• w temacie PIS chce przejąć SN.

  W: Polityka
  jax55
  FonForman
  Dobrawa1 "Pierwsza prezes Sądu Najwyższego powinna sześć tygodni przed zakończeniem kadencji

  zwołać zgromadzenie sędziów SN, a ono z kolei powinno wyłonić pięciu kandydatów na jej

  następcę i przedstawić ich prezydentowi Rzeczypospolitej.
  Tak się nie stało. Kilka dni temu prof.

  Małgorzata Gersdorf wydała zarządzenie, w którym stwierdza, iż przeprowadzenie zgromadzenia

  nie mogło dojść do skutku ze względów epidemicznych i zapowiada jego zwołanie w jakiejś

  niesprecyzowanej przyszłości"
  To może i dobrze, bo nie chciała ludzi narażać na zarazę, a po drugie i tak wiedziała, że PiS przejmie SN
  Zatem po co robić niepotrzebne zgromadzenia. Przecież PiS nawet Komisję Wyborczą wykluczył, a swojego prezesa SN, by nie obstawił?
  Celne usprawiedliwienie nieróbstwa byłej I Prezes. Można powiedzieć również " po co dzisiaj jeść skoro jutro też będę musiał"
  Nie prawda, ponieważ dobrze wiesz, że szkoły są zamknięte, a Sejm obraduje przy pomocy Internetu, a zaostrzenia są stopniowo łagodzone, ale to teraz. Pani Prezes urzędowała w okresie ostrych ograniczeń zgromadzeń i wtedy sytuacja była inna. Wybory też nie było, zatem nie usprawiedliwiam nikogo, ale też trzeba mieć na uwadze sytuację.

  Wkrótce zobaczysz czystki w SN.
 • w temacie PIS chce przejąć SN.

  W: Polityka
  jax55
  FonForman
  jax55
  FonForman Komisarz Zaradkiewicz funkcjonariusz PiS ma na celu wybranie na stanowisko prezesa Sądu SN kogoś z PiS. Ten ktoś już dawno został wskazany przez dyktatora Jarosława Małego (dziadzia). Traz zadaniem komisarza Zaradkiewicza jest przeprowadzenie spektakularnego teatru zwanego wyborami zgromadzenia sędziów. Zaradkiewicz i wielu podobnych, po zmianie władzy wylecą z pracy, bez prawa do emerytury, lub najniższej jak funkcjonariusze SB. Nic innego teraz PiS nie robi, jak stosowanie metod SB-ckich.
  Mam odmienne zdanie, Zaradkiewicz może i jest raptusem ale jego celem nie jest przypodobanie się PiS-owi lecz udowodnienie byłej I Prezes, że jak by chciała to by zwołała zgromadzenie sędziów SN.
  Masz prawo mieć odmienne zdanie, ale to nie znaczy, że cele Zaradkiewicza nie są po myśli prezesa. Dlatego właśnie od został oddelegowany ten człowiek, żeby się przy okazji mógł odegrać. Celem PiS jest przejęcie ostatniego bastionu niezawisłości, a jest nim właśnie Sąd Najwyższy. Wkrótce nikt z PiS nie będzie za nic ukarany. O tym wspominał wiceminister Pjebiak - swoich za dobro nie karzemy ".
  Nawet jak I Prezesem zostanie sędzia z tzw. nowego nadania to wcale nie oznacza, że PiS będzie miał władzę nad SN. Przykładem jest sędzia Lemańska która mówiąc o niezawisłości sędziów zasiała strach w PiS-ie.
  Lemańska to zły przykład, ponieważ jest dobrą koleżanką Dudy od lat i gdyby doszło do do precedensu, to stanie w obronie PiS. Nowy prezes zwolni wszystkich niepokornych wobec PiS.
 • w temacie SĘDZIA PAWŁOWICZ PRZEPOWIADA KONIEC REŻIMU I DYKTATURY PIS

  W: Polityka
  ~Drummer Cieszyłbyś jakby gospodarka w Polsce upadła. Tacy jak ty przyjęliby taką wiadomość z wielką radością. Z faktami się nie dyskutuje, a poza tymcieszę się na samą myśl, że reżim upadnie. Polsce po tylu latach niewoli i wojem należy się wolność i demokracja.
 • w temacie PiS BOI SIĘ UTRATY WŁADZY

