• w temacie Czy ktoś jeszcze pamięta jak było za PO-PSL?

  W: Polityka
  Ananke Nie wiem jak inni, ale ja doskonale pamiętam.
  Raj dla oszustów, malwersantów i aferowiczów. Dolce vita dla elit politycznych i ich pociotków. Państwo teoretyczne teoretycznie zarządzane... w Berlinie i Brukseli do dziś zostały ścieżki wydeptane przez donosicieli wywodzących się nie tylko z PO/PSL.
  Jakaś dziwna amnezja opadła Naród, właściwie jego część. Z nagła usypywacze kamiennych kup urośli do miana zbawców Narodu, weszli do grona jedynych sprawiedliwych, Alzheimer zwycięża?
  Obecne elity nie lepsze od poprzedników. Z maniakalnym uporem starają się dorównać poprzednikom w każdej dziedzinie, pół biedy, że Niemcom nie liżą... liżą Jankesom, czy to jakaś wielka różnica?

  Tylko jeden punkt zatrważa. Od wyniku wyborów prezydenckich uzależniona jest stabilność państwa. I nie wiem co lepsze, stary długopis-sprawdzony i wypróbowany w swojej bezsilności, czy może nowy, niesprawdzony mazak-gwarant destabilizacji.
  Żyłaś i żyjesz w jakieś alternatywnej rzeczywistości :>

  Serio tak uważasz, że teraz nie ma raju dla oszustów, malwersantów i aferowiczów? Skończyło się już dolce vita dla elit politycznych i ich pociotków? Naprawdę nasz piękny kraj jest sprawnie zarządzany przez sprawnych ludzi? Większą sklerozę wykazują wiercy PiS-owscy, bo nie pamiętają (lub nie chcą pamiętać) o tym co mówili ich obecni wybrańcy kilka lat temu, ba! oni nie pamiętaj (lub nie chcą pamiętać) o ich słowach sprzed krótszego okresu...

  Jakoś nie zauważyłem aby przez 10 lat prezydentury Aleksandra K. państwo polskie uległo destabilizacji... chyba że w twojej równoległej rzeczywistości to zaobserwowałaś i uznajesz, że to PiS przywrócił stabilizację. Chyba że tak :>
 • w temacie Czy ktoś jeszcze pamięta jak było za PO-PSL?

  W: Polityka
  ~Obserwator Trzaskowski ciągle mówi o totalnej wojnie z PiS-em i jako prezydent będzie przez całą kadencję blokować inwestycje i ustawy gospodarcze PiS-u, co spowoduje totalny kryzys gospodarczy, bankructwo firm, wielomilionowe bezrobocie, likwidację 500+, dolar frank po 7 zł, Inwestorzy zaczną sprzedawać obligacje, których wzrośnie oprocentowanie, a za tym także oprocentowanie kredytów. Trzaskowski i PO obwinią PiS i o to im chodzi, mają strategię wyeliminować PiS ze sceny politycznej, kosztem społeczeństwa.
  Możesz przytoczyć te wypowiedzi?
 • w temacie Premier Morawiecki o Rafale Trzaskowskim w trzech słowach: lenistwo - kłamstwo - nieudolność

  W: Polityka
  olacda Morawiecki wytknął Trzaskowskiemu to czego nie zrobił. To dla niego typowe. Tego nauczył siw w rządzie Tuska jako wiceminister. Pamiętamy ich afery: afra vat (Nowak przygotowywał i wprowadzał przepisy umożliwiające straty w budżecie), hazardowa, paliwowa, amber gold, melioracyjna, autostradowa- stracili polscy przedsiębiorcy,
  afera mieszkaniowa w Warszawie i innych miastach- bezprawne przejmowanie kamienic, sprzedaż majątku za bezcen (np.Ciech), Tusk i Pawlak podpisali umowę na najdroższy gaz w Europie, Kopacz podpisała niekorzystny pakiet klimatyczny (kazał jej Tusk), którego wynikiem jest drogi prąd.
  Ty ciągle to samo wklejasz? o_0

  W życiu też ciągle to samo mówisz? :>
 • w temacie Premier Morawiecki o Rafale Trzaskowskim w trzech słowach: lenistwo - kłamstwo - nieudolność

  W: Polityka
  Dobrawa1
  olacda Tusk i Pawlak podpisali umowę na najdroższy gaz w Europie, .
  W marcu 2020 r. PGNiG wygrał z Gazpromem. Rosjanie zwrócą 1,5 mld dol.

  "Polski koncern ma otrzymać od Rosjan zwrot około 1,5 mld dol. z tytułu zawyżonych cen ustalonych za dostawy gazu ziemnego realizowane w ramach kontraktu jamalskiego.
  Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał końcowy wyrok w postępowaniu z powództwa PGNiG przeciwko Gazpromowi i Gazprom Exportowi"
  Bardzo ciekawy artykuł. Na YT są też i filmy.https://energ(...)mld-dol
  Jeżeli proces przed arbitrażem toczył się niemal 6 lat, to jak myślisz kiedy się zacząć mógł?

