• w temacie Tramp właśnie wciąga Europę i Afrykę w 3-cią wojnę światową

  W: Polityka
  Keramek

  Nie trzeba być Ruskiem by wiedzieć jak myślą Rosjanie wystarczy obserwować co robią.
  Zawsze wypowiadam się za siebie.
  Skoro tak bronisz naszych "wspaniałych i najlepszych sojuszników" powiedz dlaczego bez podstaw jako pierwsi i jedyni rzucają swoje wojska na Iran. Nawet Arabia Saudyjska która jest najbardziej poszkodowana w całej sprawie nie macha szabelką a Usa wręcz przeciwne tak jakby chcieli ukryć i odsunąć od siebie jak najdalej podejrzenia że to oni są sprawcą ataku.

  A co najciekawsze to w tym momencie USA są jednym z niewielu beneficjentów zaistniałej sytuacji więc raczej ne płaczą a szampany otwierają i śmieją się z naiwnych europejczyków.

  Bo nawet jak prawda ujrzy światło dzienne kto im podskoczy?
 • w temacie Abp Wojciech Polak po filmie o pedofilii w kościele.

  W: Religia
  sosna177

  Mnie osobiście pociesza tylko jedna rzecz.
  Żaden z tych zboczonych duchownych.....nie zobaczy Królestwa Bożego.
  A gniew Boży.....ciąży na nich, i otrzymają za swe czyny.....odpowiednią zapłatę.
  Powinni o tym wiedzieć, bo to jest zapisana w Biblii, z którą chodzą i trzymają Ją po pachą.
  Pytanie tylko.....czy ci ludzie wierzą Bogu???
  Według mnie.....nie wierzą, bo nikt by takich czynów nie robił, i nikt by takiego człowieka nie ukrywał w swoich szeregach.
  Myślę że Bóg i wiara spadły w dół w hierarchii kościoła. Na pierwszym miejscu jest::
  -władza i pieniądz,
  -potem długo nic

  - potem wpływy polityczne
  - potem walka o wizerunek kościoła - zamiatanie co się da pod dywan

  - a potem gdzieś na samym dnie Bóg i głoszenie słowa bożego

  Kościół to jest mafia - każdy o tym wie. Jak ktoś tam się dostanie to jest chroniony przez tą mafię i sam ma też obowiązek tę mafię chronić
 • w temacie Były duchowny nie wierzy w przemianę biskupów. "Są nieprzemakalni na prawdę"

  W: Religia
  ma chłop racje. Polski kościół to czarna mafia. ręka rękę myje.

  ci ludzie dawno stracili szacunek do ludzi uważają się za bóstwa. W ich miemaniu:

  "przecież bogowie są nieomylni i nieskazitelni. A jak oni coś źle zrobią to to nie jest źle - tak ma być. Oni mają prawo do grzechu bo ich szatan kusi najbardziej, to nie księdza wina tylko szatana. to szatan te złe dziecko mu podesłał, a on ten biedny ksiądz upadł i zgrzeszył"

  To jest myślenie polskiego kościoła . smutne, prawda?
 • w temacie Abp Wojciech Polak po filmie o pedofilii w kościele.

  W: Religia
  dobrze że taki film powstał. Rodzice dwa razy się zastanowią zanim puszczą swoje dzieci do kościoła lub na ministranturę.

  Te zwyrole zrujnowały życie tym dzieciom. A najgorsze jest to że w tych ich chorych głowach jest to usprawiedliwione - "przecież nic się nie stało"

  Samo przepraszam tutaj niestety nie wystarczy. Każdy z tych zboków powinien publicznie przyznać się do czynów pedofilskich nie ujawniając przy tym danych pokrzywdzonych i publicznie okazać skruchę i oddać się w ręce prokuratury.

  Myślę że taki akt pomógłby zagoić rany ofiar, oraz przyczyniłby się do naprawy wizerunku kościoła.

  Niestety te zboki dawno straciły poczucie dobra i zła. Uważają się za wzorami do naśladowania i nigdy nawet nie zrozumieją ile krzywdy wyrządzili.

 • w temacie Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

  W: Polityka
  madox66 Uważałem autora za inteligentnego usera okazał się kolejnym.hejterem wylewajacym wiadra pomyj na nauczycieli.
  madox66 Uważałem autora za inteligentnego usera okazał się kolejnym.hejterem wylewajacym wiadra pomyj na nauczycieli. jakieś argumenty proszę - bo w tym momencie to ty wylewasz swój hejt na mnie.
  W którym momencie kogoś obrażam lub wyzywam. Prowadzenie kulturalnej konwersacji nazywasz hejtowaniem?
  Powodzenia z takim podejściem: Wszyscy muszą się z tobą zgadzać - a jak nie to są hejterami, podludźmi, zdrajcami. Tak to działa u ciebie?
 • w temacie Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

  W: Polityka
  Dobrawa
  Nie rozumiesz sedna sprawy. Oczywiście, że wiem, iż w Biedronce pracują również ludzie wykształcenie, inteligentni, którzy nawet bardzo dobrze by się odnaleźli na innych stanowiskach.
  Cały czas próbuję ci powiedzieć, że w szkole powinna być dobrze wykształcona kadra, dobrze opłacana. Nie może być miejsca, że pani w domu wypełni swoje ćwiczenia, przygotuje się do lekcji i na tym koniec. Ona wtedy trzyma się tylko określonych schematów, zadań. Każde inne pytanie, innego materiału dotycące jest gaszone...bo ona sama tego nie wie. A uczniowie pytają, chcą wiedzieć. Dzięki za rozjaśnienie.
  JESTEM DWOMA RĘKOMA I NOGAMI za tym by szkole pracowała dobrze wyszkolona, przygotowana i dobrze opłacana kadra. Ale nie popieram szantażowania kraju i wykorzystywania w tym celu dzieci - dla mnie ten strajk jest czymś właśnie takim.
  Popieram protestowanie w formie nie szkodzącej dzieciom i społeczeństwu. A jak nie to niech się zwolnią a nie szantażują wszystkich dookoła. Jak jakiś procent nauczycieli się zwolni na początku będzie ciężko ale po jakimś czasie wszystko wróci do normy z korzyścią dla zawodu nauczyciela i ich zarobków.