• w temacie Czy w Niebie są budynki, dla tych, którzy mają w Niebie zamieszkać?

W: Religia
    Niewielu tęskni do domu ojca, czyżbyś była chora, a może masz dużo lat. O nieszczęsna, w domu ojca jest mieszkań i budynków wiele, lecz są to budynki podziemne, a ich architektura zewnętrza jest skromna. Części podziemne architektury tych, budynków ograniczają się czasem do skromnych ścian żelbetonowych, nie stosuje się docieplania, ale czasem bywają uszczelniane szkłem w płynie, jako dodatek betonu. Budownictwo podziemne jest bardzo skromne, niektórzy białkują ściany podziemnych domów. Czy ty już masz swój ulubiony dom? Do zamieszkania w tych domach, niezbędne jest pudełko drewniane ochronne.
  • w temacie Wiara w Boga - źródłem siły wewnętrznej chrześcijanina.

~gość
    Serwus100
    ~KOMENTARZ
    Serwus100
    xyzt
    ~gos
    ~igor
    xyzt ~gośc Jako istoty podążające po ziemi nie do końca zdajemy sobie sprawę z Trójjedynego Boga. Zawsze coś, czym świat kusi zmusza do porzucania dróg wiary. Czy błądzenie jest wpisane w wierzenie? Co to znaczy dziś wierzyć, jakie ma następstwa w brnięciu ku wyżynom? Czyż nie jest tak iż pozbawiamy się daru wiary grzesząc?Ja wierzę w Trójjedynego Boga.

Chrystus zresztą sam powiedział " W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego...".

Jeden Bóg, trzy Osoby tej samej natury.

Może to trudne do zrozumienia, ale ja to rozumiem.
    Kiedyś spotkałam się z interesującą wypowiedzią teologa.
    W jakimś artykule.

Trzeba iść za tym, co mówi Bóg.
    Bładzenie???

Cóż, tylko ludźmi jesteśmy. Chyba całe życie błądzimy.
    Świat kusi tanim blichtrem - ale to my wybieramy.
    Trzeba dobrze wybrać...
    Tajemnica Trójcy Świętej jest Tajemnic a Boga.
    Jest jeden Bóg w Trzech osobach, ale ma jedną postać duchową.
    Jest Ojciec W Synu, Syn w Ojcu I Duch w Ojcu i Synu.
    Syn i Ojciec jedno stanowi. Duch napędza jak Boskie tchnienie, ożywiając ludzkie stworzenie. Bóg jest Światłem trójbarwnym obliczem. W/g wizji mistyków.
    Nie mam myślenia dzisiaj.
    Ducha św wymyślił Cesarz Rzymski Teodozjusz . 381 roku Na soborze w Konstantynopolu cesarz Teodozjusz do „Dwójcy Świętej” dołącza trzecią osobę tzw.” Ducha Świętego”. Który przyśnił mu się podczas nocy bezsennej .

Do 381 roku w kościele katolickim był tylko Bóg Ojciec i Bóg syn niższej rangi coś na kształt herosa ziemskiego Herkulesa . Zrodzonego z Ziemskiej Kobiety i Boskiego Ojca . do Tej Dwójki Cesarz Teodozjusz dołączył Ducha Świętego ....

W 194 roku wynaleziono święconą wodę ......
    Trzeba znać historię bajkowego świata Religii .... !
    Nie tylko religią trzeba żyć trzeba też wiedzieć skąd co się wzieło ...!
    Akurat.

Wkleję w takim razie.

"Pan Jezus przed swym odejściem do nieba powiedział Apostołom: "Dana jest mi wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" (Mt 28 19-20)."

Chrystus. Nie cesarz.
    Chrystus powiedział też na krzyżu,, Boże czemuś mnie opuścił"-to wypowiedź człowieka, a nie Boga. Jak to skomentujesz?
    GDYBYŚ BYŁ OCZYTANY TO BYŚ:

Wiedział, że moc Boga musiała być ukryta do Chwalebnego Zmartwychwstania.
    Bóg umierał jako człowiek, w pełnym słowa tego znaczeniu. A ty obwiesiątku czyż nie przyczyniasz się do Męki Boga ? Bóg opuścił Syna, tak.... A wiesz dlaczego?

