• w temacie Cuda Jana Pawła II

  W: Religia
  gosc00wc
  polanka3
  gość
  polanka3
  gość Jeśli Maryja jest tylko błogosławiona, a Jan Paweł II święty, to w katolickiej hierarchii może Marii wydawać polecenia ;))
  Jak może Jej dawać rozkazy, jeśli JPII nie wie, gdzie znajduje się pustynia, którą zamieszkuje Maryja.
  A a a psik

  Kotek jaki głodny się tu kręci,
  widać, mleczko go nęci,
  i nie zważa, że nie od polskiej krowy,
  to taki patriota moherowy...

  ale ładny wiersyk a
  kto ciebie tak naucył
  pisac wiersem
  gosc00wc to debil!
 • w temacie Upadek czytelnictwa a wtórny analfabetyzm...

  W: Polityka
  Marcin65 Przy Umberto Eco zasypiam i nie pomaga nic :)
  Mam natomiast ksiazke do ktorej wracam nie wiem ile razy juz.
  Swiat wg Garpa
  Film tez rewelacja
  Wiem, że to nie książka ale wolę "Żywot Briana" ;)
 • w temacie Opodatkować kościół.

  W: Polityka
  Marcin65 Ostatnio czlowiek sie nie ma jak ruszyc bo wszedzie krzyze.
  Urzad Skarbowy ucpany krzyzami,komenda policji krzyzyk wisi w kazdym niemal urzedzie zaczynaja wieszac krzyze brakuje tylko w agencjach towarzyskich i toi toiach.
  Podatku nie placa wiec moze skoro zawlaszczaja przestrzen swiecka pod przestrzen wiary zaczna poza zwyklym podatkiem placic takze gruntowy od miejsca w ktorym powiesili krzyzyk.
  Niedlugo zamienia skrzyzowania uliczne na swiete i podtawia krzyzyk na srodku .
  Ciekawe kto pokryje wizyte papieza..pewnie znowu podatnicy bez wzgledu na to czy sa wyznawcami goscia w sukience czy nie
  Jak to kto zapłaci? Pan, Pani, Społeczeństwo zapłaci! A politycy jeszcze będą wmawiać ile to pieniędzy zarobimy na tej wizycie! Ha ha ha!
 • w temacie Czy Pani Dąb jest Córką Boga ? Ankieta.

  W: Religia
  prawdziwaPaniDab Screw gosc00wc prawdziwaPaniDab gosc00wc prawdziwaPaniDab Screw prawdziwaPaniDab Fakt, że jakakolwiek Pani Dąb jest Córką Boga nie zależy od widzimisie PatrolaY61, czy od jego uznawania a tym bardziej nie zależy to od wyników plebiscytu z głosowaniem. Zrozumiano? Czasy feudalizmu się skończyły. Będzie tak jak lud powie. Chyba że jakiś mały cudzik. Godny Córki Boga.Weź się nie wygłupiaj, w religii nie ma demokracji.
  Kropka. Czy pani jest curkom Boga prawdziwego
  tak naprawde
  "Curkom"? Co znaczy to słowo? Curkom to tak jak dzieckiem Boga
  czy pani jest dzieckiemBoga

  bo ja tak trohe pisze
  tak jak mnie nauczyli w szkole

  czy pani jest curkom BogaW religii, owszem nie ma demokracji, ale całe szczęście Polska nie jest krajem wyznaniowym. Kropka. Zatem referendum jest zasadne. Kropka.Rozrzutny jesteś Waść. Religia to prywatna sprawa. Kropka. Pani Dąb też jest jak najbardziej prywatna. Kropka.
  Niby rzesze Polaków obchodzą dwie prywatne sprawy? zaiste powiadasz, że od razu należy zapodać na tę ciekawość referendum? Może skuteczniejsza będzie lewatywa albo węgiel medyczny coby tak nie rozrzucało;-)Cudnie! Jeśli jest taka prywatna to czemu ja widzę ciągle i wkoło jej symbole w przestrzeni publicznej? O jakich rzeszach mowa? I, II czy III? Dziękuję za troskę, na pracę jelit nie narzekam. Nie to co emeryci dzisiejsi... Co dziś łupie?
 • w temacie Religia na maturze - propozycje tematów.

