• w temacie Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

  W: Polityka
  ~Art Prościej będzie zmienić ten nieudaczny rząd. Twoim zdaniem powinni zostać usunięci wszyscy, którzy nie sprzyjają nieudacznikom z PiS. Najlepiej zwolnić fachową kadrę i przyjąć Misiewiczów, po podstawówka u z PiS. Koniecznie trzeba przyjąć do bezpośredniego nauczania ekepertkę PiS Panią dr hab Urszulę Dudziak, która twierdzi, że,, mycie części intymnych jest grzechem i bezeceństwem." Przecież trzeba koniecznie ogłupić ten naród. W szkolnictwie podobnie, jak w innych zawodach powinni pracować pisiory, bez kompetencji.
  Moim zdaniem jak komuś nie odpowiada praca to szuka dla siebie lepszej posady.
  Nie wkładaj mi w ust swoich chorych filmów i nie przypisuj mnie do żadnych opcji politycznych bo ja tego rządu nie wybierałem, nie wspierałam i nie wspieram.
 • w temacie Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

  W: Polityka
  Chamsin
  Możliwe że boozar jest jednym z tych co uwierzyli w populistyczną propagandę obecnego rządu o tym że Polska jest współczesnym europejskim El Dorado na etapie bumu ekonomicznego, krajem mlekiem i miodem płynącym a mimo to wolnym od fali muzułmańskich emigrantów. Tzw dobra zmiana....
  Mylisz się . Pracowałem we wielu krajach na wszystkich kontynentach świata i wiem że daleko nam do El dorado ale co to ma do tematu? Chcesz pogadać o muzułmanach lub pozycji naszego kraju na tle europy załuż osobny wątek.
  Pozdrawiam
 • w temacie Dlaczego rząd chce karać maturzystów.

  W: Polityka
  rafal333
  Dobrawa Nauczyciele mówią - nasz dzieci itd, więc jak można igrać tymi dziećmi? Co młodziez obchodzą zarobki nauczycieli itd, gdy wazą się losy ich matur!
  Jak ci strajkujący nauczyciele staną twarzą w twarz z tymi uczniami, którym nie towarzyszyli podczas egzaminów gimnazjalnych, ósmoklasisty! Jak czuje się młodzież, którą straszy się, że nie bedzie rad klasyfikacyjnych, że matury się nie odbędą?
  Jestem za strajkiem, ale rozsądnym...nie krzywdzących uczniów, ich rodziców. Często ci rodzice są bardzo biedni, rodziny z problemami, dzieci zestresowani itd.
  . Rząd jako dzieci i młodzież bierze jako tarcze. Manipuluje ludźmi wmawiajac im bzdury, ale mądry człowiek i tak im nie uwierzy.
  To nauczyciele wzieli dzieci za zakładników. Jak im tak źle to niech się po prostu zwolnią i znajdą lepszą prace tak jak wszyscy zwykli ludzie. A tym postępowaniem tylko blokują etaty i szantażują cały kraj. Rozumiem ich niezadowolenie ale nie popieram strajku. Niech okupują sejm albo protestują w inny sposób ale niech nie wykorzystują naszych dzieci.

  Ja szantażom mówię nie bo szantaż jest złem.
 • w temacie strajk nauczycieli kiedy koniec

  W: Polityka
  Dobrawa rafal333 To wszystko zależy od rządu. Ten da podwyżki, ale pensum wzrośnie. Tym samym sporo nauczycieli na bruk.
  I tak im praca nie odpowiada, Więc nic nie stracą.
 • w temacie co zrobić by odbić się od dna samotności ?

  W: Hydepark
  To zacznij kochać innych ludzi a nie czekasz aż cię pokochają.

  Zacznij coś robić dla innych a wkońcu znajdzie się ktoś kto zrobi coś dla ciebie.

  Pozdrawiam
 • w temacie Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

  W: Polityka
  ~gość Dobry pomysł. Powiedzmy, że pół miliona nauczycieli naraz zloży wypowiedzenia z pracy. Jak sądzę, większość z nich znajdzie natychmiast inne zatrudnienie, nawet jeśli mniej satysfakcjonujące.
  Pytanie, co wówczas zrobi rząd? Powiadasz, że ma rezerwy tak? To śnisz.Z szacunkiem dzieki za wyrażoną wątpliwość.
  Nic nie pisałem o rezerwach rządowych. Nie śnie.
  Jeżeli jakiś procent nauczycieli się zwolni to W KOŃCU zwolnią etaty i będzie można a rozpocząć proces rekrutacji.

  Na początku będą kłopoty ale uwierz mi świat się przez to nie skończy.
  W razie braku chętnych rząd naturalnie podwyższy stawki i zmieni na bardziej korzystne warunki zatrudnienia. To jest oczywiste dla każdego kto ma chociaż minimalne pojęcie o prawach rynku
 • w temacie Jaki zawód wybrać?

  W: Porady
  Hejka. Na wstępie brawo za odwagę.
  Mądrze myślisz że już teraz zastanawiasz się nad swoją ścieżką zawodową.

  Chyba najważniejsze w wybieraniu kierunku jest to by ci ten kierunek się podobał. Byś znalazła prace lub dążyła do niej którą mogła byś robić do emerytury.

  Z mojego doświadczenia i obserwacji większość polaków nie lubi pracy jaką wykonuje. Więc tym bardziej życzę ci byś trafiła dobrze.
  To jest trochę przykre że ludzie wykonują zawody których nie lubią.

  Co ci poradzić. Pomyśl o różnych zawodach i zastanów się co będzie sprawiało ci przyjemność: np: nauczyciel, praca w biurze, lekarz,weterynarz, programista, arhitekt, projektant, dziennikarz, pilot wycieczek, kierownik sklepu, adwokat. Nie kieruj się tylko wynikami w nauce - bo one do końca nie odwzorowują twojego potencjału.

  Kieruj się rozumem i sercem - również w życiu.

  Możesz pójść do ogólniaka i trochę przedłużyć ostateczną decyzję.
  Powodzenia. pozdrawiam
 • w temacie Ilu znacie facetów mieszkających z rodzicami?

  W: Uczucia
  człowiek jest zwierzęciem stadnym więc raczej szczęśliwiej mu się żyje w czyimś towarzystwie, chociażby towarzystwie rodziców.

  Samotność smutna i okrutna jest, boleśniejsza niż wstyd.

  Wiec młody człowiecze nie udowadniaj niczego światu i jeżeli nie znalazłeś jeszcze swojej drugiej połówki serca a masz wspaniałych rodziców to dziel z nimi życie pod jednym dachem.

  Czemu nie? bo to nie cool - w du... z tym co inni myślą.
  Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Wielu jest takich którzy i w całym dziurę znajdą.

  pozdrawiam
 • w temacie Duch Boży zapewnia zwycięstwo nad światem

  W: Religia
  Świat nie jest zły.

  Świat jest piękny i życie pięknym jest.

  Czyż nie piękne są zachody słońca nad morskim horyzontem, lub gdy wiaterek hulający w lesie zrzuca na nas kolorowe liście w jesienny dzień,
  Czyż nie piękny jest zapach świeżo skoszonej trawy. Szum morza, szum drzew w lesie.

  Świat jest dobry - daje ci jeść pić i oddychać. Karmi ciebie i twoje kochane dzieci.

  Pozwala ci przeżyć miłość , narodziny dzieci, wnuków.

  Zamiast narzekać może otwórz oczy i serce a znajdziesz niebo tu i teraz - na tym "złym świecie".