Nie mógł patrzeć na to co LUDZIE robią z Jego Umiłowanym Synem. Sam Cierpiał i nawet Aniołowie płakali.... KREW Chrystusa Obmywa i Usprawiedliwia, zatem co ciebie usprawiedliwi. TORA? Mosze... aj waj..... ????
    A gdybyś potrafił człowiecze jeszcze logicznie myśleć, to byś zastowił się, nad mordowaniem własnego niewinnego syna. Ja bym nie posłał syna, żeby zbawiał świat przez sobą jako bóg. To jest totalne barbarzyństwo i brak miłości do syna swego. Należało ukarać winnych, a nie mordować syna, czyż bóg tego nie potrafił? Dało się zastosować potop, gdzie wszystkie stworzenia zostały utopione, oprócz tych w arce Noego?

Inną sprawą jest przedstawianie Chrystusa w dwóch wersjach przez Kościół. Raz bóg jest w trzech osobach boskich, czyli bóg ojciec, syn boży i duch Święty. Druga wersja, to Chrystus jest Synem Bożym.

W pierwszej wersji bóg męczył i ukrzyżował samego siebie, by zbawić świat przed samym sobą.

Zastanów się czy to jest logiczne, bo dla mnie jest to bajka mitologiczna dla bardzo naiwnych ludzi.
    .
    Twoje wywody nabierają innego sensu, kiedy przypomnimy o twoim
    istnieniu, czyli szatana.
    Sens tego zdania jest taki, że :

Jestem szatanem, bo bym nie wysłał swego swojego syna. Trzeba jeszcze w ślad za tym zmienić prawo, bowiem wysyłanie swoich dzieci na śmierć grozi pozbawieniem wolności na lat 25. Czasem pomyśl, co piszesz.

xyzt ~gos ~igor xyzt ~gośc Jako istoty podążające po ziemi nie do końca zdajemy sobie sprawę z Trójjedynego Boga. Zawsze coś, czym świat kusi zmusza do porzucania dróg wiary. Czy błądzenie jest wpisane w wierzenie? Co to znaczy dziś wierzyć, jakie ma następstwa w brnięciu ku wyżynom? Czyż nie jest tak iż pozbawiamy się daru wiary grzesząc?Ja wierzę w Trójjedynego Boga.

Chrystus zresztą sam powiedział " W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego...".

Jeden Bóg, trzy Osoby tej samej natury.

Może to trudne do zrozumienia, ale ja to rozumiem.
    Kiedyś spotkałam się z interesującą wypowiedzią teologa.
    W jakimś artykule.

Trzeba iść za tym, co mówi Bóg.
    Bładzenie???

Cóż, tylko ludźmi jesteśmy. Chyba całe życie błądzimy.
    Świat kusi tanim blichtrem - ale to my wybieramy.
    Trzeba dobrze wybrać... Tajemnica Trójcy Świętej jest Tajemnic a Boga.
    Jest jeden Bóg w Trzech osobach, ale ma jedną postać duchową.
    Jest Ojciec W Synu, Syn w Ojcu I Duch w Ojcu i Synu.
    Syn i Ojciec jedno stanowi. Duch napędza jak Boskie tchnienie, ożywiając ludzkie stworzenie. Bóg jest Światłem trójbarwnym obliczem. W/g wizji mistyków.
    Nie mam myślenia dzisiaj.
    Ducha św wymyślił Cesarz Rzymski Teodozjusz . 381 roku Na soborze w Konstantynopolu cesarz Teodozjusz do „Dwójcy Świętej” dołącza trzecią osobę tzw.” Ducha Świętego”. Który przyśnił mu się podczas nocy bezsennej .

Do 381 roku w kościele katolickim był tylko Bóg Ojciec i Bóg syn niższej rangi coś na kształt herosa ziemskiego Herkulesa . Zrodzonego z Ziemskiej Kobiety i Boskiego Ojca . do Tej Dwójki Cesarz Teodozjusz dołączył Ducha Świętego ....

