• w temacie Czy Polska to znów i tylko Generalna Gubernia ?

  W: Polityka
  pintapalec Ja bym raczej powiedział że Polska to jest Kondominium Watykańskie..

  Wyobraźcie sobie taką sytuacje..
  Polska podpisuje z Rosja układ, na podstawie którego Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe na terenie kraju.

  Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium kraju siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo.

  Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.

  W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu, ponadto Polska przyzna im bezpłatna opiekę medyczna i emerytury.

  W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inna placówkę, kłamania, oskarżania innych etc.

  Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polska politykę wewnętrzna i zewnętrzna, prawa obywatelskie, kierunki badan naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego - Rosja zastrzega tez, ze jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki a manipulacje są niedopuszczalne.

  Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.

  Podoba się? Nie? A co jeżeli to były by Niemcy? Też nie? A gdyby to był Izrael? Na pewno nie! O, wiec dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego w stosunku do WATYKANU -który zawsze trzymał z zaborcami i potępiał nasze wszystkie powstania narodowe? Wychwalając jednocześnie wrogie działania zaborców..
  póty polskości, póki katolicyzmu, że z upadkiem Kościoła runąć musi polskość
  Historia mówi że było inaczejhttps://eszko(...)84.html
  [url=http://e-civitas.pl/znaczenie-kosciola-katolickiego-dla-odzyskania-niepodleglosci-polski/]http://e-civitas.pl/znaczenie-kosciola-katolickiego-dla-odzyskania-niepodleglosci-polski/[/url]
 • w temacie Dowody na to że nie mamy na nic wpływu

  W: Religia
  zbigniew1933 Doskonałe zdanie..."Pan Bóg stworzył człowieka po to, by z własnej nieprzymuszonej woli Go chwalił."

  Jeśli tylko po to nie lepiej było stworzyć dyktafonu nazywanego "chwalofonem"?

  Dał człowiekowi rozum by napełnić go bojaźnią bożą z jednoczesnym zakazem używania?

  Dał swemu dziełu niezwykle "grzeszne" organy rozrodcze, które zamiast miłego Panu cierpienia dają radość ich niezbożnym maltretowaniem?

  Dał swemu dziełu wyprostowane nogi po to by częściej używał kolan zamiast stóp?


  "Ty Kaźmirz czep się lepiej swojej baby!"

  Możesz robić co zechcesz. Jak chcesz to możesz oddawać cześć Bogu jak nie to nie, wiec o co ci chodzi. Boisz się że się nie załapiesz na życie wieczne w szczęśliwości?:))
 • w temacie Dowody na to że nie mamy na nic wpływu

  W: Religia
  :) i to nazywasz dowodami:)))


  Wolna wola polegała od zawsze na wyborze między posłuszeństwem a buntem. Na samym początku padły te słowa: „Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, ale z drzewa poznania dobrego i złego nie wolno ci jeść” w konsekwencji tego wyboru mamy śmierć.

  A skoro mowa o śmierci to drugi przykład jest bez sensu. Każdy musi umrzeć i ty właśnie opisujesz ten moment. To prawda nic ci w ostatniej godzinie nie pomoże.


  Pan Bóg stworzył człowieka po to, by z własnej nieprzymuszonej woli Go chwalił. Tu możesz sobie sam odpowiedzieć nawet na podstawie tego co wypisują co poniektórzy na tym forum jak wiele może człowiek

  ”Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło” Skoro tak to trzeci przykład jest bez sensu możesz zrobić coś dobrego dla innego człowieka ale ty wolisz zrobić coś złego sam się do tego przyznajesz robisz to. Dobrze że jesteś nieudacznikiem i ci się nie udaje.

  Jednak innym się udaje co dziennie słyszymy o tysiącach morderstw, gwałtów, kradzieży ludzie krzywdzą się na potęgę. To takie smutne

  Zostaje jeszcze pierwszy przykład powinieneś pogadać z żebrakiem. Ile to trzeba się naprosić by ktoś dał ci parę groszy

  Ze zdobyciem towarzystwa jest podobnie jak będziesz prosił to dostaniesz :)))
 • w temacie DLACZEGO KOŚCIÓŁ KATOLICKI NIE JEST CHRZEŚCIJAŃSKI ANI JEZUSOWY...

  W: Religia
  Tutaj opracowania które mówią jak było naprawdęhttp://sredni(...)izycji/http://sredni(...)faktow/http://sredni(...)faktow/
  Oj Pinta Pinta lata lecą a ty nic a nic nie pojmujesz w kółko to samo :)
  Całe nauczanie sprowadzało się do dwóch przykazań miłości o których jak widać nie masz pojęcia skoro z taką pogardą wyrażasz się o ludziach myślących inaczej niż ty. Więc po co wypowiadasz się na tematy związane z nauczaniem Jezusa
  A przecież wiadomo że Bogu trzeba oddać co Boskie a cezarowi co cesarskie
  Szkoda że nie skoncentrowałaś się nie prześladowaniach pierwszych naśladowców Jezusa Chrystusa. Co do inkwizycji i krucjat to takie kłamstwa dla naiwnych
 • w temacie To, macie dowód na nie istnienie waszego boga.

  W: Religia
  :))))
  My Katolicy potrafimy udowodnić że Jezus Chrystus Bóg istnieje ty nie potrafisz udowodnić że nie istniał:)))

  Oto ludzie którzy potwierdzili istnienie Jezusa Chrystusa Boga i nie byli Katolikami
  Korneliusz Tacyt
  Lukian z Samosaty
  Swetoniusz
  Pliniusz Młodszy
  Tallus i Juliusz Afrykańczyk
  Flegon
  Mara Bar-Serapion

  http://sredni(...)anskie/
 • w temacie Kiedy wreszcie ateiści udowodnią, że Boga nie ma?

  W: Polityka
  pintapalec ~Afro madox66 Bog nas kocha? No to ja podziekuje za tą miłość.Trzy rozbiory,pierwsza wojna światowa, druga wojna światowa, komuna ....przez te lata straciliśmy kilkanaście milionów obywateli.A ty bredzisz że Żydowski Bóg nas kocha...Zaiscie dziwna ta miłość.Nie wiem czy zauważyłeś ale w temacie jest pytanie? na które nie potrafisz odpowiedzieć więc najlepiej klepnąć coś głupiego.

  Nieszczęścia które wymieniłeś powstały w wyniku usiłowania postawienia człowieka w miejsce Boga. jednak pomimo wszystko przetrwaliśmy i jesteśmy obecnie narodem, który może być dumny z Polski:) No ale przecież wszystko co się dzieje na tym świecie ,dzieje się z woli waszego boga ,Bo szamani żydowskiego boga cały czas twierdzą że to wszystko dzieje się z woli boskiej.Więc te wszystkie wojny ,mordy to były bo tak chciał i chce ten wszechmogący bóg i on to stwarza swoją boską mocą.Bo przecież gdyby nie chciał, to w swojej boskiej wszechmocy,nie dopuścił by do tego .Bo podobno jest miłosierny.Tylko gdzie tą swoją miłosierność chowa ?Myślałem że rozmawiasz z Katolikami