• w temacie DLACZEGO DUDA BOI SIĘ DEBATY TELEWIZYJNEJ?

  W: Polityka
  ~POLAK TVN, Onet i Wirtualna. Jakiś ty pustak,. Jak się mają POLSKIE WYBORY do zagranicznych stacji?? Czy Putin pozwoliłby sobie na zorganizowanie debaty przez amerykańskie stacje? Jak tego nie rozumiesz, to poproś mamusię, ona ci wytłumaczy.
  Słuszna uwaga, od dawna wiadomo, że Kaczyński wzoruje się na Putinie. Tylko odpowiedzialności za nic nie bierze; od tego ma swoje popychadła.

  Ciekawe za to, że ruska agentura tak gardłuje za Dudą.
 • w temacie DLACZEGO DUDA PRZEGRA TE WYBORY?

  W: Polityka
  Grzeszko
  Duda klamie, bo myśli, że wygra te wybory. A nawet jesli tak nie mysli, to Kaczyński każe mu tak mysleć.
  Ale on tych wyborów nie wygra - to juz jest pewne!
  Chciałabym mieć Twój optymizm.
  Ale może masz rację - w końcu dla jego zwierzchnika demokracja zawsze była kluczowa ;)https://youtu(...)-Uoc4sk
 • w temacie DLACZEGO DUDA PRZEGRA TE WYBORY?

  W: Polityka
  ~gość
  aliada Jak by tego nie przedstawiały pisowskie trollice, w Polsce mamy obowiązek (przymus) szczepień od dawna. Za rządów PiS ma się on w najlepsze i słowa Dudy, jakoby tego przymusu nie popierał, są zwykłym kłamstwem.
  Po co kłamał? Oczywiście żeby podlizać się antyszczepionkowcom, których sporo jest wśród wyborców Bosaka. Ale wyszło jak wyszło, dosyć beznadziejnie, bo teraz trzeba się gęsto tłumaczyć, że miało się na myśli całkiem co innego niż ślina na język przyniosła... Typowe dla tego, pożal się Boże, prezydenta.
  PiS był zawsze za szczepieniami dzieci. Prezydent wypowiedział się na temat szczepienia przeciw grypie, gdzie stwierdził, że się nigdy nie szczepił i o tym, że w przypadku pojawienia się szczepionki przeciw Covid, nie będzie ona przymusowa. Tylko tyle i aż tyle. Radzę sobie posłuchać tej wypowiedzi, a nie ciskać w klawiaturę co ślina na język przyniesie.
  Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych - to dokładne słowa Dudy.
  Jakichkolwiek.
  Skąd mam wiedzieć, że myślał co innego? Bo ty tak twierdzisz?

 • w temacie DLACZEGO DUDA PRZEGRA TE WYBORY?

  W: Polityka
  Jak by tego nie przedstawiały pisowskie trollice, w Polsce mamy obowiązek (przymus) szczepień od dawna. Za rządów PiS ma się on w najlepsze i słowa Dudy, jakoby tego przymusu nie popierał, są zwykłym kłamstwem.
  Po co kłamał? Oczywiście żeby podlizać się antyszczepionkowcom, których sporo jest wśród wyborców Bosaka. Ale wyszło jak wyszło, dosyć beznadziejnie, bo teraz trzeba się gęsto tłumaczyć, że miało się na myśli całkiem co innego niż ślina na język przyniosła... Typowe dla tego, pożal się Boże, prezydenta.
 • w temacie Zróbmy odlot jeszcze raz :-)

  W: Hydepark
  Derringer
  O, to się zapisałam na kartach pamięci ;-) cieszę się, ze smakowało, ja robiłam jeszcze muffiny i dałam omyłkowo więcej masła niż w przepisie... ale nie miałam już czasu bawić się w obliczanie proporcji i zostawiłam... wyszły bardzo dobre... jak przypadkiem ktoś przyniesie słoik jagód i nie będziesz wiedzieć, co z nimi zrobić,... to dam przepis ;-) Proporcjami nie trzeba się aż tak przejmować, zauważ że w każdym prawie przepisie (i to dobrych kucharzy) są inne, a ciasta i tak wychodzą podobne.
  Niedługo sezon na jagody, może ktoś się zlituje i przyniesie, no i są stragany, więc się pewnie przypomnę. :) Bo tak naprawdę to lubię piec, chyba najbardziej z tego całego kucharzenia. Tyle że marszobiegać trzeba potem coraz więcej i więcej.
  Dobrego tygodnia, miło też, że Yeti znowu się odzywa, brakowało tego.

 • w temacie TVP: Wszystkie ręce na pokład! PiS TRWA MAĆ!

