• w temacie Tak w Chinach postępują z chrześcijanami

  W: Hydepark
  gość Czyli Gadzie jeden jesteś Stalinowcem z NKWD skoro popierasz Chińczyków. Tego właśnie chcą czerwone pająki
  Czarne pająki opanowały Polskę od ponad 1000 lat i mają się tu dobrze, są tłuste i ociężałe.
 • w temacie Politycy z całej Europy pokazują czerwoną kartkę rządowi PiS w rocznicę wyroku tzw. TK

  W: Hydepark
  ~gość
  ObserwatorII
  Dobrawa1 Politycy z całej Europy pokazują czerwoną kartkę rządowi PiS w rocznicę wyroku tzw. TK

  Jacy politycy? Grupka emerytów, kilka osób lewackiej młodzieży z Wielgus na czele!
  Tych polityków rozpoznasz po eleganckich ubiorach, postawie godnej człowieka i braku wulgaryzmów w tym proteście, nie można tego powiedzieć o pisiorach, taka sytuacja.
  Walnij się w zatłuszczony łeb.
  Jesteś fanatykiem walenia się w zatłuszczony łeb nieszczęśniku?

  Skontaktuj się z Keramkiem, on ci pomoże w biedzie
 • w temacie ...nie pora mówić "czy szczepionki pomogły?" .Pora mówić "jak bardzo zaszkodziły" .

  W: Polityka
  Blandare51 ~luna PiesWojny Nie lubię wyszczepów. Ich nowotwory po tym się odnowią albo się utworzą. Dziadki myślą, że jak wezmą syf, to będą żyć. Kto ma polec, to i tak polegnie, aczkolwiek po syfie prędzej. Dziadku jeden z drugim, tchórzostwo i unikanie wyimagowanego zagrożenia obróci się przeciw wam, mimo że wzięliście berbeluchę. Zawodzi was instynkt przetrwania. Nie wiecie, że trwa wojna i trzeba znać taktykę pola walki, żeby wyjść na swoje i nie dać się udupić. Adieu.Biorąc szczepionkę niszczy się swój własny system odpornościowy. Coraz więcej chorych na różnorodne infekcje to zaszczepieni.Bzdura nad bzdurami!
  Nie jest to bzdurą Druhu, to prawda że zaszczepieni dość ciężko przechodzą zwykły katar -kładzie ich do łóżek na dni kilka.

  Najgorszym co może się zdarzyć, to dawniej przebyte choroby uznane za "zaleczone" dają o sobie znać po pewnym czasie po szczepieniu.

  Już stwierdzono pierwszy taki przypadek;

  Reaktywacja wirusa zapalenia wątroby typu C po szczepieniu COVID-19 – opis przypadku

  https://www.dovepress.com/hepatitis-c-virus-reactivation-following-covid-19-vaccination--a-case--peer-reviewed-fulltext-article-IMCRJ
 • w temacie Czego właściwie symbolem jest krzyż?

  W: Religia
  ~itaka ObserwatorII ~itaka Zapytaj się tych chrześcijan których cesarz Neron kazał na ulicach Rzymu zwiesić na krzyżach i podpalić aby rozświetlać ulice.
  Krzyż wtedy rozświetlał ciemności.
  Sugerujesz że i ta tradycja powinna być kontynuowana zamiast lamp ulicznych?Jak tobie ktoś napisze, że w średniowieczu gospodynie wylewały kuchenne pomyje przez okno, to zaraz tę sugestie zechcesz praktykować ?
  Sugerujesz że ta dawna, zakorzeniona we łbach polska tradycja nie jest kontynuowana?

  Mocno się zdziwisz jak zdziwił się sam Dziwisz spacerując po podmiejskich slumsach.
 • w temacie Przecenione cuda Jana Pawła II.

  W: Religia
  Grimm Przyjacielu, nie wiem skąd wracałeś po przypadkowo zaparkowany nieopodal Smoka Wawelkiego samochód, ale Planty to nie plac.
  I nigdy, ale to nigdy, Wojtyła nie błogosławił tam żadnych tłumów.
  Pomyliłeś Przyjacielu - Planty z Błoniami.
  To ani trochę nie leży obok siebie i w niczym siebie nie przypomina.

  ;)
  Nie wiedziałem Przyjacielu że tak dobrze znasz Kraków i Planty.

  Otóż Planty jest to park miejski w Krakowie otaczający Stare Miasto o powierzchni 21 ha, tam mogą gromadzić się nieprzebrane tłumy żądne błogosławieństwa.

  Okno papieskie, w którym pokazywał się Jan Paweł II za każdym razem, gdy odwiedzał Kraków, znajduje się na pierwszym piętrze Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3.

  Z Plantów widać okno w którym pojawiał się i znikał JPII

 • w temacie Wy udający premierów, prezydentów, ministrów, posłów

  W: Polityka
  Dobrawa1 ObserwatorII

  Jaki to ma związek z aktualnymi cenami niebogo?Powołujesz się na wypowiedź konkretnej osoby, więc "przedstawiam " osobę.
  Zgrozą mnie napawa wulgaryzm wypowiedzi tego pana. Można wszystko wyrazić, ale językiem kultury. Ten pan zachowuje się tak, jakby był granatem od pługa oderwany.