  Poza tym, nie pisz w czasie przyszłym dokonanym, bo jeszcze Gazprom nie zwrócił tych 1,5 mld USD.

  I trzecia kwestia, widzisz jak istotne jest zjawisko istnienia bezstronnych i niezależnych sądów? Jak sądzisz, jak ma się to do tego co serwuje PiS w ramach tzw. "reformy sądownictwa"?
 • w temacie Podróże małe i duże, czyli wszystko to, co przywozimy z wojaży naszych :)

  W: Hydepark
  Dziękuję Blender za nowe materiały :)

  Ja wkrótce także coś dodam, niech sobie nikt nie myśli że zapomniałem o tym temacie...

  ...no może trochę ;) ale to wszystko przez robotę no i przez fakt, że przez jakiś czas nie było możliwości dodawania zdjątek, co mnie trochę zniesmaczyło :/ Ale widzę, że przynajmniej tu się nie pogorszyło koniec końców ;)

  Zdrowia!
 • w temacie Bezczelność komucha Dudy.

  W: Polityka
  olacda (...) Kasta sędziowska działa w imieniu bogaczy i ma za nic ludzi wyrzucanych na brukChciałbym zobaczyć twoją minę, jakby jakiś PiS-sąd po personalnych reformach obecnego obozu władzy, ciebie wyrzucił na bruk, bo jakiś bogacz PiS-owski chciałby ten twój lokal... Ciekawe co byś wtedy powiedziała na "reformę sądownictwa".
 • w temacie Bezczelność komucha Dudy.

  W: Polityka
  Dobrawa1 WednesdayTEN Na szacunek to trzeba zasłużyć. Banał i truizm, ale jak widać do ciebie jakoś nie dociera.

  Każdy prezydent nigdy w głosowaniach nie miał 100% poparcia. Wygrywał ten, który większośc zdobywał. A jeżeli wygrał ten, który nie był moim faworytem...nie zdobył mojego szacunku, więc według twojej logiki mam prawo mu ubliżać. Takie rozumowanie do niczego nie prowadzi, ponieważ w społeczeństwie zawsze będą ludzie niezadowoleni. Nie będą tego kogoś darzyć szacunkiem, zaufaniem. NIGDY to jednak nie daje nikomu prawa, by ubliżać demokratycznie wybranemu prezydentowi Niezdobycie 100% poparcie i nieposiadanie 100% szacunku w 100% społeczeństwa nie ma nic wspólnego z postawą danego człowieka, piastującego dany urząd. A Andrzej D. wielokrotnie - w zasadzie permanentnie - pokazuje, że jest osobnikiem który przez 5 lat "pracował" na to, by go nie szanowano. Jeśli jego partia swoimi działaniami pokazuje jemu, rzekomo Pierwszemu Obywatelowi RP, gdzie go de facto mają, to jak inni mają go szanować? Zatem zapytasz zapewne dlaczego go wystawiają jako kandydata na prezydenta RP? A kogóż mogliby innego? Masz jakąś ciekawą kandydaturę? :>
 • w temacie Bezczelność komucha Dudy.

  W: Polityka
  Dobrawa1 Blandare51 Dobrawa1 Pażwywiom, uwidim..jak to u nas mawiają:-).

  Po wyjściu z budynku zwrócił
  się do mieszkańca, który krzyczał w jego stronę: "Marionetka!".

  Zachowanie tego typu to już bezczelnością nie nazywasz?Duda to marionetka, a i pacynka rzeklbym......Czy mogę p. Trzaskowskiego, p Bosaka, p. Hołownię tak nazywać, jeżeli któryś z nich wygra wybory?
  Jak będziesz miała ku temu podstawy - to śmiało, nie krępuj się.
 • w temacie Bezczelność komucha Dudy.

  W: Polityka
  Dobrawa1 WednesdayTEN Dobrawa1 (...) Możesz urzędu nie szanować...dzisiaj ten, jutro inny może być prezydent, ale człowieka należy szanować (...)Na szacunek to trzeba zasłużyć. Banał i truizm, ale jak widać do ciebie jakoś nie dociera.

  Jak tam twój świat po 10 maja? Nie zawalił się? Przecież larum grałaś na forum, że wybory muszą się odbyć, bo gospodarka stanie, bo ludzi nie będą mieć pracy, bo niemalże koniec świata nastąpi... Jak twój świat? Nie rozpadł się? :>A jak tam twoje zabójcze koperty? Jak mają się obietnice KO, że na pewno nie będą zmieniac kandydata?
  Jak tam płacze o sugerowanej krwi na rękach prezydenta, rządu ...jezeli wybory się odbędą?
  Teraz tez dalej epidemia i zbieranie podpisów na kandydatow jest już bezpieczne? Co ma piernik do wiatraka? Co mają obietnice KO do obietnic PiS? Odpowiem ci: nic.

  Ja się ciebie nie pytałem o to co będzie jak się wybory odbędą, tylko się ciebie zapytałem co się stało, jak się wybory nie odbyły? Czy nic się nie stało? :P