  W: Polityka
  Keramek FonForman Keramek Trudno sobie wyobrazić większe głupoty:)))
  Na tym właśnie polega modernizacja resortów siłowych. Skończyły się czasy tanie państwa PO które z niczym sobie nie radziło. Winni dyktatury zostaną ukarani. :)) można paść ze śmiechu czytając twoje przemyślenia:)) To nie są przemyślenia, ja to wiem. Ty gumy przez plecy nie dostaniesz, bo będziesz czekał po cichu w zaciszu domowym na rozwój wydarzeń, a gdyby władza upadła będziesz chwalił inną. Fakt jest bezsporny jesteś zwolennikiem reżimu i dyktatury, oraz rządów teokratycznych. Wkrótce zacznie się bieda i nędza większa, niż w PRL. Następne wydarzenia zobaczysz naocznie. Będziesz inaczej mówił, jak zabraknie emerytury, a ceny będą kosmiczne. Nie będę prorokował sam zobaczysz.
 • w temacie Kaczyński dogadał z Gowinem.

  W: Polityka
  Abrakadabra365 buc1 Totalne bzdury ❗Nic jeszcze nie jest pewne. Naiwne marzenie FonFormana! 😂Jesteś pisiorem Formanie ❓❓🤣
 • w temacie Andrzej Duda wypadł znakomicie

  W: Polityka
  ~gość Dobrawa1 ~gość Dobrze wypadł Zóltek i Jakubiak.Pisałam właśnie o tym. Nie mam telewizora, ale oglądałam na TVP info tvpstream..coś takiego. Można jeszcze raz przeanalizować debatę i ich odpowiedzi.
  Pan Kosiniak Kamysz...długopis przyniósł:-)
  Oni nie myślą?
  Od przyszłego prezydenta oczekuję powagi, rozwagi, szacunku do innych kandydatów.
  He he Kosiniak przyniósł długopis podobny do długopisu Wałęsy w stoczni, tyle że z emblematem Kaczyńskiego . Trudno powiedzieć, czy to zaszkodziło, czy coś wygrał .Moim zdaniem dla komuchów i ubeków i reszty to cos zyskał ,ale wśród Solidarności to dał ciała. :)Nie było kandydata, który by nie atakował waszego idola długopisa.
 • w temacie Andrzej Duda wypadł znakomicie

  W: Polityka
  Dobrawa1 buc1 DUDA wpadł znakomicie! Teraz mówi o współpracy i dobrych relacjach z UE. Jednak zapomniał o słynnych wypowiedziach o,, wyimaginowanej wspólnocie europejskiej, oraz,, nie będą nam tu w innych językach nakazywali co mamy robić we własnym kraju". Tak na prawdę każdy z kandydatów dowalił Dudzie. A najlepszy był Kamysz, który przyniósł do studia duży długopis. O czym ty pleciesz.Przez całą kadencję Dudy..Polska była non stop atakowana na arenie międzynarodowej...mam tu na myśli Unię. Unia od Polski żądała zgody na wszystko; od przysłowiowego bąka poczynając. Próbowano Polskę do podnóżka sprowadzić. a przecież Polska jest suwerenna, niezawisła. Ma prawo podejmować decyzję służace narodowi polskiemu. Zobacz, TK Niemiec, gdy im coś próbowano narzucić; jasno stwierdził, iż TK państwa jest nad prawem Unii. Opozycja jak ze sraczką...non stop do tej Unii z każdą sprawa na skargę latała. I co nie wstyd wam? Tobie, po wyroku TK Niemiec?Naród polski nie zgodzi się na dyktaturę i zniewolenie. Nie zrobicie drugiej Wenezueli, czy Korei Północnej. Nie zmusicie ludzi do monarchii i służby wobec panów PiS. Teraz zobaczycie co będzie do sierpnia lub września. Nie będzie na nic pieniędzy, a tysiące firm upadnie. PiS wam już nic nie da. Koniec profitów i sprzedawania wolności. Obiecanki Dudy nie zostaną nigdy spełnione. Sami będziecie krytykować PiS. Zobaczysz prawdziwą dyktaturę i biedę. Nie będę więcej argumentował, bo sama zobaczysz. Wy nie wiecie co robicie i kogo popieracie. Rząd PiS wprowadził ustawę, w której pracodawca może zawiesić i zwolnić pracownika i będzie szereg takich ustaw. Dla PiS człowiek jest tym czym był w latach przedwojennych hołotą.