• w temacie Pani Małgorzata Gersdorf jest emerytowanym prezesem sądu najwyższego

  W: Polityka
  Pani Małgorzata Gersdorf jest nadal prezesem Sadu Najwyższego, ponieważ gwarantuje jej to konstytucja w art. 183 par 3 - o sześcioletniej kadencji, która kończy się chyba w 2020 roku. Fraj konstytucji nie można zmienić w drodze zwykłej ustawy lub rozporządzenia. Konstytucję można zmienić w drodze procedowania i przy odpowiedniej większości parlamentarnej. PiS łamie konstytucję stosując ustawy, które zastępują konstytucję. Ograniczanie wieku sędziów jest chwytem PiS, który jest niezgodny z prawem UE. Zatem będzie postępowanie z art. 7 prawa unijnego i Polska straci wszystkie dotacje unijne i otrzyma stosowną karę. Karę finansową powinni zapłać członkowie PiS że swoich prywatnych środków. Polska straci olbrzymie pieniądze tylko dlatego, że PiS chce przejąć władzę absolutną w Polsce. Tu chodzi o zmuszenie ludzi do wiary i do przekonań politycznych i społecznych PiS. Tak nigdy się nie stanie i poleje się braterska krew. Fraj, na zachodzie nie ma idiotów, a idioci są w Polsce. PiS nigdy nie powinien być dopuszczony do wladzy, bo zniszczy do końca ojczyznę Polskę. Wkrótce się przekonasz.
 • w temacie PROPONUJĘ UŁASKAWIĆ PYTONA ZAWCZASU - ZANIM KOGOŚ UDUSI

  W: Polityka
  Sisi1 Bucku...zanim cokolwiek napiszesz...liźnij nieco wiedzy. To ci na pewno nie zaszkodzi, a jedynie może pomóc.
  Szanowna Sisi1. Od dawna interesuję ułaskawieniami i odpowiem ci tak : wszyscy prezydenci ułaskawiali, ale po wyrokach sądowych. Istotą sprawy jest ostateczny wyrok sądowy. Pewnie już wiesz, że sądy służą do ustalenia winny, lub uniewinnienia obywatela. A gdyby okazało się, że obywatel jest niewinny, to prezydent, by ułaskawił niewinnego? Totalną ignoracją sądów przez prezydenta jest ułaskawienie obywatela przed orzeczeniem winy przez sąd i braku zakończenia postępowania sądowego. To nazywa się ułaskawieniem w ciemno. Drugą istotną kwestią jest nominacja osoby ułaskawienie - czyli zajmowanie eksponowanych stanowisk przez takie osoby. W przypadku pana Kamińskiego jest to stanowisko ministerialne Koordynator Służb Specjalnych. Zapewne zauważyłaś, że żaden Słowik b oss pruszkowskiej mafii nie pełni żadnej funkcji państwowej. A zatem tu jest istota sprawy. Czyli nie rządzą nami ułaskawieni przestępcy - prawda? Poczytaj jeszcze, czy zdarzają się gdzieś na świecie podobne sytuacje. Werdykt TK był dla mnie oczywisty - cała władza w rękach PiS.


 • w temacie Stajesz się tym, z czym walczysz.

  W: Hydepark
  Takie myślenie i postępowania jest błędne. Każdy człowiek ma jakieś sentencje i wartości, których się w swoim życiu trzyma. No chyba, że jest chorągiewką, która dla pieniędzy zrobi wszystko. Takich ludzi faktycznie jest w Polsce dużo. Podam przykład np; poparcie dla obecnej władzy za profity pieniężne. A władza wprowadza dyktaturę. Ale są też ludzie uczciwi, którzy trzymają się swoich zasad i poglądów.
 • w temacie CORAZ WIĘCEJ NIEUDACZNIKÓW NA NACZELNYCH STANOWISKACH PAŃSTWOWYCH NA ŚWIECIE

  W: Polityka
  [cytat kogo=KarolP12]Faktycznie, widziałem jak ostatnio nabzdryngolony juncker był prowadzony przez premierów innych państw. Co za wstyd przed resztą świata. Normalni europejczycy jak ja nie możemy tego znieść. [/cytat

