• w artykule Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 6,3 proc. vs 6,6 proc. w marcu

  W: Biznes

  Domyślam się, że "skorygowali" mierniki o tych co poszli na nienależne emerytury i renty oraz tych co na stałe wyjechali z Polski? Doliczyli również tych w wieku produkcyjnym, których usunęli z listy bezrobotnych (albo nigdy się nie zarejestrowali)? Albo rodziny rolników, którzy nie mają pracy, ale się nie rejestrują.. bo nie mogą wg ustawy?To tak jakby pisać, ze orzech kokosowy składa się tylko z mleczka kokosowego... "zapominając" o skorupie...

 • w artykule "Fakt": Brudziński nie pozostawił wątpliwości

  W: Fakty

  Achim dostał "pisemne upoważnienie" - następnym razem uprzedźcie, że piszecie o scenach kabaretowych - omal nie posikałem się ze śmiechu. (aż parę "delfinów-pampersów" by się przydało).

 • w artykule Jak reżim manipuluje wyborcami i funduje światu paliwowy kryzys

  W: Biznes

  KARTEL OPEC Rosja nie ma wpływu? Podobno są nawet przepisy antykartelowe... tyle, że nie działają tam gdzie jest polityka. Dzisiaj nie ma jeszcze sensownej alternatywy dla ropy... bo była za tania. Ale teraz prace zostaną zintensyfikowane - i w zasadzie (bo to bedzie dużo kosztować na początku) dobrze - dla naszej planety.

 • w artykule Opłata emisyjna to kolejny podatek

  W: Biznes

  A dlaczego nie dobiorą się do takich "biedaków" jak Kulczyk, Morawiecki, Bierecki... przecież oni NIE DOSTAJĄ tak duzych pensji (ich dochody to głównie dywidendy i inne dochody kapitałowe). Co wiecej - "bidula" Solorz płaci podatki w Szwajcarii (mimo, że nadal ma obywatelstwo polskie - ciekawe czy tak samo by pogrywał z USA). Mieszkania, utrzymanie, transport opłacają im firmy - ale ich kierownictwo wyższego szczebla (którzy by się mogli załapać na "morawieckie") będą zarządzać ich frimami spoza Polski i będą pochodzić spoza Polski - co spowoduje, że stracimy szansę pięcia się po szczeblach kariery (będziemy po prostu za drodzy). Dziękujemy Ci banksterze.