• w temacie Dlaczego w Polakach jest tyle nienawiści, a wręcz antypolskości?

  W: Polityka
  madox66 A chcielibyście pomnik w Warszawie np.ku czci pomordowanych Siuksow czy Apaczy przez kawalerie Amerykańską.Nigdy nie popieralem usuwania pomników bo są one naszą historią,niestety pisiorki piszą nowa historię z Lechem i Jarosławem na czele.Przytarcie nadentego ego marszałka Karczewskiego było wskazane.
  Pięć milionów fanów PIS to nie cały Naród!!!!
  Ty byś nie chciał, ale Polonia amerykańska chciała i doprowadziła do powstania pomnika. Ten pomnik stoi tam od 1991 roku i jest ważny dla Polaków mieszkających w USA. Polaków do siuksów porównujesz? Daruj sobie. Na czym polega ta nowa historia?
 • w temacie Dlaczego w Polakach jest tyle nienawiści, a wręcz antypolskości?

  W: Polityka
  Chamsin
  Sikorsky

  Następny mądry inaczej się odezwał.
  O jaki miły Sikorsky jest dzisiaj...

  Poza obrażaniem masz jeszcze jakieś inne bardziej cywilizowane pomysły?

  Ciebie np uważam za antysemitę, tyle że nie dlatego by zranić twoje "patriotyczne uczucia", tylko dlatego że ty się notorycznie żydowskich spisków dopatrujesz i by było zabawniej o tym na tym forum o tym piszesz....

  A z czym ty w odpowiedzi wyskakujesz, umiejętność obrony zerowa (brak podstaw), a w zamian wieśniackie obrażanie......
  Mi się nóż w kieszeni otwiera jak słyszę takie określenia jak "pisowskie uczucia patriotyczne". Totalny brak jakiegokolwiek szerszego spojrzenia na sprawę z twojej strony. Ciekawe gdybym tak w miejsce Karczewskiego wstawił Schetynę to czy byś wtedy pisał o "peowskich uczuciach ..."? I nie wiem po co w ogóle temat spisków żydowskich przywołujesz skoro nie o tym w ogóle mowa? Ja sobie w ogóle nie przypominam, abym kiedykolwiek przywoływał jakiś temat spisku żydowskiego.

 • w temacie Dlaczego w Polakach jest tyle nienawiści, a wręcz antypolskości?

  W: Polityka
  Chamsin
  WednesdayTEN A jaką treść miał ów "twit" burmistrza Jersey City?

  Nie mam konta, nie śledzę, szukać mi się nie chce - informuję z góry :P
  Gdyby link nie zdziałał masz tu cytat:

  "Here is truth to power outside of a monument. All I can say is this guy is a joke. The fact is that a known anti-Semite, white nationalist + holocaust denier like him has zero credibility. The only unpleasant thing is Senator Stanislaw. Period. I’ve always wanted to tell him that" https://twitt(...)11.html

  Najzwyczajniej na świcie nie wolno obrażać "patriotycznych" uczuć pisowców, oskarżanie ich o antysemityzm, małą wiarygodność, nacjonalizm etc, to musi być jakaś żydowski spisek, ewentualnie lewacka herezja, albo neomarksistowskie knowania pod stołem.....
  Następny mądry inaczej się odezwał.
 • w temacie Dlaczego w Polakach jest tyle nienawiści, a wręcz antypolskości?

  W: Polityka
  Judas Sikorsky Judas Grupka osobników kojarzy pisiorkowatość z polskością, wydaje im się że PiS to naród i suweren jednocześnie.

  Jako skutek dokładnego pomieszania pojęć pisiorki po dokładnym opluciu reszty świata i części polskiego społeczeństwa nie są w stanie pojąć że są nielubiani i notorycznie ktoś nieokreślony w ramach nienawiści ich nie lubi.

  Przecie oni to Polska a ich prezes to naród, kto przeciw pisiorkowi to musi być antypolak.Ty jak zwykle nic z tego nie zrozumiałeś. Ten kto nie z pisiorkowatych to antypolak i zdrajca, tak zrozumiałem Twe krokodyle łzy nad "antypolakami"
  Ty po prostu kompletnie nic z tego nie zrozumiałeś. I pewnie reprezentujesz właśnie takich ludzi, którzy klikają na takie polubienia jak ten wspomniany twit burmistrza New Jersey.
 • w temacie Dlaczego w Polakach jest tyle nienawiści, a wręcz antypolskości?

  W: Polityka
  Judas Grupka osobników kojarzy pisiorkowatość z polskością, wydaje im się że PiS to naród i suweren jednocześnie.

  Jako skutek dokładnego pomieszania pojęć pisiorki po dokładnym opluciu reszty świata i części polskiego społeczeństwa nie są w stanie pojąć że są nielubiani i notorycznie ktoś nieokreślony w ramach nienawiści ich nie lubi.

  Przecie oni to Polska a ich prezes to naród, kto przeciw pisiorkowi to musi być antypolak.Ty jak zwykle nic z tego nie zrozumiałeś.
 • w temacie Kurtyna w unii opadła

  W: Polityka
  Jakby to Kaczyński odsłonił w Polsce pomnik Karola Marksa podarowany przez Chiny i wystąpiłby z mową obronną podobną do tej jaką wykonał Juncker to byłoby takie gadanie, że mamy prawdziwych komunistów w Polsce, że to skandal i wstyd, że mamy w Europie drugiego Kim Ir Sena, itp. Ale, że robi to luksemburski, prominentny polityk z samych wyżyn politycznych UE to jest wszystko w porządku, nagle dla wielu Polaków Karol Marks jest fajnym filozofem, mądrym gościem, ideologiem, który nic wspólnego ze zbrodniami komunizmu nie ma, itp.

