• Chore zatoki domowe sposoby

  W: Porady
  Co roku w sezonie jesienno-zimowym choruję na zatoki, przez co udało mi się zgromadzić kilka sposobów na szybkie doprowadzenia się do ładu, gdy ma się chore zatoki. Domowe sposoby na chore zatoki:
  1. Kompresy z soli! Kupujemy w aptece leczniczą sól jodowo-bromową. Kilka garści gruboziarnistej soli podgrzewamy na patelni, w garnku albo w piekarniku – dowolnie. Wkładamy sól do skarpetki bawełnianej albo ściereczki i przykładamy w okolice nasady nosa albo na czoło. Podgrzana sól do skarpet to mój ulubiony sposób. Musimy jednak uważać, żeby się nie poparzyć!
  2. Inhalacje na chore zatoki, czyli wdychanie pary wodnej z dodatkami. Do miski wlewamy gorącą wodę, wsypujemy kilka łyżek soli kuchennej albo morskiej, do tego dodajemy zioła lub olejki według upodobania – ja osobiście polecam takie zioła jak szałwia, lipa, mięta i rumianek. Pochylamy się nad parującą wodą i nakładamy na głowę ręcznik tak, aby para spod niego nie uciekała, wdychamy opary. Trzeba uważać, by mieć zamknięte oczy i nie zbliżać twarzy do gorącej wody, bo wtedy możemy się poparzyć.
  3. Wdychanie cebuli albo rozgniecionego czosnku. Kurację trzeba przerwać, jeśli okaże się, że zapachy są zbyt drażniące i np. wywołują u nas łzawienie oczu
  To moje ulubione domowe sposoby na chore zatoki. Piszcie swoje!
 • Lewica zajmie się małżeństwami homoseksualnymi na pierwszych posiedzeniach Sejmu

  W: Polityka
  Krzysztof Gawkowski, polityk Lewicy, powiedział w rozmowie z RMF FM, że projekt ustawy o związkach partnerskich będzie jedną z pierwszych ustaw, prawdopodobnie zostanie ona złożona na pierwszym albo drugim posiedzeniu Sejmu. Polityk powiedział, iż projekt ma zakładać przede wszystkim to, by każda para w Polsce, tak samo hetero jak i homoseksualna, mogła wejść w związek małżeński.
 • Dziesięć ciekawostek religijnych o Biblii

  W: Hydepark
  1. Biblia to najlepiej sprzedająca się książka na świecie
  2. Biblia to najczęściej kradziona książka na świecie
  3. Salomon miał 700 żon, 300 konkubin i 12000 koni
  4. Jezus, pomimo panującego obecnie przekonania, wcale nie miał długich włosów. W tamtych czasach noszenie długich włosów przez mężczyzn nie było mile widziane (1 List do Koryntian 11:14 "Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy?")
  5. Według Księgi Rodzaju, Abraham żył 175 lat, Adam 930, a Noe 950
  6. 30 srebrników, za które Judasz zdradził Jezusa, to po przeliczeniu równowartość ok. 20 tysięcy złotych
  7. Zwrot „Nie lękajcie się” pojawia się w Biblii 365 razy
  8. Chiny są największym producentem Biblii na świecie
  9. Ostatnim słowem w Piśmie Świętym jest „Amen”
  10. Biblia nie mówi o piekle jako o miejscu wiecznego ognia i potępienia dusz. Taka wizja pojawiła się dzięki „Piekle” Dantego.
 • Alergia na orzechy pomocy

  W: Porady
  Niedawno wybadaliśmy, że nasz syn ma uczulenie na orzeszki ziemne. Jest to moje pierwsze zetknięcie z alergią pokarmową, cała moja rodzina i rodzina męża jest zdrowa jak koń, nigdy nie występowała u nas alergia na orzechy. Stąd moje pytanie: czy dziecko, które ma uczulenie na orzechy ziemne może jeść inne rodzaje orzechów, czy kategorycznie ich unikać (jak na razie unikamy, bo nie jestem pewna co robić, a jak wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony)? Jakie produkty, których o to nie podejrzewamy mogą zawierać orzeszki ziemne?
 • Siwienie włosów jak sobie poradzić

