• w temacie Stajesz się tym, z czym walczysz.

  W: Hydepark
  Kajetana

  Powiedzenie znajomemu nawet w obecności innych "ej jesteś niefajny w tej sytuacji, bo....(podając argumenty)" nie przekreśla przecież, że jest w wielu innych sytuacjach "fajny" bo przecież dlatego jest dla mnie kimś kogo lubię.
  Każda uwaga wypowiedziana z szacunkiem względem znajomego winna być odebrana z szacunkiem, ale tylko wtedy gdy nie ma tych innych! Przykładowo; mąż zwraca żonie uwagę w obecności np swoich znajomych z pracy twierdząc "ej jesteś niefajna w tej sytuacji......" Taka uwagą jest BRAKIEM SZACUNKU względem znajomego, bliskiego. Jest budowaniem swojego ego, kosztem drugiego człowieka. To ocena, atak.
  Zachowanie Mruczka uważam za bardzo poprawne :-)
  mrruuu
  Ja to widzę poprzez treść i formę. Każdy ma jakieś motywy i zazwyczaj nie jesteśmy ich świadomi. Przyjaciela zapytam "Dlaczego akurat tak?" i "Nie podobało mi się to".

  I wszystko jasne.
  Dajemy wówczas przyjacielowi szansę obrony swoich słów. ; Dlaczego akurat tak?Nie oceniajmy osoby. tylko wypowiedziane słowa!
 • w temacie Stajesz się tym, z czym walczysz.

  W: Hydepark
  mrruuu][cytat kogo=Sisi1
  Viens, viens, Viens:-)))))
  To jeszcze w klimacie :-)

  Dużo o Dalida czytałam. Nie miała szczęścia w miłości. Zmarła w samotności i tragicznie.
  Słowa, słowa...ach ci mężczyźni:-)))))))
 • w temacie Stajesz się tym, z czym walczysz.

  W: Hydepark
  mrruuu Sisi1
  Oczywiście, że zmieniam zdanie, ale gdy widzę konkretną zmianę:-) Same słowa to tylko słowa, słowa, slowaWiesz, słowa tak naprawdę definiują nasz świat. Nie jesteśmy w stanie doświadczyć wszystkiego. Prawo, które reguluje nasze życie to słowa. Wiara polega na wierzeniu w słowa od Boga. Nauka to też słowa opisujące jak działa świat.
  Słowa są ważne. Nie że najważniejsze, ale ważne.

  Tak, wiem, jest piosenka ;-)
  Po czynach ich poznacie:-)
  „Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie..."
 • w temacie PROPONUJĘ UŁASKAWIĆ PYTONA ZAWCZASU - ZANIM KOGOŚ UDUSI

  W: Polityka
  Prezydentem, który w ciągu 5 lat ułaskawił 3454 by Lech Wałęsa. To on przyczynił się do najsłynniejszej sprawy ostatniego ćwierćwiecza, a dokładnie ułaskawienia Andrzeja Z. pseudonim Słowik, czyli jednego z bossów pruszkowskiej mafii.
 • w temacie Stajesz się tym, z czym walczysz.

  W: Hydepark
  buc1 Takie myślenie i postępowania jest błędne. Każdy człowiek ma jakieś sentencje i wartości, których się w swoim życiu trzyma. No chyba, że jest chorągiewką, która dla pieniędzy zrobi wszystko. Takich ludzi faktycznie jest w Polsce dużo. Podam przykład np; poparcie dla obecnej władzy za profity pieniężne. A władza wprowadza dyktaturę. Ale są też ludzie uczciwi, którzy trzymają się swoich zasad i poglądów.Dziwoląg:-)
  Ty w imię swoich wartości popierasz poprzednią włądzę, ja w imię swoich wartości popieram obecną władzę. Nigdy choragiewką nie byłam, więc czyje wartości są normalne, uczciwe? Do żadnej partii nie nalezę, pieniędzy z poparcia nie otrzymuję.