• w temacie Znana pisarka poniża Kaczyńskiego

  W: Polityka
  A co jest za, co go wywyższać? Przecież wprowadził dyktaturę i zniszczył Polskę wizorunkowo i ośmieszył nas wszystkich przed światem.
 • w temacie KIEDY NA ZIEMI ZJAWILI SIĘ PIERWSI BOGOWIE??

  W: Religia
  ~Gość
  buc1 Temat ciekawy, ale na niego nie potrafią odpowiedzieć wierzacy. Zamiast merytorycznej dyskusji tylko rozpocznie się wyzywanie. Oczywiście homo sapiens, a nawet homo habilis wierzył w siebie, a konkretnie we wszystko. Początki były takie, że ludzie w miarę rozumni nie potrafili zrozumieć śmierci. A zatem zaczęli wierzyć w pioruny i slońce, rzeki . Nie wiedzieli, co i dlaczego powoduje, że człowiek przestał się ruszać, polować i ulegał degradacji. Ta niewiedza trwa do dzis, a jej usprawnienia ludzie szukają w Bogach. Oczywiście ci Bogowie są wytworem wyobraźni i naiwności, oraz usprawiedliwień na okrutny los człowieka i wszystkich istot. Bogowie stali się ukojeniem i nadzieją strachu człowieka przed śmiercią. Oczywiste jest, że jesteśmy owocem ewolucji- chodzimy ubrani, agień rozpalamy zapalniczami, a nie krzesiwem i mieszkamy w eleganckich domach nie w jaskiniach. To bezwzględny dowód ewolucji. Wraz z wyższym poziomem życia człowieka zmieniają się również Bogowie. To normalny i naturalny stan rzeczy. Obecnie potrzebna jest reforma wszystkich wiar, ponieważ faza rozwoju religii pozostała znacznie w tyle. W wierze katolickiej do uaktualnienia wiary służy sobór watykański. W wierze
  żydowskiej rada starszych. W każdej wierze istnieje coś podobnego. Zmianie ulega interpretacja, ale Bogowie pozostają ci sami. Bogowie są różnie nazywani, ale istota jest jedna, strach przed śmiercią i nadzieja w życiu duchowym, po śmierci.
  Wierzącymi są Żydzi Masoni Kabaliści Sataniści Scientolodzy itd. poznałeś doktrynę
  wszystkich religii że ferujesz takie wyroki?
  Myślisz, że nie majac wiedzy pisałbym głupoty? Każda wiara jest reformowana na potrzeby chwili.
 • w temacie KIEDY NA ZIEMI ZJAWILI SIĘ PIERWSI BOGOWIE??

  W: Religia
  Temat ciekawy, ale na niego nie potrafią odpowiedzieć wierzacy. Zamiast merytorycznej dyskusji tylko rozpocznie się wyzywanie. Oczywiście homo sapiens, a nawet homo habilis wierzył w siebie, a konkretnie we wszystko. Początki były takie, że ludzie w miarę rozumni nie potrafili zrozumieć śmierci. A zatem zaczęli wierzyć w pioruny i slońce, rzeki . Nie wiedzieli, co i dlaczego powoduje, że człowiek przestał się ruszać, polować i ulegał degradacji. Ta niewiedza trwa do dzis, a jej usprawnienia ludzie szukają w Bogach. Oczywiście ci Bogowie są wytworem wyobraźni i naiwności, oraz usprawiedliwień na okrutny los człowieka i wszystkich istot. Bogowie stali się ukojeniem i nadzieją strachu człowieka przed śmiercią. Oczywiste jest, że jesteśmy owocem ewolucji- chodzimy ubrani, agień rozpalamy zapalniczami, a nie krzesiwem i mieszkamy w eleganckich domach nie w jaskiniach. To bezwzględny dowód ewolucji. Wraz z wyższym poziomem życia człowieka zmieniają się również Bogowie. To normalny i naturalny stan rzeczy. Obecnie potrzebna jest reforma wszystkich wiar, ponieważ faza rozwoju religii pozostała znacznie w tyle. W wierze katolickiej do uaktualnienia wiary służy sobór watykański. W wierze żydowskiej rada starszych. W każdej wierze istnieje coś podobnego. Zmianie ulega interpretacja, ale Bogowie pozostają ci sami. Bogowie są różnie nazywani, ale istota jest jedna, strach przed śmiercią i nadzieja w życiu duchowym, po śmierci.
 • w temacie Toutes proportions gardées?