  W: Porady
  Siwienie włosów jest synonimem pierwszych oznak starości, dlatego wywołuje w nas panikę. Najgorsze jest jednak przedwczesne siwienie, które może być jednym z objawów różnych chorób, takich jak awitaminozy, nadczynność tarczycy, cukrzyca, choroby nerek, czy niedokrwistość wynikająca z nieprzyswajania witaminy B12. W takim wypadku najlepszym wyjściem będzie wizyta u lekarza.
  Co na siwienie włosów? Najlepszym sposobem będzie szampon na siwe włosy lub farba do włosów. Można tez zastosować odsiwiacze – płukanki, które stopniowo odbudowują pigment we włosach.
  Naturalne sposoby na siwe włosy: olej goździkowy pomaga walczyć z siwizną, ponieważ ma właściwości przyciemniające włosy. Wystarczy wcierać go w skórę głowy i we włosy wieczorem i zostawić na noc, a rano umyć włosy.
  Na siwienie pomaga także olej kokosowy zmieszany z sokiem z cytryny. Taką mieszankę pozostawia się na włosach przez godzinę, a później zmywa szamponem. Pomaga to zahamować proces siwienia.
 • Zdjęcia posłanki Lewicy na portalu erotycznym?? Odpowiedź Biedronia

  W: Polityka
  Robert Biedroń zamieścił ostatnio filmik, na którym odniósł się do wyniku wyborów. W komentarzu pod tym filmikiem dostał pytanie dot. nudesów posłanki Lewicy na jednym z portali erotycznych: “Proszę się wypowiedzieć na temat nagich zdjęć na pewnym portalu erotycznym jednej z posłanek Lewicy”. Lider Wiosny odpisał wtedy: “Nie widziałem, ale domyślam się, że są fajne. Proszę nacieszyć oko! Nagie ciało jest piękne!”
 • Politycy PiS wściekli na szefa TVP

  W: Polityka
  PiS zaczęło rozliczenia powyborcze. Wczoraj w ich siedzibie na Nowogrodzkiej, politycy Prawa i Sprawiedliwości rozmawiali o wyniku wyborów, który nie do końca spełnił ich oczekiwania. O utratę władzy w senacie obwinia się Jacka Kurskiego – szefa TVP. Zarzucono mu, że nie pokazywał w TVP kandydatów na senatorów. Część działaczy z tego powodu chce odwołania go ze stanowiska.
 • Plany brytyjskiego rządu w sprawie Brexitu

  W: Polityka
  Dzisiaj rano królowa Elżbieta II wygłosiła mowę tronową, która przedstawiała członkom Izby Gmin i Izby Lordów plany legislacyjne rządu Borisa Johnsona, Powiedziała, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nadal jest priorytetem rządu. Zapowiedziała tez projekty ustaw, które maja być przedstawione przez rząd w nadchodzącym czasie.
 • Bulgotanie w jelitach co robić

  W: Porady
  Co zrobić, jeśli często towarzyszy mi bulgotanie w jelitach? Czasem do tego mam bóle brzucha. Generalnie nie przeszkadzałoby mi to aż tak bardzo, ale to przelewanie w jelitach jest dość krępujące w towarzystwie. Często do tego pojawiają się wzdęcia i gazy (Wiem jak to wszystko okropnie brzmi). Czy to bulgotanie w jelitach to oznaka jakiejś choroby czy wręcz przeciwnie, że wszystko jest w porządku? Da się tego jakoś pozbyć, albo przynajmniej wyciszyć, żeby ludzie dookoła nie słyszeli?
 • Korwin-Mikke marszałkiem seniorem?

  W: Polityka
  Wyniki wyborów wskazują na to, że Konfederacja będzie miała w Sejmie swoich przedstawicieli, wśród których znajdzie się Janusz Korwin-Mikke. Z racji wieku, może być rozważana jego kandydatura na urząd marszałka seniora. Szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie w RMF FM powiedział o Korwinie, że „w polskiej polityce funkcjonuje już na tyle długo, że teoretycznie wszystko jest możliwe”. Dodał także, że „byłoby niewątpliwie wesoło”, gdyby został obsadzony na stanowisku marszałka seniora.