W 194 roku wynaleziono święconą wodę ......
    Trzeba znać historię bajkowego świata Religii .... !
    Nie tylko religią trzeba żyć trzeba też wiedzieć skąd co się wzieło ...! Akurat.

Wkleję w takim razie.

"Pan Jezus przed swym odejściem do nieba powiedział Apostołom: "Dana jest mi wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" (Mt 28 19-20)."

Chrystus. Nie cesarz. Chrystus powiedział też na krzyżu,, Boże czemuś mnie opuścił"-to wypowiedź człowieka, a nie Boga. Jak to skomentujesz?
  • w temacie Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc uświadomił owieczki

W: Hydepark
    ObserwatorII ~gość Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!

kał fland i wszystko jasne

Kaufland – sieć hipermarketów, należących do niemieckiej Grupy Schwarz, do której należy także sieć dyskontów Lidl.
    Kraj związkowy: Badenia-Wirtembergia
    Siedziba: Neckarsulm
    Data założenia: 1984
    Państwo: NiemcyZawsze możesz iść na plebanię na zakupy.Zrobią wszystko, co im klecha karze, to zgubieni ludzie

~gość Serwus100 Przyjdzie na nich czas bowiem papież wezwał ich na październik br. Papież wypowiada tych ludzi, a może usunie od żłobu, bo niszczą wiarę do końca. Niektóre owieczki po takim nabożnym wystąpieniu powiedzą - godbaye kościółku katolicki, mam dość. Oni myślą, że w ten sposób bronią wiary, a jest odwrotnie. won mięso za kłódkęZachowuj się zwierzę przyzwoicie!

Przyjdzie na nich czas bowiem papież wezwał ich na październik br. Papież wypowiada tych ludzi, a może usunie od żłobu, bo niszczą wiarę do końca. Niektóre owieczki po takim nabożnym wystąpieniu powiedzą - godbaye kościółku katolicki, mam dość. Oni myślą, że w ten sposób bronią wiary, a jest odwrotnie.

Keramek Serwus100

Serce! Ja nie mogę. Krzyżacy to przecież Zakon Najświętszej Maryji Panny, który gwałcił kobiety, palił domostwa, rabował i mordował Polaków. Niesamowite, co oni z tobą zrobili, bardzo mi Cię żal
    Serwus a ty jak zawsze opowiadasz legendy😂🤣😆 bo przecież dowodów nie potrafisz podać.

tak w telegraficznym skrócie)
    Do Krzyżaków pretensje mogą mieć Prusowie a właściwie to do Polaków Prusowie, przeszło półtora tysiąca lat temu osiedlili się na ziemiach między dolnym biegiem Wisły a Niemnem.
    W XIII wieku było ich ok 170 tys. prof. Jan Powierski sugerował, że spotkał ich los podobny do tego, który cywilizacja zgotowała rdzennym mieszkańcom obu Ameryk.