  Wychodzą polskie kompleksy i chorobliwa mania niższości. Typowe dla pokolenia wychowanego w PRL.

  ŻAL panowie.
 • w temacie Kurtyna w unii opadła

  W: Polityka
  Chamsin Sikorsky
  Naturalnie, jak można krytykować cokolwiek w unii. Co za tupet z mojej strony. Powinienem wszystko przyjmować bezkrytycznie. Sam niedawno Unię w innym temacie krytykowałem, jak chcesz to ci wkleję link.

  Ty mnie chyba już nigdy nie zrozumiesz....I ktoś sugerował ci, że jak ci się UE nie podoba to możesz sobie wyjechać do jakiego kraju muzułmańskiego, Indii, Ameryki Południowej, USA, Australii, czy Kanady?
 • w temacie Kurtyna w unii opadła

  W: Polityka
  Chamsin Sikorsky
  Dramat setek milionów osób, wielomilionowe mordy, bieda i głód w wielu regionach świata w XX wieku, które mają swoje podwaliny w pracach Karola Marksa, który pisał o walce klasowej do żadnej refleksji cię nie skłaniają? A może uważasz, że trzeba wrócić do tych idei Marksa, jako wartościowych i mądrych? Do Marksa się wraca czy ci się to podoba czy nie, tyle że nie wraca się do manifestu komunistycznego którego był współautorem, nie do pomysłu rewolucji robotniczej bo na takową już nie ma zapotrzebowania, czy idei socjalizmu naukowego czy gospodarki planowanej bo te wszystkie jego "pomysły" to były totalne niewypały...

  W twoim przypadku to oczywiście że o tym nie słyszałeś ale w dziele Kapitał: krytyka ekonomii politycznej Marks jako pierwszy na tym smutnym padole stworzył podwaliny współczesnej ekonomii jako nauki, mówi się trudno że to jego dzieło, sorki...

  On odnośnie mechanizmów rządzących kapitalizmem w wielu kwestiach miał najzwyczajniej racje ;P Okropność... (coś nie do pomyślenia)

  A ty jedyne co możesz na to poradzić to dostawać apopleksji na samą myśl że jakiś ekonomista w USA, UK czy Niemczech właśnie sobie czyta Marksa. I nawet gdybyś potrafił stanąć na uszach i tak stojąc uszami klaskać, z kogoś kto obecnie czyta Karola Marksa nie zrobisz neomarksisty ani kogoś propagującego komunizm....Kretyńska spostrzegawczość i rozumowanie. Czytać to sobie każdy może co chce i kiedy chce. I nikomu nic do tego. Tu nie o czytanie chodzi, a o hołubienie Marksa za jego osiągnięcia i stawianiu mu pomników we współczesnej Europie. I wszystko przy wsparciu i mowie pochwalno-obronnej Karola Marska przez czołowego polityka UE. I nie myśl, że w mowie Junckera były jakieś słowa krytyki, czy wyszczególnienia w czym Marks miał rację i w czym nie miał racji. Załapałeś już różnicę, czy więcej tłumaczyć?
 • w temacie Kurtyna w unii opadła

  W: Polityka
  Chamsin Sikorsky jak ci się unia nie podoba zawsze możesz się udać do kraju gdzie jej nie ma.

  Rosja oczywiście odpada, ale masz kraje muzułmańskie, indie, Amerykę Południową itp do USA, Australii czy Kanady cię raczej nie przyjmą... (więc zapomni)

  Wiadoma sprawa że politycy i zwolennicy PiS na samo słowo Marx podskakują jak króliki i dostają palpitacji, ale na to nic nie poradzisz. Wasze "patriotyczne" uczucia niemiłosiernie łatwo zranić...

  Co prawda kadencja Junckra się kończy w przyszłym roku, ale wcześniej niż później w Brukseli jakiś kolejny polityk zrani wasze uczucia, masz to jak w banku. Wszyscy wam te uczucia nieustannie ranią, PiS z pośród wszystkich partii politycznych okazał się największym chłopcem do bicia w całej historii Rzeczypospolitej...Naturalnie, jak można krytykować cokolwiek w unii. Co za tupet z mojej strony. Powinienem wszystko przyjmować bezkrytycznie.
 • w temacie "Szantażyście nie wolno ustąpić!"

  W: Polityka
  ~Leon Sikorsky ~ekwador Ty też się dajesz wciągać . ! rządy tylko obiecują a nic nie dokładają . To co mają robić .? Głodować . ? Wyżywił byś się za 800 zł miesięcznie . ? Świadczenie pielęgnacyjne – 1477 złotych
  Zasiłek pielęgnacyjny – 153 złote
  Renta socjalna – 745 złotych

  Po podwyżce osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie miesięcznie będą mogli liczyć na kwotę ponad 2500 złotych. To mało?

  Sikorsky co ćpasz że masz takie dobre wiadomości .
  Ja mam całkowitą niesprawność .
  Napisanie tego tekstu zajeło mi 40 minut .
  O tych 1477 zł moge tylko pomarzyć .
  Gdyby nie rodzina która mi pomaga , to za 840 zł nawet chleba bym nie jadł codziennie .
  Za rechabilitację i dowuz specjalnie przystosowanym autem muszę zapłacić 260 zł miesięcznie .
  Świadczenie pielęgnacyjne otrzymują osoby, które rezygnują z pracy na rzecz opieki nad osobą niepełnosprawną. Te kobiety, który protestują są opiekunami swoich niepełnosprawnych dzieci i takie pieniądze dostają. Stąd takie dobre wiadomości. A to, że pieniądze powinny być przypisane do osoby niepełnosprawnej, a nie jej opiekuna to się całkowicie zgadzam.