• w artykule AutoMapa Android 5.1 w Google Play

  W: Mobtech

  ... i ceny jak z kosmosu... żeby można przynajmniej wykupić dożywotnią licencję (bez aktualizacji) - ale nie. Już po dwóch latach taniej wychodzi dedykowana nawigacja (często z dożywotnią aktualizacją map).

 • w artykule Pokolenie wspólnego dobra. Lepiej wypożyczyć niż posiadać?

  W: Biznes

  Cały artykuł to odchody byka... żeby płacić cały czas a nie jednorazowo. O ile przejechanie się kilka razy w roku wypożyczonym samochodem ma sens (bezkolizyjnie - bo przy wypadku już mało się opłaca) to cała reszta jest "dowartościowaniem" się poprzez "posiadania na chwilę" dla pokazania się. I teraz wrócmy do tych co naprawdę są bogaci - oni też "pożyczają" - od swoich firm (a że do użytku prywatnego - to powinno być traktowane jako malwersacja) - co nie zmienia faktu, że to NALEŻY do nich. Bo nic tak nie buduje bogactwa jak... kumulacja (najlepiej wielopokoleniowa) kapitału. Ale "żyjącymi na pożyczkach" łatwiej się manipuluje... są po prostu zależni od pożyczkodawcy. Więc - mogę zarabiać na wypożyczających, jednak wolę w swoim przypadku POSIADAĆ (chociażby po to, żeby mieć czego się pozbyć w kryzysowych sytuacjach... wypożyczający zostają z niczym).

 • w artykule Sprawa posła Stanisława G. Kolejny wniosek o uchylenie immunitetu

  W: Fakty

  A co z poprzednimi zarzutami? Kolejne miesiace i... rezygnacja prokuratora, bo zarzuty szyte grubymi nićmi? I nie wiem kto tu jest lemingiem - ale gdyby były to mocne (i prawdziwe) zarzuty to proces by się juz dawno skończył. Teraz czekają na "swoich sędziów" z KRS i SN żeby klepali tasmowo wyroki prokuratora generalnego... Trzebay to udokumentować... a potem "leczenia klimatyczne"... dożywotnio.

 • w artykule Mundial 2018. Nawałka: Po meczu z Japonią oddam się do dyspozycji zarządu

  W: EuroSport

  Dość zwalania winy tylko na selekcjonera - piłkazrze skasowali za awans i za reklamy - wiec nie przemęczali się w meczach bo wiecej zarobią w klubach a i ryzyko kontuzji duże (za siedzenie w szpitalu im nie płacą). Żal tylko kibiców... po mistrzostwach Europy 2016 nie było zbyt dużym oczekiwaniem, żeby wygrać chociaż... z Senegalem.

 • w artykule "Rzeczpospolita": Kataster wchodzi po cichu

  W: Biznes

  Może trochę zrozumienia - "Brukseli" poszło o to, że część przedsiebiorców dostała by nieuzasadnioną przewagę poprzez niższe koszty działalności. W zwiazku z tym sprawę postanowiono jasno - jak rząd CHCE opodatkować - to wszystkich (a nie tylko handel). No i NASI INTELIGENCI dowalili innym (dla przypomnienia - to my poszliśmy z prośba do Brukseli żeby wprowadzic nowy podatek - nie oni go nam narzuczili).

 • w artykule Od lipca będą wydawane naklejki dla kierówców

  W: Biznes

  Jesteśmy chyba jedynyk krajem w Europie, gdzie biedni (bo Ci bedą ZMUSZENI kupować samochdy spalinowe) będą dotować bogatych (bo tylko ich stać na samochód elektryczny). A żeby było śmieszniej... to Ci biedni i tak bedą musieli wjechać do centrum - więc jeszcze mniej będą mieli pieniędzy np. na termomodernizację - więc więcej śmieci będą musieli spalić. Rosną tylko obciązenia (bo 500 nie obejmuje wszystkich) dla wszystkich.

 • w artykule RMF: Timmermans kontra Juncker, czyli "brzydka" dyskusja o Polsce

  W: Fakty

  Buahahahaha.... Argentyna też "zbojkotowała" silniejszych... zapraszam do przeprowadzki do kraju, który się "kapitalistycznym krwiopijcom nie kłaniał"... Od czasów starożytnych wielokrotnie sprawdzało się powiedzenie - jak nie możesz kogoś pokonać - przyłącz się. Widać pięknym polskim kraju nadal żywe jest żywa Kochanowska sentencja "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi"... I jeszcze geografia - jesteśmy między młotem i kowadłem - nie wygramy ani z Rosją ani z UE. Widać niektórzy są za młodzi, żeby pamiętać jak "znaczącą" rolę odgrywalismy w alternatywnej RWPG....

 • w artykule RMF: 19-latkowie ignorują wezwania komisji wojskowej

  W: Fakty

  Przeszkolenie - tak - ale nie z polskimi wojskowymi. Z całym szacunkiem - poza kilkoma chlubnymi wyjątkami - WP to zbieranina miernot, które odliczają dni do emerytury zarządzana kolejnymi miernotami z politycznego nadania. Jest jeszcze "elita najemników" - dewiantów psychicznych z nieziemsko zoraną psychiką. I ot cały "dobrobyt" z utrzymywania wojska w Polsce. Zresztą - dzisiaj ludzie na zachodzie mają w głębokim poważaniu wojenki rządzacych - Irak, Afganistan... - po co nasze chłopaki (i dziewczyny) tam ginęli? Było zagrozenie bezpieczeństwa kraju? No część mocno dorobiła do emerytury (jakieś tam procenty podstawy za każdy wysłużony miesiąc) + dopłata do pensji w kraju w dolarach. Ale moze właśnie dlatego powinnismy zrobić całkowicie zawodowe wojsko? Kto chce - niech się"bawi" (i ponosi konsekwencje) - a nie płacz potem, że mu nóżkę urwało (przepraszam - poniosło mnie, ale człowiek, który pojechał zabijać NIE MOŻE mieć pretencji, że po drugiej stronie znalazł się ktoś, kto chce pzeżyc... jego kosztem).

 • w artykule Szczepienia warunkiem przyjęcia do żłobka i przedszkola? Jest projekt w tej sprawie

  W: Fakty

  Żeby uciąć wszystkie dywagacje - "nieszczepionkowcy" - oddzielne przedszkola. Znajdą się również nieszczepieni wychowawcy. Jak będzie potrzeba - otworzy się wiecej takich placówek. Uważam, że nie można zmuszać do niczego... każdy ma prawo wyboru - podobniej jak "szczepionkowcy" jeżeli nie chcą nieszczepionych dzieci u siebie (i vice versa - nieszczepieni mogą nie chcieć w swoich przedszkolach szczepionych). A swoją drogą robi się co raz ciekawiej - w dobie powszechnego dostępu do informacji ludzie nadal wierzą szarlatanom...