• Czy w PO szykuje się “zamach stanu”?

  W: Polityka
  Newsweek poinformował, że młodzi w Platformie Obywatelskiej szykują “zamach stanu”, który ma możliwość raz na zawsze skończyć karierę Grzegorza Schetyny. Coraz więcej polityków Platformy Obywatelskiej uważa, że Schetyna ciągnie partię na dno. Pomimo przegranych przez siebie wyborów we Wrocławiu, Schetyna nie zamierza zrezygnować z funkcji lidera. Za to odpowiada wprost, iż nikt nie namówi go do rezygnacji, a każdy, kto tego próbuje, szkodzi PO i wpisuje się w scenariusz PiS. Newsweek uważa, że młodzi w partii szykują przewrót, którego liderem ma być Borys Budka.
 • TVN odwróciło się od Schetyny?

  W: Polityka
  Sam Grzegorz Schetyna uważa, że stacja TVN “odwróciła się od niego”. Za takim obrotem spraw ma stać ustępujący ze stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk. Grzegorz Schetyna powiedział, że „w TVN ktoś przestawił wajchę i dał sygnał do ataku na niego”, przez co teraz w każdym materiale w stacji jest poddawany krytyce. Lider PO uważa, że za tym wszystkim stoi Donald Tusk.
 • Pestki arbuza to źródło witamin

  W: Hydepark
  „Nie zjedz pestki z arbuza, bo ci wyrośnie arbuz w brzuchu” - chyba każdy usłyszał to kiedyś od swojej mamy w czasie dzieciństwa. Oczywiście teraz każdy z nas wie, że żaden arbuz nam w żołądku nie wyrośnie, ale mimo to zazwyczaj wypluwamy i wyrzucamy pestki z arbuza. Czy słusznie? Jak się okazuje, pestki od arbuza zaliczane są do grona superfoods, są źródłem witamin i mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przede wszystkim, pestki z arbuza obniżają poziom cukru we krwi, działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, chronią wątrobę przed toksynami i leczą wrzody żołądka.
  Pestki arbuza można jeść prażone, obrane ze skórki, w formie oleju z pestek arbuza…
  Jak uprażyć pestki arbuza? Wystarczy, że rozłożymy nasiona na pokrytej papierem do pieczenia blasze i wstawimy na 15 minut do piekarnika nagrzanego do 160 stopni Celsjusza.
 • Szykuje się ewolucja w nowym rządzie?

  W: Polityka
  „Rzeczpospolita” podaje, że po wygranych wyborach, Zjednoczona Prawica przygotowuje się do utworzenia nowego rządu. W najbliższych latach obóz Kaczyńskiego ma położyć nacisk na zmianę pokoleniową i zaangażować większą liczbę młodych polityków. Nowy rząd ma też położyć akcent na energetykę i ekologię, czyli dwie nowe kwestie. Na ten czas najważniejszą sprawą dla PiSu jest utrzymanie urzędu prezydenta. Czy uda im się to?
 • Zioła na obfite miesiączki

  W: Babskie sprawy
  Menstruacja nigdy nie jest przyjemna. Szczególnie nieprzyjemna jest, jeśli borykamy się z problemem, jakim są obfite miesiączki. Są one przede wszystkim niewygodne, ale mogą mieć też być dość niebezpieczne: mogą powodować między innymi anemię. Jak poznać, że mamy zbyt obfite miesiączki? Świadczy o tym przede wszystkim duża ilość skrzepów krwi, konieczność częstego wymieniania podpasek, osłabienie i zmęczenie, zawroty głowy, a nawet omdlenia. Przyjmuje się, że mamy silne krwawienia, jeśli zużywamy więcej niż 20 podpasek w ciągu całego okresu (co też nie musi być koniecznie miarodajne, bo zazwyczaj zmieniamy podpaski i tampony częściej ze względu na higienę). Jeśli zauważymy u siebie zbyt obfity okres, najlepszym wyjściem będzie udanie się do ginekologa.
  Są jednak domowe sposoby na poradzenie sobie z dużą utratą krwi, przede wszystkim są to zioła na obfite miesiączki:
  krwawnik pospolity
  rumianek
  arnika
  ziele tasznika
  waleriana (kozłek lekarski)
  bylica pospolita
  gryka zwyczajna
  W czasie miesiączki powinnyśmy, oprócz picia ziółek, unikać mocnej kawy, alkoholu i coli oraz nadmiernego wysiłku.
  Co ważne, nie powinnyśmy ogrzewać podbrzusza (nawet jeśli mamy bolesne miesiączki), ponieważ ciepło rozszerza naczynia krwionośne i możemy przez to nasilić krwawienie.
 • Migrena dieta, co jeść

