• w temacie Dlaczego Polki nie chcą rodzić dzieci?

  W: Polityka
  A po co dzieci? Czyżby brakowało rąk do pracy w kraju gdzie jest 14% bezrobocie? Niech będzie praca, to ludziom będzie się żyło dostatnio. I będą mogli myśleć o dzieciach.

  Jakoś nie zauważyłem dramatycznych ogłoszeń wśród firm, że poszukują ludzi do pracy i oferują im w miarę porządny pieniądz, np. 3x większy niż najniższa krajowa.
 • w temacie Opodatkować kościół.

  W: Polityka
  gość
  Screw
  gość
  bozena2222
  gość Kościół jest opodatkowany.
  Instytucje kościelne i osoby duchowne płacą podatki.

  Ktoś z dyNnskutantów jeszcze o tym nie wiedział, czy udajecie głupich?
  Nikt nie udaje. Szkoda, że nie jesteś na bieżąco . Jakie podatki płaci kler a jakie my.
  Od prowadzonej działalności gospodarczej płaci takie same jak inni, od gruntów i nieruchomości takie same jak inni (z wyjątkiem obiektów kultu), Jak pracuje dodatkowo (np jako nauczyciel religii) to płaci tak samo jak inni. Dodatkowo jeszcze płaci podatek zryczałtowany kwartalnie.
  Po co kłamiesz?. Już to widzę jak plebania rozlokowana na 3 ha w środku miasta płaci tak samo jak pozostałe podmioty prowadzące działalność gospodarczą. A co mnie obchodzi "miejsce kultu" skoro za posługę kapłańską prowadzoną w tym miejscu urzędnicy KRK każą sobie płacić tyle a tyle? Powiedz mi jeszcze jedno, skoro poruszyłeś temat nauczania religii - kto płaci pensje tym którzy nauczają religii w szkołach publicznych, które z definicji powinny być świeckie? I podaj tą kwotę podatku zryczałtowanego płaconego kwartalnie - ja wiem ile ona wynosi - a zobaczysz że kasjerka siedząca na kasie w Biedronce płaci więcej miesięcznie niż twój kapłan kwartalnie.
  A gdzie skłamałem? Może konkrety zamiast bezpodstawnych oskarżeń. Za lekcje księżom płacą ci sami co i innym nauczycielom. To chyba logiczne? To, że kasjerka w Biedronce zarabia dużo więcej niż wynosi średnia krajowa to nie wiedziałem. Skoro płaci tak wysokie podatki...Dla przykładu proboszcz w parafii powyżej 20000 płaci podatek 1374 zł kwartalnie. Jakby kasjer w Biedronce chciał płacić tyle miesięcznie to musiałby zarabiać prawie 20 tys. zł miesięcznie...
  Nie dość że kłamiesz, to i głupi jesteś bo z matematyki noga. Liczyć nie umiesz to policzę za ciebie, niedojdo intelektualna. Jeśli proboszcz płaci 1374 kwartalnie, to ile wyjdzie miesięcznie? 343,50 zł. Spojrzyj teraz jakie obciążenia podatkowe ponosi osoba zarabiająca najniższą krajową. Najniższa krajowa to 1600 zł brutto. Zaś po odliczeniu wszystkich składek wychodzi 1111,86 zł. Obciążenia podatkowe dla kasjerki zarabiającej najniższą krajową to 488,14 zł miesięcznie.

  A teraz powiedz: kto opłaca wszelkie składki za sukienkowych?
 • w temacie Czy Pani Dąb jest Córką Boga ? Ankieta.

  W: Religia
  prawdziwaPaniDab Fakt, że jakakolwiek Pani Dąb jest Córką Boga nie zależy od widzimisie PatrolaY61, czy od jego uznawania a tym bardziej nie zależy to od wyników plebiscytu z głosowaniem. Zrozumiano?
  Czasy feudalizmu się skończyły. Będzie tak jak lud powie. Chyba że jakiś mały cudzik. Godny Córki Boga.
 • w temacie Brzuchy męskie... Ale nie tylko o tym...