W XII w. Prusowie organizowali wypraw na sąsiednie ziemie w celu grabieży. Stali się poważnym problemem dla Konrada Mazowieckiego, który w epoce rozbicia dzielnicowego toczył zaciekłe walki z innymi piastowskimi książętami i marzył o zdobyciu Krakowa.
    W 1226 r. zaprosił więc Krzyżaków. W czerwcu 1230 r. w Kruszwicy książę potwierdził nadanie im ziemi chełmińskiej i jednocześnie zrzekł się wszelkich praw do krzyżackich podbojów w Prusach. (i tak polski król zrodził faszyzm w średniowieczu według sajmona)
    To jedna z legend "przecież nie mógł być tak głupi". W ostatnich latach okazało się, że dokument jest jednak autentyczny.
    Tymczasem Konrad był mądry dał to co do niego nie należało i pozbył się problemu z Prusami.
    Później było pasmo sukcesów Krzyżackich które sobie daruję by nie doprowadzić do rozpaczy ateistów. Warto wspomnieć, że podporządkowanie sobie Prus zajął Krzyżakom 50 lat. Na zdobytych ziemiach stworzyli struktury gospodarcze nowego państwa.
    „prof. Henryk Samsonowicz jest przekonany, że to dzięki relacjom z Zakonem Polacy zaczęli mieć istotny kontakt z rycerską kulturą Europy Zachodniej. Wcześniej byliśmy krajem prowincjonalnym. Mazowieckie zamki zaczęto budować na wzór zamków krzyżackich, a polskie miasta korzystały z osiągnięć urbanistycznych miast pruskich.”Pierwszy problem pojawił się w 1308 r. Krzyżacy na prośbę Łokietka zajęli Gdańsk, ale nie mieli ochoty stamtąd się wynieść, więc wystawili polskiemu królowi absurdalnie wysoki rachunek za pomoc. Doszło do wojny zakończonej w 1343 r. pokojem kaliskim. Najciekawsze jest jednak to, że później między Polską a Zakonem było prawie 60 lat pokoju i choć powodów do napięć nie brakowało - był to ewenement w średniowiecznej Europie.
    I tak docieramy do bitwy pod Grunwaldem.
    Dobrze wiedzieć że Do wojny lat 1409-11 doszło z powodu konfliktu krzyżacko-litewskiego a nie Polskiego jak zakłamywacze historii twierdzą. Dalej już wiemy co było Polska stała się potęgą wchłonęła Litwę. Bitwa pod Grunwaldem sprawiła że pozbyliśmy się kompleksów pokonując kwiat rycerstwa zachodnie. O tym tez się nie mówi samych krzyżaków w tej bitwie było około 250 Jak na ironię zrobili z nas potęgę. Zakon zaczął upadać a upadek był straszny ich mistrz zdecydował się zostać heretykiem luterańskim.

Szanowny królu parkietu. Szkoda, że nie czytasz moich wypowiedzi ze zrozumieniem. Staram się pisać prosto dla prostych ludzi.

Nie wnikam czy Twój elaborat zgadza się z faktycznym stanem historycznym. Jednak nie zauważyłeś, że ja nie zajmuję historią Polski w powiązaniu z Zakonem Najświętszej Maryji Panny. Mnie interesuje fakt, że był to Zakon Najświętszej Maryji Panny, podległy papieżowi, który utrzymywał celibat i wszystkie normy zakonne. Wspomniany Zakon Najświętszej Maryji Panny dokonywał grabieży, gwałtów, palenie osad domów na terenie Polski, co w efekcie doprowadziło do bitwy pod Grunwaldem. Polska przepędziła wtedy zakonników krzyżackich z ziem polskich i sprawiedliwość się wypełniła. Poza tym faktem niczego nie kwestionuję, ale obiecuję, że zajmę się autentycznością twojego elaboratu.

Pozwolisz, że nie wierzę waszej interpretacji historii.

~TAcyt „Sed non ope humana, non largitionibus principis aut deum placamentis decedebat infamia, quin iussum incendium crederetur. ergo abolendo rumori Nero subdidit reos et quaesitissimis poenis adfecit, quos per flagitia invisos vulgus Chrestianos appellabat. auctor nominis eius Christus Tibero imperitante per procuratorem Pontium Pilatum supplicio adfectus erat; repressaque in praesens exitiabilis superstitio rursum erumpebat, non modo per Iudaeam, originem eius mali, sed per urbem etiam, quo cuncta undique atrocia aut pudenda confluunt celebranturque.

Igitur primum correpti qui fatebantur, deinde indicio eorum multitudo ingens haud proinde in crimine incendii quam odio humani generis convicti sunt. et pereuntibus addita ludibria, ut ferarum tergis contecti laniatu canum interirent aut crucibus adfixi [aut flammandi atque], ubi defecisset dies, in usu[m] nocturni luminis urerentur. hortos suos ei spectaculo Nero obtulerat, et circense ludicrum edebat, habitu aurigae permixtus plebi vel curriculo insistens. unde quamquam adversus sontes et novissima exempla meritos miseratio oriebatur, tamquam non utilitate publica, sed in saevitiam unius absumerentur. (XV, 44)”Polonica scribe guia simplex sunt, male audio lingua.