  W: Porady
  Dieta przy migrenie może być pomocna dla osób, które zmagają się z tym problemem. Napady migreny mogą być wywołane przez alkohol i niektóre pokarmy. Szczególnie ryzykowne są: aspartam, czekolada, kawa, owoce cytrusowe, sery pleśniowe i dojrzewające, przetworzone mięso (kiełbasa, salami, szynka, konserwy, ryby wędzone), jedzenie zawierające tyraminę i glutaminian sodu. Mogą one wywołać ból głowy nawet do 24 godzin po ich zjedzeniu. Dieta migrenowa może poprawić nasze samopoczucie i ograniczyć częstotliwość migrenowych bólów głowy. Co jeść przy migrenie? Jajka, świeżo przygotowane i zakupione mięso i ryby, mleko, serki wiejskie, makarony, gotowane i surowe płatki zbożowe, fasolka szparagowa, szpinak, dynia, pomidory, brokuły, ziemniaki, soja, cukinia, marchewka, jabłka, wiśnie, gruszki, zupy domowe bez dodatku glutaminianu sodu, domowy rosół, kawa bezkofeinowa, soki owocowe, wszystkie oleje i tłuszcze.
  Jak widać, dieta przy migrenie potrafi być zróżnicowana i ciekawa, a do tego może pomóc. Czemu więc nie skorzystać?
 • Tajemnicze spotkanie senatorów niezależnych, czy coś planują?

  W: Polityka
  “W Senacie kuluarowe rozmowy między Krzysztofem Kwiatkowskim a Lidią Staroń. Były prezes NIK nie chce odpowiadać na pytania. Czyżby senatorowie niezależni mieli jakiś swój plan na Senat? - napisał na swoim Twitterze Patryk Michalski, reporter RMF FM. Lidia Staroń, która jest kandydatką niezależną, miałaby startować z poparciem PiS. Miała być naturalnym sojusznikiem ugrupowania, tymczasem we wtorek oświadczyła, iż tak jak dotychczas, będzie niezależna – nie chce stać po stronie ani opozycji, ani koalicji. Czy niezależni senatorowie coś planują?
 • “Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną” - wpis księdza

  W: Religia
  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że złoży doniesienie do prokuratury na byłego proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, księdza Romana Kneblowskiego, który dodał ostatnio kontrowersyjny wpis na Facebooka. W tym wpisie, Kneblowski pokazał zdjęcie chłopca, który przyjmuje Komunię Świętą i podpisał „Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną”. Ośrodek twierdzi, że ten wpis zachęca do znęcania się nad dziećmi. Sam ksiądz odniósł się do oskarżeń: „W moim opisie do tego zdjęcia jedyny przekaz stanowi postulat, aby do Najświętszego Sakramentu odnosić się z najwyższą czcią. A że podałem to w żartobliwym opakowaniu, żeby co do tego nie mogło być najmniejszych wątpliwości – opatrzyłem moją wypowiedź uśmieszkiem z przymrużeniem oka”
 • Zawał serca – nietypowe objawy

  W: Hydepark
  Zawał serca niekoniecznie musi być chorobą, która zarezerwowana jest tylko dla osób starszych. Powodami zawału u coraz to młodszych osób są przede wszystkim stres, zła dieta, palenie papierosów i nadciśnienie tętnicze. Najczęstsze objawy zawału serca to gniotący, piekący ból, który zazwyczaj jest umiejscowiony za mostkiem, ból, który promieniuje do szyi, barków (szczególnie lewego), lewej ręki, albo samej dłoni.
  Zawał mięśnia sercowego potrafi mieć też nietypowe objawy, którymi są: kaszel, ból pomiędzy łopatkami (co często myli się z bólami kręgosłupa), nudności, albo „ponudzania”, wymioty. Objawy zawału czasem mogą też przypominać zgagę. Dlatego też jeśli widzimy takie objawy u siebie, powinniśmy mieć to na uwadze i najlepiej udać się do lekarza.
 • Wiemy już kto zostanie marszałkiem seniorem

  W: Polityka
  Prezydent Andrzej Duda zwoła pierwsze posiedzenie sejmu w nowym składzie na 12 listopada. Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu otworzą marszałkowie seniorowie, którzy zostaną powołani przez prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów i senatorów. Rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, poinformował, że marszałkiem seniorem Senatu na pewno zostanie Barbara Borys-Damięcka, a jako marszałka seniora Sejmu „obstawia” posłankę Iwonę Śledzińską-Katarasińską.
  Prawdopodobnie pierwszy raz w historii zdarzy się, że marszałkami seniorami będą dwie kobiety, do tego obie z opozycji.