• w temacie Czy Białoruś podzieli los Ukrainy?

  W: Polityka
  ~gość Powinniśmy bezradnie przyglądać się jak milicja białoruska leje Białorusinów?
  To nic nowego bezradnie patrzymy na agresję Rosji na Ukrainę.
 • w temacie Czy Białoruś podzieli los Ukrainy?

  W: Polityka
  Były premier Donald Tusk napisał na Twitterze,

  Polski rząd powinien domagać się natychmiastowego zwołania Rady Europejskiej. Wsparcie Białorusinów to zarówno moralny obowiązek jak i polska racja stanu. Na co czekacie?!
  Polityk zaraz jednak przeprosił za swój wpis.

  Premier Morawiecki złożył już wniosek o zwołanie Rady. Umknęło to mojej uwadze, za co przepraszam. Liczę na skuteczność akcji premiera.
  To dość groteskowe zachowanie

  A niby dlaczego Polska ma się domagać? Podobno z Polską nikt się w UE nie liczy.
 • w temacie Czy Białoruś podzieli los Ukrainy?

  W: Polityka
  ~gość Białoruś ma tylko jedno wyjście integrować swoją gospodarkę z UE. Na zmiany polityczne przyjdzie czas.
  UE, która skompromitowała się na Ukrainie obecnie całkowicie odpuściła temat Białorusi.
 • w temacie Pandemia HIV i AIDS czy COVID-19

  W: Polityka
  ~Gość W 2017 roku w regionie europejskim WHO (WHO EURO) odnotowano łącznie 159 420 nowych zakażeń HIV (20/100 tys.). Większość, 82% nowo zakażonych osób pochodzi ze wschodniej części regionu (130 861), 14%
  (22 354 osoby) z zachodniej, 4% (6205 osób) z centralnej części WHO EURO. Dwa państwa (Federacja Rosyjska i Ukraina) odnotowują u siebie najwyższy odsetek nowych zakażeń HIV w Europe (75%) oraz najwyższy (92%) we wschodniej części regionu.

  W Europie największy odsetek nowo zakażonych HIV, stanowią osoby młode w wieku 30-19 lat (36%), 15-24 lata (9%). Wysoki odsetek nowo zakażonych HIV stanowią także osoby powyżej 50 r.ż. (16%).

  Główną drogą zakażenia HIV w Europie są kontakty heteroseksualne (49%) oraz kontakty seksualne pomiędzy mężczyznami (21%). 13% nowych zakażeń HIV ma miejsce w populacji osób wstrzykujących substancje psychoaktywne.

  Link:https://www.e(...)17-data

  Jak widać główne przyczyny wzrostu zachorowań to nierząd, pedalstwo i narkotyki.
  Francja znowu z niechlubną statystyką.
  Na świecie istnieją dużo groźniejsze choroby niż covid-19 Medycyna poradziła sobie z większością z nich. Podobnie będzie za kilka lat covid-19 z Te choroby zbierają największe śmiertelne żniwo.

  1. HIV
  2. Trąd
  3. Dżuma
  4. Świńska grypa (AH1N1)
  5. Rak płuc
  6. Grypa
  7. Gruźlica

  Dużo zależny od nas samych i unikania możliwości zakażenia. Nie jest to sprawa prosta bo wymaga ograniczeń społecznych.
 • w temacie Pandemia HIV i AIDS czy COVID-19

  W: Polityka
  ireneo


  Z tymi wenerycznymi roznoszonymi głównie przez kler wśród dzieci i Hiv
  Masz na ten temat jakieś dane źródłowe czy to tylko taka złośliwość bez pokrycia w faktach?
 • w temacie Pandemia HIV i AIDS czy COVID-19

  W: Polityka
  ~gość Ten temat ma potencjał jak wiadomo Warszawa pod rządami Trzaskowskiego odnotowuje bardzo duży wzrost zachorowań na HIV/AIDS. Taka sytuacja to woda na młyn dla chcących edukować dzieci jak się masturbować i zmieniać płeć. To prawda media zajmują się sprawami, które antagonizują partie polityczne i ich zwolenników.
 • w temacie Giertych się ucieszy jest robota.Minister PO zatrzmany.

  W: Polityka
  ~gość Valdemar ~gość Teraz już PiS ma pełnię władzy, zatem mogą zamykać. Tw. Stalin, Hitler, Mauro- prezydent Wenezueli i Kim Dzong Un z Korei Północnej. Dyktaturą PiS ma sądy partyjne, więc może zamykać wszystkich oponentów politycznych. To są porachunki polityczne, według zasad stalinowskich. Kaczyński zapowiadał piętnowanie narodu . Oczywiście PiS odpowie za wszystko w swoim czasie.Problem nie w PiS a naszym prawie, które z kazdego może zrobić przestępce.Dokładnie mamy problem w prawie partyjnym. Dziś prezes każe zamknąć kogo mu pasuje, żeby przykładowo zrobić z innej partii złodziei. Partyjny sąd wykona, jak za PRL. PiS to komuna katolicka! Jeśli problem dotyczy polityków to pół biedy. Sławomir też miał ogrony wklad w tworzeniu złego prawa. Opinia publiczna o tym nie wie media o tym nie mówią. Zwykli ludzie mają podobne problemy.
 • w temacie Giertych się ucieszy jest robota.Minister PO zatrzmany.

  W: Polityka
  ~gość Teraz już PiS ma pełnię władzy, zatem mogą zamykać. Tw. Stalin, Hitler, Mauro- prezydent Wenezueli i Kim Dzong Un z Korei Północnej. Dyktaturą PiS ma sądy partyjne, więc może zamykać wszystkich oponentów politycznych. To są porachunki polityczne, według zasad stalinowskich. Kaczyński zapowiadał piętnowanie narodu . Oczywiście PiS odpowie za wszystko w swoim czasie.Problem nie w PiS a naszym prawie, które z kazdego może zrobić przestępce.
 • w temacie Rosja liderem w naszym regionie

  W: Polityka
  W Rosji w maju odnotowano o ponad 18 tysięcy więcej zgonów w porównaniu z analogicznym momentem 2019 roku - przekazała Federalna Służba Statystyki Państwowej. Jako pierwszy powód zgonu w ponad 7 tysiącach przypadków podano COVID-19 - dodaje Rosstat.