• w temacie W niedzielę idziemy wszyscy na wybory.

  W: Polityka
  ...bo jakby by inny, to by trzymał się np. takiego stanowiska "niech wygra lepszy, bo zależy nam na rozwoju małych ojczyzn jakimi są samorządy, gdyż to z nich zbudowana jest Polska". Czy coś w ten deseń ;)
 • w temacie Czy marsz łgarzy da ciemnogrodzianom zwycięstwo?

  W: Polityka
  ~gość (...) Jak rozliczać TO WSZYSTKICH (...)
  Od kiedy zaczynamy (który rok wybieramy jako początek rozliczania) i kto miałby rozliczać? Następcy swoich poprzedników czy jakoś inaczej? A ci co nie rozliczyli się wcześniej, to będą mogli do tego wrócić czy już strata kolejki? ;)
 • w temacie Ateiści dokonują dechrystianizacja Polski przemocą

  W: Polityka
  Boldusia40 (...) Kościół przetrwa, wierzę w to.
  Chrześcijaństwo - jako wiara może i przetrwa. Może i się rozszerzy nawet, kto wie. Kościół - jako instytucja, nie przetrwa.

  Pytanie mam: czy wierzysz w chrześcijaństwo czy w kościół instytucjonalny?
 • w temacie Gazeta Wyborcza informuje : Polacy wracają z Irlandii...już się nie opłaca.

  W: Polityka
  zmianynaziemi (...) Co z tego, że zarabiasz więcej w Irlandii, jak za pokoik musisz wydać 700 Euro? A za mieszkanie 50 m jakieś 1200 -1400 euro?

  Wracają może dlatego, że (...) Polska gospodarka rośnie najszybciej w europie... To chyba już czas chyba na wracanie? na co będą czekać?
  Moim zdaniem, popełniasz jeden z podstawowych błędów: porównujesz ceny bezpośrednio bez mocy nabywczej danej waluty. W naszym pięknym kraju też zapłacić możesz nawet i 2000 PLN za niewielką, mikroskopijną kawalerkę (której nawet mieszkaniem nie nazwę) a i za wynajem mieszkania o powierzchni 50m2 możesz mieć do zapłaty 3000 i więcej. Poza tym, w takim Paryżu czy Londynie są adresy gdzie ceny są horrendalne a jednak ludzie tam mieszkają, ba nawet miliony ludzi mieszka w stolicach tych krajów, prawda?

  W przywołanej Irlandii ci którzy wyemigrowali stali się ofiarami swego "sukcesu": brali to co się dało, każdą pracę za mniejszą stawkę niż miejscowi, bo to i tak było kilka razy więcej niż można było zarobić w Polsce na bardziej "prestiżowym" stanowisku. Brali tego typu prace a jedynie część zainwestowała w siebie, w swój rozwój - zapewne ci nie zamierzają wracać a co najwyżej zmienią stanowisko, zmienią kraj - bo wiedzą, że potrafią, wiedzą że mogą, znają swoją wartość. A kto wróci? Ten który wcześniej pracował na budowie, w gastronomii, w hotelarstwie i podobnych branżach gdzie nie potrzeba było wielkich kwalifikacji - a teraz jego miejsce pracy "atakują" jeszcze tańsi Bułgarzy, Rumuni i inni ekspatrianci, legalni czy nielegalni. Dla firmy zatrudniającej to bez znaczenia. Liczy się koszt pracownika a im taki koszt mniejszy, tym zysk większy.

  Gospodarka rośnie, tylko co z tego? Kto konsumuje efekty tego wzrostu? Wszyscy równomiernie czy raczej nieliczni? Wskaźniki różne rosną, a jakoś udział płac w PKB jest bardzo niski.
 • w temacie Gaz dla Polski z USA tańszy niż z Rosji.

  W: Polityka
  Keramek (...) Prezes PGNiG Piotr Woźniak ocenił, że gaz z podpisanych we wtorek kontraktów na dostawy amerykańskiego LNG jest o" dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski.Miał na myśli wyłącznie ceny surowca czy ceny surowca wraz całą logistyką?

  Kiedy pierwsze dostawy? ;)
 • w temacie W niedzielę idziemy wszyscy na wybory.

  W: Polityka
  ~gość WednesdayTEN Ale kręcisz, wierco PiS-owski... ://

  Zapewne zapomniałeś, że zawoalowana groźba odmowy wsparcia finansowego dla samorządów w których nie rządzi/nie będzie rządził PiS, wypłynęła z ust polityków tejże parti. Ty zaś bezwstydnie przerzucasz ewentualne odpowiedzialności na wyborców którzy nie pałają sympatią do PiS-u, że to oni będą winni. Nie życzę ci niczego dobrego."Środki unijne będą mrożone i dopiero jak my wygramy wybory to środki popłyną szerokim strumieniem" przypomnij miłośniczko PO kto to powiedział i oczywiście też nie życzę ci nic dobrego.Miłośniczko? o_0

  PO? o_0

  Z chęcią się dowiem kto to powiedział i kiedy :P

  Ale to i tak zostanie bez znaczenia, bo skoro PiS gra na taką samą nutę, to znaczy, że jest taki sam. A jeśli coś jest takie same, to się nie różni :>