  Nie usprawiedliwiam] Junckera, ale przynajmniej nie bredził głupstw. Każdemu zdarzy się wypić i zapewne nie tylko jemu. Trump strzelił głupotę na trzeźwo, a to znacznie gorsze. Przywódcy nadużywający alkohol powinni zostać zdymisjonowani. Tych dwóch ludzi nie można porównywać, ponieważ Trump ośmieszył się przed Ameryką i wlasnym elektoratem. Swoim służbom nie wierzy, zaś wierzy przywódcy wrogiego państwa. Kłamie prosto w oczy. Zapewne stracił swoich wyborców. Obecny rząd nie krytykuje Trumpa, ponieważ chodzi tu o obronę wielkiego brata i jest to jedyny sojusz nik PiS przed którym klęka rząd PiS na kolana.
 • w temacie CZY POLICJANCI PÓJDĄ NA WARSZAWĘ???

  W: Polityka
  Wkrótce pójdą rolnicy, pielegniarki, opiekunowie niepełnosprawnych, emeryci. Przecież państwo pisowskie jest takie bogate - rozdaje kasę na kopulację nawet bardzo bogatym ludziom. Ale nie samą kopulacją i prokreacją żyje człowiek. Przecież są jeszcze inni ludzie, którzy żyją na pograniczu ubóstwa.
 • w temacie HA,HA,HA ,TO SIĘ NAZYWA DOBRA ZMIANA PISOWSKIEGO RZĄDU !!??

  W: Polityka
  Tak gadała przez cały okres wyborczy w 2015 roku. Gadala, ale zabrała pieniądze pracownikom administracji i przyznała je pracownikom administracji. Nie spotkałem w życiu większych hipokrytów, jak pisiory. Nawet Boga wykorzystują do swoich celów interesów, aby tylko pozostać przy władzy. Interpretacja prawa przez ,, ich uczonych" jest na poziomie przedszkola. Kłamstwo, obłuda, hipokryzją jest u nich na każdym kroku. Robią wszystko, aby się wzbogacić i zostać hrabiami.
 • w temacie KILKA ZDAŃ O HONORZE

  W: Polityka
  Mohmed Orban nie jest dyktatorem, jest demokratą. Tak samo jak Kaczyński też jest demokratą.
  Ja gardzę demokracją gdyż jest to najgorszy ustrój jaki powstał. Dla przykładu
  mamy w Polsce kilka odmian demokracji:
  - socjal demokrację (PiS) - najbardziej demokratyczna partia
  - komunistyczną demokrację SLD, PSL - nakraść się ile się da
  - Narodowcy - demokracja bezpośrednia czyli władza ludzi

  Jeszce są PO i N które są partiami nazistowskimi
  A tobie pasuje reżim i dyktatura i bat na naród. A może król - uzurpator? PO partią nazistowską - stuknij się w glowę !!! Co wspólnego ma PiS z demokracją, wolnością i poszanowaniem prawa człowieka? Przecież obecnie ta partia przejęła pełną władzę w Polsce.

 • w temacie DLACZEGO FANATYCY PIS PLUJĄ Z GOŚCIA JADEM PIEKIELNYM ???

  W: Polityka
  Marduk1986 Może tak po prostu odreagowują swoje nieudane życie?Zapewne tak jest, bo życie na tym poziomie intelektualnym jest bardzo trudno. Niektórzy nie ewoluowali, a to złośliwość przyrody. Myślą o życiu wiecznym i dają się wykorzystywać klerowi. A w dodatku chcieliby zmusić to życia na takim poziomie innych normalnych ludzi. Nieudacznicy wyszli z nor i trumfują, a nieudolne i tolerancyjne społeczeństwo to toleruje. Smutne to i żałosne.Nie rozumiem- dlaczego mam kogoś obrażać z gościa. Piszę i bronię swojej sentencji z nicku. To jest honorowe, prawda, a nie jak szczur z gościa.
 • w temacie FRANCUZI MISTRZAMI ŚWIATA

  W: Polityka
  ~gość Naród może być dumny z piłkarzy. Bez przesady to tylko fizole którzy umieją kopać piłkę i nic poza tym:(To dlaczego jeżdżą na mistrzostwa głowy państw i przywiązują dużą wagę do sportu. Faktycznie Polska nie może być dumna z wladzy, ani z zawodników - to nieudacznicy.