

  Chętnie porozmawiam z Tobą. Szkoda, że zamilkłeś. Widzę, że temat rozmowy, przyjaźni nie fascynuje ludzi nad Wisłą, wpisów tyle, "co kot napłakał". Witaj Jasmino!
  Rozmowy niebezpośrednie jak ta, mają to do siebie, że mogą się mocno rozciągnąć w czasie. Tym bardziej gdy rozmówca, jak ja, bywa tym czasem mocno ograniczony.
 • w temacie Cukierki z robakami!

  W: Porady
  Uważam, że najlepsze jest to, co maturalne, jak najmniej przetworzone i wzbogacone.
  Jeśli jesz mięso to i robaki powinny Ci smakować. Gorzej ma się sprawa ludzi, którzy nie chcą zjadać zwierząt, a serwuje się im je w wyrobach, których zwierząt nikt by się nie domyślał - wspomniane cukierki, jogurty owocowe i wiele innych.