• w artykule RMF: Miażdżąca opinia Biura Legislacyjnego Senatu ws. nowelizacji ustawy o TK

  W: Fakty

  Nikt. Na tym polega "odpowiedzialność zbiorowa" naszych(?) przedstawicieli. Pytanie jest źle postawione - co zrobić, żeby Ci, którzy odpowiadają za kraj ponosili za niego też ODPOWIEDZIALNOŚĆ. A ponieważ takie działanie jest równoznaczne ze zdradą stanu (wobec społeczeństwa) - system kar powinien brać to pod uwagę.

 • w artykule CBA zatrzymało posła PO Stanisława Gawłowskiego

  W: Fakty

  Wypuszczą i jeszcze dostanie odszkodowanie... 3 miesiace nie mogli się zdecydować o postawieniu zarzutów a nagle jak sondaże poleciały to się znalazły? A co z senatorem Kogutem - kryształowo czystym bo mu koledzy pośladki uratowali? Prawo równe dla wszystkich?

 • w artykule To właśnie Polska jest w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy

  W: Praca

  Tak - nie mają germanofobii - sprzedali np. Skodę Niemcom i... jest to koło zamachowe gospodarki. My postawiliśmy na Koreę (Daewoo), Francję (TP / Orange, Peugeot) - albo zbanktutoali albo doją jak Afrykę za czasów kolonializmu. Orban ssie z UE i od Rosji (podobnie Czesi) - tylko my "podnieśliśmy się z kolan" tylko po to, żeby paść na twarz bo jesteśmy tak wychudzeni przez naszą "nieugiętą szlachetność", że nie mamy siły ustać. Już za czasów rzymskich jasne było, że "jak nie możesz kogoś pokonać , to się przyłącz". Nie świadczy to dobrze o historykach rządzacych Polską - albo nie uczyli się tej historii dokladnie, albo nie potrafią wyciągać wniosków... co na jedno wychodzi - bedę musieli przerobić klęski samemu.

 • w artykule Rząd rozważa wycofanie się z 30-krotności. Oto trzy możliwe scenariusze

  W: Biznes

  Wszystko fajnie tylko cały czas jest jedno wyzwanie - nasze pensje są po prostu niskie a brak dużych firm - najlepiej o międzynarodowym zasiegu (transfery gotówki) tylko poglębia ten problem. Na całym świecie systemy emerytalne są dotowane - a na dotację powinny zarabiać firmy (albo w formie podatków albo poprzez współfinansowanie programów emerytalnych).

 • w artykule Duży spadek poparcia dla PiS, sześć partii w Sejmie. Sondaż dla "Rz"

  W: Fakty

  Ale histeria trolli na forum... "jedyna partyja" w potrzebie więc zwieracze puszczają. A najśmieszniejsze jest wiara w "przekręty VAT'owskie". Coś w rodzaju schizofrenii - większości tych pieniędzy i tak nie dostałby budżet - bo one są HIPOTETYCZNE!!! A hipoteza ma to do siebie, że WCALE nie musi być słuszna. Można więc spokojnie powiedzieć, że Polska "straciła" setki bilionów złotych - co będziemy się ograniczać. Tyle, że to MOŻE być prawda gdyby znać skalę szarej strefy - a z samego założenia jest on NIEZNANA (dla tych mniej inteligentnych trolli - dlatego właśnie nazwana jest szarą strefą). I jeszcze same liczby - wychodziłoby, że rocznie do 50% dochodów z VAT'u było traconych w wyniku przestępstwa... trochę pomyślunku - przy takiej skali kontroli skarbowej to niemal co druga firma w Polsce musiałaby kraść. Nie świadczy to dobrze o Polakach...