• w artykule Pentagon: Przeprowadziliśmy naloty w Iraku i Syrii

  W: Wydarzenia

  Widzę że kropla drąży skałę. Jesteś kolejnym który twierdzi że Amerykanie to zło, ale co masz w alternatywie? Chińczyków reprezentujących najczerwieńszy krwią własnych obywateli system totalitarny? Albo Oligarchę Sowiecką, w której większość obywateli żyje w takiej biedzie jak w krajach 3 świata a garstka popierających władzę Putina opływa w wszelkie możliwe luksusy? Przykre też że nie umiesz czytać, bo akcja miała charakter prewencyjny a nie retorsyjny. Nie chodziło o jednego zabitego, ale o uratowanie życia wielu ludzi poprzez likwidację składów broni dostarczonej przez… No właśnie przez kogo sobie sam poszukaj.

 • w artykule Rosyjska Cerkiew zrywa związki z Patriarchatem Aleksandrii

  W: Wydarzenia

  Oczywiście. Polska była wielka gdy była różnorodna. Niestety, Zygmuntowi III Wazie zachciało się zostać królem Szwecji, i wymyślił sobie że osiągnie to dzięki wsparciu Watykanu w zamian za to że zrobi by Polska była katolicka. Przekształcono więc cerkwie prawosławne, w Unię Brzeską, twór podlegający pod Watykan, a tych którzy sprzeciwiali się porzuceniu wiary ojców wymordowano. Likwidacja była na taką skalę, że kościół prawosławny na ówczesnych terenach polskich prawie przestał istnieć. Ale prawie robi różnicę, bo cerkiew odnowiła się, tyle że nie pod patriarchatem konstantynopolitańskim, a pod patriarchatem moskiewskim, co było dla polski skrajnie niekorzystne.

 • w artykule Black Hawki przekazane Wojskom Specjalnym

  W: Menway

  Szkoda pana Rafała Muczyńskiego. Zapewne straci robotę przez porównanie pokazujące że Black Hawki kupione dla naszych żołnierzy to nie te same maszyny które są znane i używane przez Amerykanów. I że sporo od Amerykańskich odstają pod względem parametrów i wyposażenia.