  W: Religia
  prawdziwaPaniDab Screw prawdziwaPaniDab Ale tylko w ostatnim akapicie, reszta jest praktycznie nie na temat ;-p Domyślam się, że niezgodnie z "kluczem" ale ja jestem z roczników które pisały maturę nie według klucza. A jeśli ktoś tego nie rozumie co ja tu napisałem, to jego problem. Ha ha ha!Rozumie, rozumie, tyle, że wg poprzednich kryteriów maturalnych też byś nie zdał, bo:
  przykładów ni ma,
  cytatów ni ma,
  budowa trójdzielna ni-jaka,
  logika ni z gruchy, ni z pietruchy ;-)Chyba nie bardzo "rozumie, rozumie". Logika wyjaśniająca jest do niczego, bo przykłady są, cytatów nie ma bo chyba było powiedziane, że książek do tego "przedmiotu" nie czytam - ale niech będzie że to demencja emerycka, nie szkodzi, zdarza się zapomnieć każdemu. Niby czemu miała by być budowa trójdzielna z wstępem, rozwinięciem i zakończeniem? Czy jest to rozprawka? Niech sprawdzę temat - nie, nie pisze o formie. Jest "recepcja". Poza tym, według mnie jest i wstęp, i rozwinięcie, i zakończenie - może dla emerytki nie mieszczę się w kanonie jakiego ona oczekuje, to nie mój ból. Tak samo z logiką.
 • w temacie Religia na maturze - propozycje tematów.

  W: Religia
  prawdziwaPaniDab Judas Screw Hierarchowie Kościoła od zawsze bali się rozłamu. Dlatego ciągle usztywnia się w swojej ortodoksji, gdyż wszystko to co sztywne, trzyma się mocno - ale do czasu. Czynnikiem rozsadzającym w Kościele są ludzie świeccy, którzy wołają, coraz głośniej wołają: My jesteśmy Kościołem! Rodzi się coraz więcej ruchów wśród wiernych którzy żądają zmian w Kościele i więcej praw dla wiernych. Potrzebują również otwartych, mądrych i charyzmatycznych kapłanów, jasno mówiących że jazda samochodem po pijanemu jest złem, że istnieje problem pedofilii, że pazerność na dobra doczesne nie jest dobra, że zakłamanie, obłudę i inne przywary jakie są obecne w Kościele należy wyciągać na światło prawdy a nie zamiatać je pod dywan i udawać że takie sprawy nie mają miejsca. Ludzie widzą. Ludzie mówią. A jeśli Kościół nie będzie rozmawiał, nie będzie przyznawał się do winy, tylko będzie szedł w zaparte, próbując wymusić posłuszeństwo metodami średniowiecznymi - grozi mu dalszy odpływ wiernych i marginalizacja w życiu społecznym.

  W moim odczuciu, każdy kapłan który będzie stał po przeciwnej stronie ze swymi poglądami w odniesieniu do poglądów i postaw hierarchów takich jak Rydzyk, Głódź, Michalik, Hoser będzie pozytywnym człowiekiem wiary. Taki kapłan jest blisko swoich braci wierzących w Jezusa tworząc z nimi wspólnotę bliską tej opisanej na początku wypowiedzi. Czas Kościoła który jest władczy i majestatyczny, żyjący marzeniami o swej średniowiecznej potędze, dobiega końca. Wierni, którzy obcowali z Kościołem miłującym wszystkich bliźnich i służącym wszystkim bliźnim będą szukać takich kapłanów którzy dadzą im nadzieję na moralną odnowę ich, i poprzez nich, całego Kościoła. Nadchodzi czas Kościoła Lemańskich i Bonieckich. Wystarczy mówić normalnie i zachowywać się normalnie.Nie obrażać. Nie wywyższać się. Nie poniżać. Nie poświęcać się tylko pogoni za pieniędzmi. Nie dzielić na lewych i prawych. Nie akceptować zła. Te zmiany leżeć powinny na sercu Kościoła, gdyż jacy kapłani, tacy wierni. Jacy wierni, taka religia.

