• w temacie Dlaczego nie można lubić Pisowców

  W: Polityka
  I będzie terror, nędza, dyktatura, bezrobocie, prześladowania, masowe aresztowania, upadek, wykluczenie, gnębienie narodu, chleb po 8-10 zł, masło po 12zł... itd., itp.

  :)
 • w temacie Ulicami Berlina przeszli maszerujący neonaziści

  W: Polityka
  Niemcy: legalnie działający neonazizm, który jak widać cieszy się popularnością, 4600 aktów karalnych na tle skrajnie prawicowym, Żyd w Berlinie po kilkudziesięciu minutach ma po mordzie, ... ale to oficjalnie w Polsce jest rosnący faszyzm, który trzeba zdelegalizować ;)
  Nie wspominając już o antysemityzmie.
 • w temacie Sporny Kornik drukarz

  W: Polityka
  Chamsin
  Sikorsky

  Naturalnie. Wycinanie lasu gospodarczego w Niemczech różni się od wycinania lasu gospodarczego w Polsce. Różnie się szerokością geograficzną.
  Oczywiście że się różni, tyle że nie tylko szerokość geograficzna. Z twoją tradycyjną wybiorczością pominąłeś rzecz najważniejszą tj skład gatunkowy tych lasów a nawet średnia wysokość n p m...

  To są zupełnie inne lasy, a ty pomijając ten oczywisty fakt, na siłę, dla potrzeb polityki tworzysz między nimi analogie...

  Lasy gospodarcze otuliny Parku Narodowego w Bawarii mają świerki, a lasy gospodarcze otuliny Puszczy Białowieskiej nie mają świerków (albo mało świerków)? No proszę cię :)
  Co ma do tego wysokość na poziomem morza?
 • w temacie Wyrzucenie z ENCJ - konsekwencje

  W: Polityka
  Kajetana Sikorsky Kajetana Mam wrażenie że elektorat PiS to ludzie będący od młodych lat społecznie wykluczeni, dlatego tak się cieszą, gdy Polskę wykluczają z wszelkich stuktur międzynarodowych. Nie znają po prostu innych mechanizmów współżycia. To wykluczenie ludzi elektoratu jedynie mądrej partii w młodości doprowadziło do nienawiści wobec wszystkich w okół.
  Typowe zachowanie dla zakompleksionego i z rozdymanym ego osobnika, ktore jest doskonałym odzwierciedleniem obecnych rządów i elektoratu PiS.Równie dobrze mógłbym napisać, że elektorat obecnej opozycji to ludzie będący od młodych lat nauczeni, że trzeba należeć do każdej organizacji, a już na pewno do tej która jest elitarna i prestiżowa. W przeciwnym razie poczują się wykluczeni z europejskiej społeczności.
  Typowe zachowanie dla zakompleksionego i z rozdymanym ego osobnika, które jest doskonałym odzwierciedleniem mentalności obecnej opozycji i całego elektoratu opozycji.

  Jest pewna różnica bo PiS nie chce należeć do żadnej.

  Owszem ktoś z poczuciem własnej wartości nie zabiega o akceptację wszystkich dookoła, lecz nie unika też relacji ze wszystkimi. Dobiera sobie towarzystwo. Tyle że PiS niszczy wszelkie stosunki, a ich poczucie własnej wartości jest zbyt wysokie, nie widzi swoich słabych stron, nie ma za grosz krytycyzmu, pokory, czego odzwierciedleniem jest rozdymane ego. Wykluczeni często nie zauważają prawdziwych przyczyn swojego wykluczenia, a rozdymane ego skłania ich do wniosków, że są najmądrzejsi i najpiękniejsi, a wszyscy inni to głupcy, którzy chcieli ich zmanipulować a tak naprawdę to im zazdroszczą. Od bycia nadgorliwym, mało samodzielnym, przykładnym, na wyrost ułożonym członkiem UE, który gorliwie wykonuje wszystkie polecenia Brukseli (de facto Niemiec) lepiej być krajem niepokornym, krajem który myśli o sobie i nie pozwala traktować siebie przedmiotowo, krajem który domaga się i chce być traktowany na równi z innymi. Nawet za cenę wykreślania nas z takich elitarnych klubów jak ENCJ i rugania nas z foteli parlamentu UE.