  W: Babskie sprawy
  Screw gość Screw gość Screw gość Screw WednesdayTEN gość gość Screw Dobrzy (= tak normalnie) wygląda facet ze zdjęcia 'standard.nn1.jpg'. Też bym tak chciał ;)Takich zdjęć w necie pełno, a Ty akurat pomyślałeś/łaś o tym jednym
  jedynym, aż wyciągnęłaś cały wątek, nie uważasz, że to daje do myślenia:>)to nie ona, to on Hę? Kto o czym pomyślał? Przeczytałem ten "dialog" i ni w ząb nie rozumiem...Właśnie - co ja niby wyciągnąłem - bo nie rozumiem? Jako że jestem mężczyzną (nawet profilaktycznie sprawdziłem dziś rano) to napisałem jaki typ budowy jest tym który chciałbym mieć... A do którego mi trochę brakuje... Zdjęcie standard.nn2.jpg - to ten pan już tak chyba za bardzo umięśniony (przynajmniej tak mi się wydaje), zaś zdjęcie standard.nn3.jpg - zbyt "suchy". Dlatego napisałem, że standard.nn1.jpg jest OK. Takie trudne to było do zrozumienia, że aż jakieś dziwne insynuacje się pojawiły? Dziwni jesteście ludzie, naprawdę...Wyciągnąłeś wątek sprzed miesiąca . Inne, takie stare też wyciagasz zeby sprawdzić czy jesteś meżczyzną ?Oczywiście, mogę i starsze. Chcesz sprawdzić? Follow me...

  Sęk w tym, że nie sprawdzam czy jestem mężczyzną. A czy ty sprawdziłaś czy jesteś dziś kobietą czy może czarną mambą?Zaprosiłeś to podążyłam za tobą.Mnie nie nabijesz w butelkę ScrewJa ciebie zapraszałem? O! A gdzie? Na kawę? Na herbatę? Na wino? Na piwo? Na wódkę? Na gofry? Na lody? Na ciasteczka? Na spacer?

  Nie rozumiem... A pies to...Zaprosiłeś, żeby sprawdzić twoje posty, screw To akurat rozumiem - chcesz "chodzić" za mną, to proszę bardzo, mi to nie przeszkadza. Tylko nie zrozumiałem o co chodzi z tym nabijaniem w butelkę? Masz ochotę pobawić się butelką czy opróżnić jakąś butelkę ze mną?Gdzie jesteś? Kiedy opróżniamy butelkę? I co będzie w butelce? Co lubisz, powiedz...
 • w temacie Jesteśmy narodem homofobów!

  W: Polityka
  Ciekawe co powiedzą ci którzy nazywają siebie katolikami/chrześcijanami na takie coś:

  Kimże ja jestem, by osądzać kogoś, kto jest gejem?

  Wiecie kto to powiedział? F1, czyli papież Franciszek...
 • w temacie Grodzka: papież w Polsce? To tylko wydatek !!!!!!

  W: Polityka
  Screw Alonso Jaka posłanka ????
  Facet w spódnicy i to brzydki, czy brzydka jak kupa.Pokaż swoją fotkę - ocenimy twoją urodę. Lub jej brak :D

  Będziesz na tyle odważny?I nie byłeś na tyle odważny... Zatem właź do budy i tam szczekaj!
 • w temacie Jaki jest cel życia ateisty?

  W: Religia
  Fakir Screw Bezwyznaniowcy? Czyli krótko mówiąc czegoś pozbawieni? Określenie "bezwyznaniowiec" jest z lekka... deprecjonujące. Przez analogię: bezrobotny nie ma pracy, zatem jego status społeczny i materialny jest... gorszy. Bezwyznaniowiec w oczach wyznaniowca jest czymś gorszym.

  A jaki jest cel życia wyznaniowca? I którego wyznania? Której religii?To Twoja prywatna interpretacja wartości "bezwyznaniowości". Czyżbyś patrzył na "bezwyznaniowca" oczyma wyznaniowca, że wiesz jaki on jest w jego oczach. Nie. To jest ogólna definicja "BEZ". Jeśli jesteś bez nogi, to jesteś beznogim, czyli kimś słabszym, mniej sprawnym. Jeśli jesteś bez mózgu - per analogia, stajesz się bezmózgowcem. Określenie kogoś bezwyznaniowcem, oznacza, tak jak to się ośmielił jakiś klecha powiedzieć, że jest człowiekiem pozbawionym łaski wiary...

  Nie patrzę na tzw. bezwyznaniowców oczami wyznaniowca. Raczej wyznaniowcy patrzą na tzw. bezwyznaniowców oczami wyznaniowców. Bo oni wiedzą... Wy wszystko wiecie lepiej, prawda?