  Dziś ludzie pytani o autorytety, wymieniają sportowców, aktorów, piosenkarzy, pisarzy - nie wymieniają wśród autorytetów biskupów czy proboszczów... Zatem gdzieś zaginęła wśród kapłanów posługa nauki wiernych albo może wręcz przeciwnie: to wierni nie widzą wśród swoich kapłanów troski o prawdziwe słowo boże? Gdzie podziało się zabieganie o zbawienie bliskich czy dalszych osób? Pozytywny obraz Kościoła w Polsce może być zbudowany tylko i wyłącznie rękoma wiernych jak i ich kapłanów, którzy będą mieli do powiedzenia i zaproponowania więcej niż można samemu przeczytać, obejrzeć, wysłuchać. Wszak gdy nadejdzie czas Sądu Ostatecznego, nie padnie pytanie na jaką partię głosowałeś, jakiego radia słuchałeś, jakie gazety czytałeś czy jaką telewizję oglądałeś... Padną zupełnie inne pytania.Śrubko Przyjaciółko

  Mądre to i wyważone słowa, zdobyłaś nimi mój szacunek.

  Ale tylko w ostatnim akapicie, reszta jest praktycznie nie na temat ;-p Domyślam się, że niezgodnie z "kluczem" ale ja jestem z roczników które pisały maturę nie według klucza. A jeśli ktoś tego nie rozumie co ja tu napisałem, to jego problem. Ha ha ha!
 • w temacie Religia w szkole - tak czy nie?

  W: Polityka
  Odpowiem przewrotnie: tak. Dlaczego? Ponieważ zgodnie z zapisami kokordatu (swoją drogą nie powinien mieć on nawet miejsca), szkoły organizują naukę religii ale jej nie prowadzą a to oznacza, że szkoły tylko powinny użyczyć pomieszczeń do jej nauki - nawet odpłatnie. Ile byłoby pieniędzy z wynajmu sal w szkole na naukę religii? Trochę grosza by wpadło, he he he! Bo koszty nauczania (czyli pensje katechetów) powinny być w gestii KRK. Kropka.
 • w temacie Czy Pani Dąb jest Córką Boga ? Ankieta.

  W: Religia
  gosc00wc Screw gosc00wc prawdziwaPaniDab gosc00wc prawdziwaPaniDab Screw prawdziwaPaniDab Fakt, że jakakolwiek Pani Dąb jest Córką Boga nie zależy od widzimisie PatrolaY61, czy od jego uznawania a tym bardziej nie zależy to od wyników plebiscytu z głosowaniem. Zrozumiano? Czasy feudalizmu się skończyły. Będzie tak jak lud powie. Chyba że jakiś mały cudzik. Godny Córki Boga.Weź się nie wygłupiaj, w religii nie ma demokracji.
  Kropka. Czy pani jest curkom Boga prawdziwego
  tak naprawde
  "Curkom"? Co znaczy to słowo? Curkom to tak jak dzieckiem Boga
  czy pani jest dzieckiemBoga

  bo ja tak trohe pisze
  tak jak mnie nauczyli w szkole

  czy pani jest curkom BogaW religii, owszem nie ma demokracji, ale całe szczęście Polska nie jest krajem wyznaniowym. Kropka. Zatem referendum jest zasadne. Kropka.o co chodzi z tom kropkomŻeby głupi miał zagadką. Kropka.