  Pierwsze myślenie zredukowało gospodarkę tego kraju do procenta palet, jogurtów, jabłek, malin, itp., a Polaków do zasobu taniej siły roboczej. Dzisiaj, bogatsi o doświadczenia, znający lepiej mechanizmy UE potrafimy lepiej formułować swoje potrzeby, lepiej potrafimy dbać o swoje interesy. I wiemy przede wszystkim to, że w UE są równi i równiejsi.

  Drugie myślenie, pozbawione kompleksów, niepokorne, aktywne, bardziej samodzielne, zdecydowanie bardziej aktywne jest lepszą drogą do budowania swojego miejsca w UE.

  Lepiej być niepokornym, asertywnym, z rozbudowanym ego, niż biernym, nadgorliwym, cichym, zakompleksionym, przykładnym i poklepywanym po plecach członkiem UE.
 • w temacie Sporny Kornik drukarz

  W: Polityka
  Chamsin Sikorsky
  Tak, niedobry, zły Szyszko, zło w czystej postaci, chciał prastarą Puszczę Białowieską wyciąć i sprzedać, aby się obłowić.
  Pech chciał, że Niemcy dokładnie to samo robią ze swoimi Parkiem Narodowym (obszarem chronionym, tak samo jak Puszcza Białowieska). Wycinają w otulinie - lasach gospodarczych Parku Narodowego schorowane drzewa.

  Jeszcze czekam jak w Niemczech, lub w innym kraju UE obniżą wiek emerytalny sędziów i Prezes Najwyższego Sądu w Niemczech po skróconej kadencji pójdzie na emeryturę.
  Bo ja wiem czy ten Szyszko taki niedobry, najzwyczajniej nieporadny i niekompetentny, i z tego powodu zrekonstruowano go kopniakiem poza ministerstwo.....

  A Niemcy nie robią "dokładnie tego samego" i na tym polega twoje zaburzenie percepcji.... Nie można robić tego samego w zupełnie innym lesie!

  W tym przypadku podobieństwo jest nie wystarczające do wysuwania tak daleko idących wniosków!

  Naiwny i zupełnie zbędny pomysł dla ratowania dobrego imienia rządu który nawet sam prezes PiS uznał za warty rekonstrukcji....Naturalnie. Wycinanie lasu gospodarczego w Niemczech różni się od wycinania lasu gospodarczego w Polsce. Różnie się szerokością geograficzną.
 • w temacie Sporny Kornik drukarz

  W: Polityka
  Chamsin zbigniew1933 Chamsin zbigniew1933
  Łudzisz się że forumowa sikorka dziobnie ziarenko prawdy?To już drugi temat co nie dziobnął. Ma jak byk napisane dlaczego coś się stało, a nie widzi że napisane i pisze o czymś zupełnie innym....

  Udaje że nie widzi czy ma problemy ze wzrokiem?
  Naga prawda jest grzechem, bezwstydnie obnażona a sikorka golizną się brzydzi.Ktoś tam w Komitecie Centralnym KC dowiedział się że w Niemczech prowadzi się wycinkę z powodu kornika drukarza w górskich iglastych lasach obrośniętych głownie świerkiem i wpadał na pomysł by to porównać z sytuacją w Polsce gdzie puszcza białowieska ani górska, ani iglasta ani świerkowa nie jest....

  Co z tego że zupełnie inna sytuacja ale za to niemiecka, a jak Niemiec to pewnie kłamca i "antypolski" hipokryta - a "ciemny lud" wszytko kupi - no to wiśta wio! PiS ma kolejną prawdę objawioną po raz kolejny związaną z jakimś niemieckim spiskiem przeciwko Polsce....Ktoś słusznie pomyślał, że skoro Niemcy wycinają świerki w otulinie obszaru chronionego Parku Narodowego bez żadnego problemu, to dlaczego Polacy nie mogli wycinać świerków w otulinie obszaru chronionego Puszczy Białowieskiej? Dla ciebie nieosiągalna refleksja. Las gospodarczy w Niemczech niczym nie różni się od lasu gospodarczego w Polsce.

  Nikt nie wycinał drzew w obszarze rezerwatów, obszarze częściowej i ścisłej ochrony Puszczy Białowieskiej.
  To zwykła propaganda. Propaganda, w którą wielu chciało uwierzyć i uwierzyło.