  W: Polityka
  Grzeszko
  ----------------------------------
  Serwus Alladynko!

  Tylko jedna drobna korekta (jeśli pozwolisz), o którą mam nadzieję, że się nie pokłócimy.
  Za Gierka nie było tak obrzydliwej propagandy jak obecnie. Tej przed Gierkiem nie pamiętam, ale... w tej propagandzie po Gierku, czyli za czasów Jaruzelskiego także nie było takich ogromnych kłamstw i mataczenia. No, może poza słynnymi juz konferencjami prasowymi Jerzego Urbana, ówczesnego rzecznika rzadu, który robił wszystkim dokumentną wodę z mózgu. Z tym, że on czynił to z niebywałym wdziękiem kabaretowym i tak naprawde, odbiorca nigdy nie mógł być całkowicie pewien, czy aby przypadkiem ten facet także nie robi sobie jaj z ówczesnej władzy.
  Hej, Grzeszko.
  Nie mam telewizora, więc moja wiedza o obecnej propagandzie nie jest zapewne pełna. :) I możliwe, że Kurski (wiesz jak go nie lubię już od czasów "dziadka z Wehrmachtu") prześcignął swoich poprzedników z czasów PRL-u.
  Ale dlaczego tak jest? Dlatego, że rządy PiS-u w dużej mierze zależą od skutecznego prania mózgów wyborców. Jeszcze mamy niezależne media, stowarzyszenia, resztki niezawisłego sądownictwa, legalne partie opozycyjne, względną wolność zgromadzeń. Jeszcze możemy wystawiać w wyborach kandydatów spoza jedynej słusznej partii, i mają oni nawet jeszcze szansę wygrać, i jeszcze raczej nie grozi nam więzienie za nieprawomyślność. Jeszcze. To wszystko może zmieść władzę Kaczyńskiego i dlatego tak wiele zależy od propagandy. W czasach PRL było inaczej, więc komuniści, za którymi w dodatku stał Związek Radziecki, nie zawracali sobie głowy nachalną propagandą w takim stopniu, jak musi to robić Kaczyński, żeby utrzymać się przy władzy. Całkiem możliwe, że po całkowitym rozmontowaniu przez PiS instytucji demokratycznych i wprowadzeniu rządów autorytarnych propaganda trochę osłabnie. Co jednak nie jest ani trochę pocieszające.
 • w temacie TVP: Wszystkie ręce na pokład! PiS TRWA MAĆ!

  W: Polityka
  julciaDe To może moje standardowe pytanko - skoro Pis jest taki zły, dlaczego
  nie możecie wygrać wyborów?

  Ludzie powinni nosić was na rękach- takich geniuszy gospodarki,
  dobrych gospodarzy, pomysłami sypiecie jak Piaskowy dziadek z ręki -
  a JEDNAK nie - wygrać nie możecie .
  Dlaczego?
  PiS też nie mógł wygrać przez całe lata, zanim karta się, jak to w demokracji, odwróciła.
  PiS zdobył władzę i utrzymuje się przy niej głosząc "wstawanie z kolan" i przekupując wyborców nie swoją kasą. Tyle że to działa na krótką metę, po jakimś czasie gospodarka się zacina, pieniędzy zaczyna brakować i poparcie spada, bo same hasła nie wystarczają. Taką sytuację mamy teraz: PiS jest u władzy niespełna 5 lat i widmo klęski już nad nim krąży, mimo propagandy niczym z epoki Gierka. Stąd próby utrzymania rządów przez rozmontowywanie instytucji demokratycznych, szczucie jednych Polaków przeciwko innym, obietnice dalszego rozdawnictwa... A ostatnio mamy rozpaczliwe parcie do wyborów w czasie epidemii, kiedy konkurenci nie mieli praktycznie możliwości prowadzenia kampanii. Dopóki jest jeszcze jakaś, choć coraz mniejsza, szansa na wygraną.
 • w temacie Zróbmy odlot jeszcze raz :-)

  W: Hydepark
  Ciasto wyszło wspaniałe. Musiałam je robić dwa razy, bo łodyg okazało się za dużo na jedną blachę, i całe szczęście, bo szybko znika. Jest już też w moim notesie na przepisy jako "Odlot (E...- D...)", niech się potomni głowią, skąd ta nazwa.
  No nic. W każdym razie ja ten Odlot zrobię jeszcze nie raz. :)
 • w temacie Zróbmy odlot jeszcze raz :-)

  W: Hydepark
  Derringer Nooo, u mnie wychodzi dobre, daj znać, czy Tobie się udało :-) smacznego :-) Na pewno się uda, jasne, że się (i Cię) pochwalę. :)