• w temacie Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce?

W: Religia
    widocznie Mojrzeszowi cos sie w glowie pokielbasilo i nie zrozumiał Pana, a może to inny Pan powiedział. Hehe :) A może ktos żle przekazał historię , nie wiem nie było mnie tam.

Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy (Mt 22,37-40)

Nie ma tu nic o zabijaniu - to głowne przykazania wiary.
    Pozdrawiam

Arevik][cytat kogo=boozar][cytat kogo=Arevik Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce? Nie lepiej, przyjac bardziej racjonalne wytlumaczenie przyjscia na swiat Jeshu ben Miriam?

Sprawdz lepiej W ST ile krwi tam przelano z powodu wiary...! :)))
    Krew przelano i dalej sie leje nie z powodu wiary lecz z powodu ludzi ja wyykorzystujacych do swoich celów.

Arevik Czy boskie in vitro na pewno mialo miejsce? Nie lepiej, przyjac bardziej racjonalne wytlumaczenie przyjscia na swiat Jeshu ben Miriam?

I co teraz? Dalej wierzymy w boskie in vitro, czy lepiej przyjac calkowicie przyziemna przyczyne przyjscia na swiat Jezusa z Nazaretu? :)
    Witam: Woary nie da sie wytłumaczyc fizycznie albo wierzysz albo nie dlatego nazywa sie wiara. Wierzacy odpowie sobie na kazda watpliwosc przez pryamat wiary, natomiast niewierzacy bedzie mial zawsze watpliwości.

Ja osobiście nie wierzę w kosciol katolicki - mam wlasna teorie na temat swiata i Boga , ale nie chce nikomu wiary zabierac. Gdyż nie mam do tego prawa. Wiara w pewien sposob wychowuje ludzi , wpaja im pozytywne wartosci, podkresla co zle a co dobre, Daje konkretny cel w zyciu i po smierci, daje nadzieje.
    Wydaje mi sie ze lepszy jest swiat pelen ludzi wierzacych niz pelen ateistow przynajmniej na dzisiejszym poziomie rozwoju intelektualnego , moralnego i technicznego. Pozdrawiam.
  • w temacie Dlaczego nie mogę znaleźć faceta :( ?

W: Babskie sprawy
    Cześć. Wydaje mi sie ze internet to nie najlepsze miejsce do znalezienia milosci. Proponowalbym wyjscie do ludzi.
    Wyjdz czasami z kolezankami na dyskoteke, na koncedrt itp
    Moze w miejscowosci w ktorej mieszkasz sa jakies kółka: religijne, litarackie lub inne wzbudzajace twoje zainteresowanie.

Generalnie nie spiesz sie z szukaniem meza gdyz to powazna i wiazaca decyzja. Jestes jeszcze bardzo mloda. Masz jeszcze czas . Predzej czy pozniej znajdziesz tego jedynego - badz tylko otwarta i daj facetom szanse. Pozdrawiam.
  • w temacie Donald Tusk powinien zostać odwołany?

W: Polityka
    Odwolanie Tuska a nawet całego rzadu nic nie pomorze. Nie ma rozsądnej alternatywy. Wybory to tylko mydlenie oczu społeczeństwu ze ma jakis wybor. A po wyborach dalej te same twarze w rzadzie - tylko stołki zmieniły. A z pustego to nawet Salomon nie naleje. Po zdjęciu Tuska problemy Polski nagle same nie znikną.
  • w temacie Jaki jest cel życia ateisty?

Witam, odświeżam temat.
    Mam pewna teorie ktora chcialbym sie podzielic. Patrzac na wszystkie istoty zyjace na ziemi mozna dojsc do wniosku ze maja one dwa podstawowe cele w swym zyciu: 1. przetrwanie , 2 . prokreacja. Można by przyjać że takie same cele ma człowiek - przetrwanie i prokreacja.
    Mimo to wydaje mi się że ze wzgledu na wyróżniającą nas inteligęcję i zręczność z pośród pozostałych istot matka natura stawia nad ludżmi troche wyższe cele.
    Zakładajac że natura = całę życiena ziemi ma pewna inteligencje i moc tworzenia nowych istot poprzez droge ewolucji, stworzyla ludzi nie bez przyczyny. Jak wszystkie istnienia 'matka natura' ma rowniez dwa podstawowe cele - przetrwac i prokreowac. Sukcesu nie zapewnily jej olbrzymie i silne istoty jakimi byly dinozaury - ulegly czynnikom zewnetrznym - prawdopodobnie asteroida. Wydaje mi sie ze po tej porażce natura stworzyla ludzi ktorym dala wlasna wole=inteligencje. Inteligencja nasza moze doprowadzic swiat do zguby lub go uratowac. Niestety ludzkosc to jedyny sposob dla matki natury by stworzyc realna mozliwosc ochrony przed czynnikami zewnetrznymi oraz realna mozliwosc rozszerzenia zycia poza ziemie. I wierze ze to jest wlasnie nasze zadanie, nasz sens istnienia. Jestesmy tu by sie rozwijac technicznie i intelektualnie do poziomu umozliwiajacego zapewnienie przetrwania oraz szerzenia sie zycia. Jestesmy na czubku hierarhi ponad wszystkimi istotami ziemskimi po to by sie nimi opiekowac. Wiec dlaczego tyle niszczymy i dlaczego jest w nas tak wiele zla. Otoz to jest cena rozwoju czlowieka. Zauwazcie ze najwiekszy postep nastepowal podczas wojen. Czym blizej krawedzi tym wiekszy rozwoj. Nir chce usprawiedliwiac zla ale chce powiedziec ze specjalnie zostalismy stworzeni z wadami i slabosciami . Wiec jak żyć by spelnic nasz cel. Ten cel sam sie spelnia gdyz jest w nas zakodowany czy chcemy tego czy nie. Ludzkosc nie przetrwa bez matki natury wiec ja chronimy. To oczywiscie tylko moje wywody i ciekaw jestem waszego zdania. pozdrawiam