  Ostatnio opozycja posługuje się językiem agresji, poniżania, deptania.
  łakniesz więcej usłyszeć języka agresji niebogo?

  Być może z ust hierarchów kościoła a może z ust samego prezydenta Dudy?

  Te dość powszechne w Polsce zjawiska w dziwny i niepojęty sposób pomijasz milczeniem, udawanie dość kiepsko Ci wychodzi i nie kładź to na karb Alzheimera.
 • w temacie Rodaku, życie masz na jeden raz i tylko jedno, zaszczep się, jeszcze jest czas - nie ulegaj...

  W: Polityka
  ireneo ObserwatorII JeszczeNormalny Zastanawiam się nad trzecią dawką i chyba to zrobię.

  Uważam, że dla ochrony pracowników w zakładach pracy powinien być wymóg posiadania szczepienia przez ludzi podejmujących pracę. Chodzi o ochronę w pracy tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą się zaszczepić, a nie tych którzy, wzorem prezydenta, mówią: "nie, bo nie".

  Brak logiki w Twym rozumowaniu, szczepionka nie chroni przed dystrybucją wirusa co powinieneś wiedzieć od dawna.

  Zaszczepieni to prawdziwa wylęgarnia zmutowanych wirusów które mogą pomiędzy sobą wymieniać nieszczęśnicy.

  Tak więc twierdzenia że szczepiąc się chronisz innych to powielana bezmyślnie bzdura.

  Na potwierdzenie tego co piszę prosze przeczytać to;

  Transmisja koronawirusa wśród zaszczepionych osób może zwiększyć ryzyko jeszcze groźniejszego wariantu

  CDC twierdzi, że zaszczepione osoby powinny ponownie zamaskować się w pomieszczeniach, jako przypadki gwałtownego wzrostu wariantu Delta.

  Badanie sugeruje, że transmisja wśród zaszczepionych osób może prowadzić do nowych wariantów, które unikają szczepień.

  https://www.businessinsider.com/covid-transmission-vaccinated-people-risk-of-resistant-variant-2021-7Dotychczasowe badania i doświadczenia dają pełną podstawę anytwierdzić, że szczepionka w ponad połowie redukuje transmisję wirusa. Jeśli coś tak redukuje szerzenie zarażeń to nie jestlogicznym wywodzić z tego tezę,że zaszczepienisą roznosicielami choroby. Nawet gdyby ta bariera była jeszcze o połowę mniejsza,to należałoby ją brać tak jak głodnemu kromkę chleba zamiast nic,choć trudno kromką się najeść.Ireneo Przyjacielu, CDC ma inne od Twojego zdanie a i nie mam pojęcia na jakim polskim autorytecie od covida się opierasz.
 • w temacie Politycy z całej Europy pokazują czerwoną kartkę rządowi PiS w rocznicę wyroku tzw. TK

  W: Hydepark
  Dobrawa1 Politycy z całej Europy pokazują czerwoną kartkę rządowi PiS w rocznicę wyroku tzw. TK

  Jacy politycy? Grupka emerytów, kilka osób lewackiej młodzieży z Wielgus na czele! Tych polityków rozpoznasz po eleganckich ubiorach, postawie godnej człowieka i braku wulgaryzmów w tym proteście, nie można tego powiedzieć o pisiorach, taka sytuacja.
 • w temacie Politycy z całej Europy pokazują czerwoną kartkę rządowi PiS w rocznicę wyroku tzw. TK

  W: Hydepark
  Dobrawa1 Prawo aborcyjne w Polsce jest obecnie najostrzejsze w Europie. Przerwanie ciąży nie jest dozwolone nawet w przypadku ciężkich wad płodu, a aborcja często nie jest dostępna także w przypadku, gdy zagrożone jest zdrowie i życie kobiety.

  Kobiety solidaryzują się ze sobą.cTylko w ciągu ostatniego roku 34 000 osób wykonało aborcję dzięki wsparciu Aborcji Bez Granic, a 80 000 osób skontaktowało się z fundacją "Women Help Women", pocztowo udostępniającą tabletki aborcyjne.


  Zabito 114 000 istot ludzkich. I czym tu niby się chwalisz?

  Myśl chłopie, jak kładziesz z kobietą do wyrka. Myśl. Głową, a nie swoją główką. Lepiej się zabezpieczać, niż potem zabijać. I nie ględź o kobietach, bo to zazwyczaj one ponoszą wszelką odpowiedzialność, a drugie z tanga ...podwija ogon i go nie ma.
  Zakładaj tematy w których będziesz mężczyzn do odpowiedzialności nawoływał, będziesz ich edukował.Może nie zdajesz sobie sprawy że w tym samym okresie czasu zabito około 200 000 narodzonych, małych niewinnych istotek pragnących miłości i ciepła.

  Ja myślę, czego nie mogę powiedzieć o Tobie niebogo, fanatyzm przysłonił Ci wzrok i słuch na głośny płacz małych dzieci brutalnie gwałconych i zabijanych przez chrześcijan wyłącznie dla przyjemności zabijania.