  W: Uczucia
  Kajetana Dodam jeszcze że Jaskrawości nie czytałam. Może nadrobię w wakacje. Nie ukrywam że jego postrzeganie świata jest mi bliskie również stosunek do śmierci, choć wcale nie mam zamiaru się żegnać z tym światem, ale gdyby mi przyszło umierac, nie czułabym bolu, przerażenia z tego powodu, a jedynie wybawienie. To jak czekanie na miłego gościa.
  Czasem mamy po prostu przesyt doswiadczen, emocji, czujemy się tak wypełnieni tym wszystkim, że w zasadzie dalsza egzystencja nie ma już większego sensu. Co nie znaczy że przeżyło się wszystko, ale też nie masz ochoty przeżycia kolejnych stanów zarówno szczęścia jak i niedoli. Wszystko wydaje się powtarzalne. Oczywiście jesli sie jest na tym padole, to się żyje, nadal doświadcza, poznaje, uczy ale niczego tak się nie pragnie jak świętego spokoju.
  Myślę niemal identyczne. Oczywiste jest, że żył wiecznie nie będę, a czekanie na śmierć, która przyjdzie na pewno nie jest pozytywnym doznaniem. W świecie jest tyle zła obludy, chamstwa i pogoni za materializmem. Doczekanie się zmarszek i skrzywienie kręgosłupa też nie napawa optymizmem. Nie rozumiem jednego - dlaczego ludzie bardzo wierzący jeszcze bardziej się uganiaja za materializmem, czyżby myśleli po destrukcji wrócić na ziemię - nie mogę tego zrozumieć.
 • w temacie Toutes proportions gardées?

  W: Uczucia
  Ktoś bardzo cię skrzywdził, prawda? Najlepszą cechą wartościowego człowieka jest wybaczenie. Jednak istnieja różne odmiany zemsty - np: słodka zemsta, zemsta z wyjątkową pikanterią, odgrywanie się itp. Z zemsty często dochodzi do zbrodni, ale nie radzę tego rodzaju zemsty. Najlepszym rozwiązaniem jest poznać kogoś przyzwoitego i to jest lekarstwem na twoje zmartwienie. Do not keep the proportions - taka moja rada.
 • w temacie TRWA NABÓR ŁAWNIKÓW DO SĄDU NAJWYŻSZEGO

  W: Polityka
  ireneo Trzeba dać kasę pociotkom i podnóżkom. Przecież oni idą do polityki nie dla pieniędzy.
  A tak to władza będzie miała oparcie w czynniku społecznym. Oczywiście władza PiS pracuje za darmo. Czysta hipokryzja.
 • w temacie Obracanie kota ogonem

  W: Polityka
  Boldusia40 Oj tam, zaraz tam hipokryzja.
  Wybory samorządowe się zbliżają, więc dlatego. Dużo w tych spółkach się kasy zarabia,
  więc chyba starczy, a w samorządach niech będą ci znani lokalnie, tak chciałabym.
  A co to zmieni? Widzisz różnicę pomiędzy Pisowcom z dobrze płatnego stanowiska ze Spółki państwowej, a bezrobotnym Pisowcem. A może bogaty będzie mnie kradł, ponieważ już się dorobił?
 • w temacie Obracanie kota ogonem

  W: Polityka
  Słyszałem, że mają brać z Biur Pracy bezrobotnych Pisowców. W przypadku odnowy kandydowania stracą status bezrobotnego. Nie wiem, czy ta procedura osiągnie zbawienny sukces, ponieważ ci bezrobotni nastawieni są na prokreację i 500+. Najwięksi nieudacznicy i zwolennicy PiS, którzy chwalą i głosują na tę partię - obecnie nie palą się do pracy, bo lepiej im smakuje socjal. To najbardziej zajadła część elektoratu PiS. Jeśli obejmą władzę samorzadową, to lepiej wyjechać z Polski.