• w temacie Kim był L Kaczyński

W: Polityka
    Witam . Nie byłem nigdy jego fanem ale wydaje mi sie mimo wszystko ze w niektorych kregach politykow rzadu rosyjskiego ucieszono sie na wiesc o katastrofie smolenskiej. Nie tylko ze wzglegu na smierc prezydenta Polski ale rowniez smierc duzej czesci rzadu polskiego. Jestesmy rywalami gospodarczymi Rosji i kazde nasze potkniecie to dla Rosji jak i innych naszych sasiadow szansa na wymierne zyski. Mimo to i tak ufam polskim sledczym i raportowi mak i w zaden zamach nie wierze. pozdrawiam
  • w temacie Proszę o radę!!!

W: Babskie sprawy
    Witam. Przykro mi ze znalezliscie sie w takiej sytuacji.
    Moim zdaniem masz 2 wyjscia:
    - 1. rozwod
    - 2. walka o męża. Ze wzgledu na dzieci lepiej pewnie by bylo uratowac zwiazek. Aby to zrobic klutnie, obrazanie sie oraz wypominanie napewno nie pomogą. Złość rodzi złość. Musisz uzbroic sie po zeby w spokuj i cierpliwosc i spokojnie i z miloscia porozmawiac z mezem. Okaz mu milosc i wierze i mam nadzieje ze on ja odwzajemni. Wedlug mnie to jedyna deska ratunku. Ale niestety to strasznie trudne zadanie wybaczyc i kochac dalej i znowu zaufac. pozdrawiam.
  • w temacie Pogarda zamiast merytorycznej dyskusji

tyrystor1 Trzeba czekać na zmianę władzy, aż ta banda odejdzie- ona ma w rękach media, organy, ludzi na kluczowych stanowiskach...jak za komuny !
    i wierzysz ze ci ludzie z tej bandy sa tak przezarci zlem ze chca samego zla i zniszczenia dla Polski. Wierzysz ze ta banda nie ma rodzin i nie potrafi kochac , ze to bezwzgledni zlodzieje i mordercy majacych wszystkich w d.. . Ja sobie tego wyobrazic nie potrafie. A nawet jesli tak , jaka jest gwarancja ze nastepny rzad bedzie lepszy. Na dobra sprawe nie oszukujmy sie sa ciagle ci sami ludzie , tylko zmienia stolki. Jak zawsze - nic tam sie nie zmienia - ciagle te same geby. Pozdrawiam
  • w temacie Czym się kierować przy wyborze rodziców chrzestnych?

W: Babskie sprawy
    Wydaje mi sie ze rodzice chrzestni maj tylko znaczenie religijne a ich glowne zadanie to pomoc w wychowywaniu wierze. Nie maja oni zadnego obowiazku ani prawa opieki nad dzieckiem,
    Wybiera sie ich z pryzmatu wiary a nie z pobudek finansowych. Niestety rzeczywistosc pokazuje cos zupelnie innego, Pozdro
  • w temacie Jak ochronić się przed gwałtem?

Dodalbym ze najlepsza bronia jest krzyk ratunku i ucieczka. Nie odpowiadaj na zaczepki nawet jesli sa wulgarne . Mimo wszystko nie popadaj w jakies leki , trzeba wierzyc ze zycie jest sprawiedliwe, a zlo ma krotkie nogi.Do walki ze zboczencami i przestepcami jest policja a nie ty. tylko dajmy im szanse. pozdrawiam
  • w temacie Dlaczego matki zabijają swoje dzieci?

lilith70 Kiedys matki, które nie chciały dzieci legalnie je usuwały, teraz nie mają takiej możliwości...
    oczywiscie nie popieram traktowania aborcji jako środka antykoncepcyjnego, lecz nasi politycy wprowadzając Ustawę antyaborcyjną nie pomyśleli chyba o skutkach, zatem wprowadzając ją powinni przedsięwziąć kroki prewencyjne, skupić się na szerszym dostępie do środków antykoncepcyjnych - nie tylko prezerwatyw, bo to dla kobiety żadne zabezpieczenie, jeśli ma patologicznego męża - powinno zadbac się o możliwość korzystania przez kobiety z darmowych środków antykoncepcyjnych, szczegolnie w rodzinach ubogich i patologicznych, poza tym kłaść nacisk na zajęcia o wychowaniu seksualnym w szkołach - i nie za zgodą rodziców, tylko powinny miec charakter przymusowy, a kuratorium powinno badać poziom tych zajęć, i wiele innych rzeczy powinno się zrobić, niestety niektórzy ludzie mają niskie morale i państwo powinno jakoś to okiełznać za pomocą działań zapobiegawczych, a u nas tylko dba się o rodziny alkoholików i nic poza tym.

ludzie są jacy są, mam wrażenie, że z natury wcale nie jestesmy dobrzy, zawsze byliśmy tacy sami, dobrzy i zepsuci, i niekiedy wystarczy jeden nieprzemyślany ruch i cały syf zostaje odkrytyOsobiscie uwazam ze aborcja jest zla, Nie mniej jednak panstwo powinno dazyc do wiekszej ochrony spolecznej samotnie wychowywujacych matek oraz rodzin wielodzietnych. Brak "dofinansowania na dzieci" powoduje mniejsza liczbe urodzen - niz demograficzny oraz patologie takie jak w temacie.
    Ludzie z natury maja w sobie dobro i zlo - to prawda i dzieki temu sie rozwijamy. nie mniej jednak powinnismy dazyc do doskonalosci. pozdro
  • w temacie Dlaczego matki zabijają swoje dzieci?

wydaje mi sie ze sama sobie odpowiedzialas na pytanie. Patologia jest powodem. Patologia czyli zaburzenie prawidlowego funkcjonowania rodziny oraz wzajemnych stosunków. Bierze sie to moim zdaniem przede wszystkim ze zlej sytuacji finansowej . Nastepnie z nalogow , lub zaburzen emocjonalnych. Pozdrawiam