• w artykule Test pocisku hipersonicznego zakończył się niepowodzeniem

  W: Nowe Technologie

  Jak mawiali Rzymianie "ci vis pacem para bellum" (dosł. „Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny”). W wiąże się to z innym powiedzeniem, że wojna jest przedłużeniem polityki. Jeżeli chcesz mieć wpływy, musisz się zbroić, bo jak nie, to swoje priorytety narzucą ci inni. Popatrz na Chiny, oni dobrze wiedzą że dominacja gospodarcza nie wystarczy i że trzeba świat zdominować militarnie, tak jak to wcześniej zrobiły USA, a jeszcze wcześniej Anglia.

 • w artykule Nowa rosyjska broń może zalać miasta ”radioaktywnym tsunami”

  W: Nowe Technologie

  Rosja jest postsowieckim krajem o sowieckim myśleniu. Chodzi o to by przestraszyć ludzi, żeby ich sterroryzować i mieć pod butem. Jak to zrobić w przypadku krajów demokracji zachodniej (nie mylić z ludową)? Ano ewentualna wojna musi spowodować straty głównie w ludności cywilnej, tej która decyduje pośrednio o polityce tych którzy nią kierują.

 • w artykule Arcybiskup Marek Jędraszewski o zamykaniu kościołów, ateizacji państwa i zadaniach kapłanów

  W: Wydarzenia

  Może problemem braku Chrystusa w kościele katolickim, jest to, że zastąpiono go prymatem papieskim, stojącym na bazie Rzymskiego prawa i systemu feudalnego. Może odejście od tego w stronę ludzkiej indywidualnej relacji z Jezusem, widzianym w każdym z członków kościoła, spowodowało by jego uleczenie. Bo że kościół katolicki jest chory, to chyba każdy to widzi. A co odwoływania się do historii, to nie ryzykowałbym tezy, że katolicy wiedzą jak biskupi ich kościoła kolaborowali z zaborcą, albo nawet z komunistami, z którymi Stefan Wyszyński podpisał umowę państwo kościół. Dlatego żołnierzy wyklętych nazywa się wyklętymi, bo wyklął ich naród katolicki, prowadzony przez biskupów, którzy zobowiązali się na mocy tej umowy, do zwalczania zbrojnego podziemia. Hierarchia w kościele jest czymś złym, i każdy kto zna dzieje apostolskie, kto czytał listy apostolskie, wie że nigdzie takiej nie było opisanej. Natomiast tam gdzie się formalnie kształtowała zwykle zaczynał panować grzech. Jezus powiedział: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

 • w artykule Szczepionka firmy AstraZeneca. Kolejny komunikat EMA

  W: Wydarzenia

  Pewnie tak, ale znasz kogoś kto miał problemy po szczepionce Pfizer? A co do AstraZeneca to zapytaj znajomych nauczycieli. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, tylko dlaczego rząd chce na obywatelach oszczędzać? Dać im wybór, że najtańsza szczepionka za darmo a do droższych trzeba dopłacić i po problemie. Rynek sam zweryfikuje co i jak.

 • w artykule Co przyniesie rozdział Kościoła od państwa?

  W: Tygodnik.interia.pl

  Przykro mi czytać taką hipokryzję w poście katolika. Jako protestant wiem że jestem zbawiony łaską Jezusa. Jestem nowym stworzeniem, narodziłem się ponownie ku życiu, a nie ku potępieniu, a to wszystko dzięki ofierze mojego Pana, Jezusa Chrystusa. To że On jest moim Panem powoduje że staram się żyć w zgodzie z tym co on głosi, a nie dlatego że ufam że mogę sam się wyrwać z niewoli grzechów by zasłużyć sobie na życie wieczne w Jego chwale. Zresztą gdyby człowiek mógł w jakiś sposób zasłużyć na zbawienie, to poco by była ta cała męka, cierpienie Jezusa?