• w temacie Czemu pisze się próbuj?

  W: Babskie sprawy
  To jest tak zwane "ó" niewymienne. "Próbuje", "samobóje" w tych słowach "ó" się nie wymienia, ale przy "dwóje" może się wymienić na "dwoje" ine przykłady: wóz-wozy, wrócić-wraca, mróz-mrozy
  niewymienne: córka, góry, chór, płótno. To wszystko była w szkole na lekcjach gramatyki i ma też pewne podstawy historyczne ponieważ kiedyś istniało tak zwane długie "o" albo inaczej iloczas, który potem zniknął i w wyniku tego większość wyrazów się skróciła i tak powstało "ó". Słowo "góra" brzmiało kiedyś [goora], albo próba- prooba* (nad "o" były jeszcze poziome kreseczki no i było tylko jedno o, a napisałam dwa, żeby pokazać formę iloczasu, którą pokazać trudno). Nie napiszę dokładniej, bo historię gramatyki miałam już dawno temu i pewne kwestie zdążyłam zapomnieć, mogę też się w którymś aspekcie mylić, ale mniej więcej tak to wygląda - historia, po prostu historia języka.
 • w temacie Zasłony czy Rolety?

  W: Babskie sprawy
  I to i to. Dlaczego? U mnie w mieszkaniu mam i zasłony i rolety. Zasłony pełnią funkcję dekoracyjną i nie są używane, a za to rolety już są używane w praktyce. Po co wybiera? Można oba.
 • w temacie Dzień woln , co robić ?

  W: Babskie sprawy
  Jakbym miała wreszcie możliwość dnia wolnego, to zdecydowanie wzięłabym się za robienie porządków, bo na co dzień nie bardzo mam na to czas, ani tym bardziej ochoty.
 • w temacie Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

  W: Babskie sprawy
  Zgadzam się - można zajść. Sama też się jakiś czas temu nad tym zastanawiałam, ale traktowałam to raczej jako ciekawostkę. W końcu przeczytałam o tym http://kedu.p(...)okresu/ i potwierdziło się to, co sądziłam. Niestety wiele młodych dziewczyn uważa, że jak będą uprawiały seks w czasie okresu to nic im nie grozi i mogą to robić bez zabezpieczenia, ale nic bardziej mylnego. Trzeba mieć trochę rozsądku w głowie.
 • w temacie Wasz sposób na relaks

  W: Babskie sprawy
  Najlepszym sposobem na relaks jest dobra książka i odrobina ciszy. Z większych aktywności lubię spacery po miejskim parku. Koniecznie z książką.
 • w temacie Ile wypada kobiecie wypić na imprezie?

  W: Babskie sprawy
  Nie mam nic do tego, żeby kobieta coś wypiła na imprezie. Ale niewiele, z umiarem. Ja sama nie piję w ogóle, taki mój wybór, ale nie wymagam tego od innych. Jak dla mnie ważne jest, żeby z takiej imprezy wyjść z twarzą i pewnością siebie, a nie czworaka rzygając dalej niż się widzi. :)
 • w temacie Narcyzm czy fałszywa skromność?

  W: Babskie sprawy
  Rzeczywiście trudno wywnioskować. Każdy z nas jest po trochu narcyzem i posługuje się fałszywą skromnością. Tacy już po prostu jesteśmy. Ważne jest jednak żeby nie popaść w przesadę, bo wtedy jest to już na tyle widoczne, że wzbudza pewne zniechęcenie do takiej osoby. Jesteśmy narcystyczni, bo uwielbiamy siebie, albo przynajmniej niektóre własne cechy i fałszywie skromni, gdy nie zgadzamy się z czyjąś pochwałą. Czasem przybiera to jednak dość groteskowych rozmiarów.
 • w temacie Kosmetyki naturalne - warto czy nie?

  W: Babskie sprawy
  Myślę, że zdecydowanie warto. Naturalne kosmetyki są zdecydowanie zdrowsze dla naszej skóry niż ta cała chemia, którą nam oferują. Oczywiście trzeba wiedzieć, które kosmetyki pod tym względem wypadają najlepiej. Ja niestety niespecjalnie się na tym znam, ale internet jest bogaty w takie informacje i z tego co wiem, można również takie kosmetyki robić samemu.