• w artykule Mundial 2018. Nawałka: Po meczu z Japonią oddam się do dyspozycji zarządu

  W: Sport

  Dość zwalania winy tylko na selekcjonera - piłkazrze skasowali za awans i za reklamy - wiec nie przemęczali się w meczach bo wiecej zarobią w klubach a i ryzyko kontuzji duże (za siedzenie w szpitalu im nie płacą). Żal tylko kibiców... po mistrzostwach Europy 2016 nie było zbyt dużym oczekiwaniem, żeby wygrać chociaż... z Senegalem.

 • w artykule "Rzeczpospolita": Kataster wchodzi po cichu

  W: Biznes

  Może trochę zrozumienia - "Brukseli" poszło o to, że część przedsiebiorców dostała by nieuzasadnioną przewagę poprzez niższe koszty działalności. W zwiazku z tym sprawę postanowiono jasno - jak rząd CHCE opodatkować - to wszystkich (a nie tylko handel). No i NASI INTELIGENCI dowalili innym (dla przypomnienia - to my poszliśmy z prośba do Brukseli żeby wprowadzic nowy podatek - nie oni go nam narzuczili).

 • w artykule Od lipca będą wydawane naklejki dla kierówców

  W: Biznes

  Jesteśmy chyba jedynyk krajem w Europie, gdzie biedni (bo Ci bedą ZMUSZENI kupować samochdy spalinowe) będą dotować bogatych (bo tylko ich stać na samochód elektryczny). A żeby było śmieszniej... to Ci biedni i tak bedą musieli wjechać do centrum - więc jeszcze mniej będą mieli pieniędzy np. na termomodernizację - więc więcej śmieci będą musieli spalić. Rosną tylko obciązenia (bo 500 nie obejmuje wszystkich) dla wszystkich.

 • w artykule RMF: Timmermans kontra Juncker, czyli "brzydka" dyskusja o Polsce

  W: Fakty

  Buahahahaha.... Argentyna też "zbojkotowała" silniejszych... zapraszam do przeprowadzki do kraju, który się "kapitalistycznym krwiopijcom nie kłaniał"... Od czasów starożytnych wielokrotnie sprawdzało się powiedzenie - jak nie możesz kogoś pokonać - przyłącz się. Widać pięknym polskim kraju nadal żywe jest żywa Kochanowska sentencja "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi"... I jeszcze geografia - jesteśmy między młotem i kowadłem - nie wygramy ani z Rosją ani z UE. Widać niektórzy są za młodzi, żeby pamiętać jak "znaczącą" rolę odgrywalismy w alternatywnej RWPG....

 • w artykule RMF: 19-latkowie ignorują wezwania komisji wojskowej

  W: Fakty

  Przeszkolenie - tak - ale nie z polskimi wojskowymi. Z całym szacunkiem - poza kilkoma chlubnymi wyjątkami - WP to zbieranina miernot, które odliczają dni do emerytury zarządzana kolejnymi miernotami z politycznego nadania. Jest jeszcze "elita najemników" - dewiantów psychicznych z nieziemsko zoraną psychiką. I ot cały "dobrobyt" z utrzymywania wojska w Polsce. Zresztą - dzisiaj ludzie na zachodzie mają w głębokim poważaniu wojenki rządzacych - Irak, Afganistan... - po co nasze chłopaki (i dziewczyny) tam ginęli? Było zagrozenie bezpieczeństwa kraju? No część mocno dorobiła do emerytury (jakieś tam procenty podstawy za każdy wysłużony miesiąc) + dopłata do pensji w kraju w dolarach. Ale moze właśnie dlatego powinnismy zrobić całkowicie zawodowe wojsko? Kto chce - niech się"bawi" (i ponosi konsekwencje) - a nie płacz potem, że mu nóżkę urwało (przepraszam - poniosło mnie, ale człowiek, który pojechał zabijać NIE MOŻE mieć pretencji, że po drugiej stronie znalazł się ktoś, kto chce pzeżyc... jego kosztem).

 • w artykule Szczepienia warunkiem przyjęcia do żłobka i przedszkola? Jest projekt w tej sprawie

  W: Fakty

  Żeby uciąć wszystkie dywagacje - "nieszczepionkowcy" - oddzielne przedszkola. Znajdą się również nieszczepieni wychowawcy. Jak będzie potrzeba - otworzy się wiecej takich placówek. Uważam, że nie można zmuszać do niczego... każdy ma prawo wyboru - podobniej jak "szczepionkowcy" jeżeli nie chcą nieszczepionych dzieci u siebie (i vice versa - nieszczepieni mogą nie chcieć w swoich przedszkolach szczepionych). A swoją drogą robi się co raz ciekawiej - w dobie powszechnego dostępu do informacji ludzie nadal wierzą szarlatanom...

 • w artykule Klub PO złożył w Sejmie wniosek ws. powołania komisji śledczej ds. Getback

  W: Fakty

  Wyrocznia Mazurek: komisji nie będzie. No bo i po co? Amber Gold - ok. 850 mln PLN. Get Back - 1 200 mln PLN, SKOK Wołomin - ponad 2000 mln PLN, kilkaset mln PLN (przepraszam - KK SKOK nie musiała podawać pełnych raportów finansowych, więc to oszacowanie na podstawie dostępnych danych) Kasy Krajowej SKOK na PRYWATNĄ fundację senatora Biereckiego w Luksemburg'u... ma kobieta rację. Brali SWOI to po co sprawdzać - MUSIAŁO być uczciwie. Trochę jednak żal głosu wyborcy ... bo obiecywali nie dość, że nie robić tego samego to jeszcze wyjaśnić jak to było możliwe, żeby się więcej nie powtórzyło...

 • w artykule PPK, czyli potrzeba oszczędzania na emeryturę

  W: Biznes

  Robiąc 120 km dziennie po polskich drogach (dojazd do pracy) ryzykuję statystycznie bardziej niż wszyscy tu wymienieni "nieszczęśnicy" razem wzięci. Dodatkowo ryzykuję kilka razy dłużej (15-20 lat jak do tej pory vs. co najmniej 40). Jak im się nie podoba - wynocha na kasę do Biedronki. Dość już wciskania kitu w postaci "misji" - odkąd mundurówka ma płatne nadgodziny to nie jest już służba tylko etat. i powinni pracować jak etatowcy.