• Dzień Kobiet z nogami - Grety Garbo.

  W: Męskie sprawy
  Czy pamiętacie Gretę Garbo w Królowej Krystynie, scenę z zajazdu, kiedy dzieli ona pokój z Gilbertem, grajacym hiszpańskiego ambasadora, który dotąd nie wiedział, że Greta jest kobietą przebraną za mężczyznę .W pewnym momencie ona rozbiera się i zostaje w samej koszuli, oparta plecami o mebel z rękami do tyłu z głową lekko pochyloną do przodu i trochę opadającą na ramię ze spuszczonym wzrokiem. Uśmiechała się....
 • Najstarsi, nie tylko górale.

  W: Porady
  Z wiekiem Najstarsi ludzie mówią coraz ciszej, coraz bardziej niewyrażnie, ale coraz mądrzej. I prawie zawsze wiedzą, co byłoby w danej sytuacji najlepsze dla ludzi. Niestety ludzie słuchają, potakują, czasami biją brawo, a potem i tak robią po swojemu.
 • Przyjaciel, super wyraz.

  W: Uczucia
  Amigo. Słownik tłumaczi, że to przyjaciel. Zbyt prosto! W innych rejonach świata daleko poza horyzont znany w Europie, wyraz ten ma różne znaczenie.Wiele zależy od tego kto, o kim i do kogo mówi amigo. Ważne jest też, jakim tonem i z jaką miną. W skrócie powiem tak: amigo może znzczyć przyjaciela, znajomego, kolegę z pracy. W pewnych okolicznosciach amigo bywa przestrogą albo grożba lub wyrokiem śmierci{ przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi, podobnie jak nieprzyjsciele naszych przyjaciół, ale są na świecie nieprzyjaciele przyjaciół oraz przyjaciele nieprzyjaciół i w tedy lepiej nie spotkać nikogo, kto mógłby na ciebie zawolać:AMIGO !
 • Skanowanie myśli, czy to możliwe?

  W: Hydepark
  Naukowcy twierdza, że skanowanie zawartości ludzkiego mózgu to tylko kwestia czasu. Prędzej czy póżniej na pewno da się zrobić fale, choćby najbardziej złożone, choćby prad płynoł po synapsach, a nie po drutach.
  A co wy o tym myślicie?