• w artykule Polska dwóch prędkości. Gdzie są najmłodsze i najstarsze auta?

  W: Motoryzacja

  Osobiście mam jedno auto które ma 15 lat, drugie auto 12 letnie, rok w rok przeglądy przechodzą śpiewająco, dlaczego więc mam je zmieniać? Zamiast nowych aut wolę kupować nowe mieszkania i powiem Wam coś, ci co je potem wynajmują zazwyczaj jeżdżą nowymi autami albo na kredyt albo w leasingu. Ale każdy ma prawo gospodarować swoimi pieniędzmi jak chce. Co do bezpieczeństwa, no nie tylko liczą się testy NCAP, dużo ważniejsze jest bezpieczeństwo czynne, czyli coś co nam pozwoli uniknąć wypadku na drodze, np sprawność układu hamulcowego czy praca zawieszenia. A tu niestety nowe auta segmentu B są 20 lat do tył w porównaniu do aut segmentu E i 15 lat w porównaniu do aut segmentu D. Co więcej, że NCAP to nie wszystko, niech świadczy wypadek który miał miejsce jakiś miesiąc temu między Bolkowem a Jelenią Górą, tam europejski bus, mający niecałe 10 lat, czyli dość nowoczesna konstrukcja, zderzył się czołowo z amerykańskim busem z końca lat 90tych. Pasażerowie europejskiego busa z wypadku wyszli w stanie ciężkim, kabina został całkowicie zniszczona, natomiast podróżujący amerykańskim busem doznali tylko lekkich obrażeń i stan auta był w dużo lepszy.

 • w artykule Zatrzymania w Warszawie. Policjantom było wstyd?

  W: Fakty

  pewnie kolejna organizacja do robienia wałków finansowych jak Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego założyciel uciekł do Norwegii, ścigany listami gończymi.

 • w artykule Zatrzymania w Warszawie. Policjantom było wstyd?

  W: Fakty

  Nie oczekuję łaski dla Michała Sz., gdyby to ktoś z komentujących zniszczył samochód w podobnym stopniu jak Michał Sz., ale niechcący np. cofając swoim samochodem, nie było by żadnej łaski, taka osoba poniosła by wszelakie możliwe konsekwencje i żaden polityk czy celebryta za nim by się nie wstawiał. A Michał Sz. dokonał zniszczenia umyślnie.

 • w galerii Warszawa: Seria incydentów podczas aresztowania Margot

  W: Fakty

  Zamknąć zadymiarzy, a nie głaskać ich po głowach. W latach 20 XX wieku na bojówki SA wystarczyło 20 policjantów z pałkami, zamiast porządnego lania, głaskano ich po głowie i przepraszano, jak to się skończyło, wszyscy wiemy.

 • w artykule Komisarz Rady Europy apeluje o uwolnienie "Margot"

  W: Fakty

  Pani komisarz nie rozumie, że "aktywista" został zatrzymany za akty wandalizmu i niszczenie mienia, to, że przy okazji machał sobie tęczową flagą nie zwalnia go z odpowiedzialności za czyny, ani nie zwalnia z przestrzegania prawa, ani nie czyni więźniem politycznym.

 • w artykule Pijacka jazda zakończona na... cmentarzu

  W: Motoryzacja

  Każdy pijany kierowca, powinien wozić ze sobą tęczową flagę, w razie wypadku lub zatrzymania przez policję można powołać się na homofobię ofiary wypadku lub policji, ponadto zagwarantowana pomoc prawna posłów opozycji i wsparcie celebrytów w mediach społecznościowych.