• Nie tylko Diana miała wątpliwości przed ślubem z Karolem. Książę Walii też chciał odwołać uroczystość!

  W: Hydepark
  Minęło już 21 lat od śmierci księżnej Diany, a kulisy jej związku wciąż wychodzą na światło dzienne. Po pieprznym dowcipie, jaki odkryto parę dni temu w jej korespondencji z ostatniego roku życia, teraz dailymail donosi, że na kilka dni przed planowanym ślubem książę Karol zamierzał odwołać uroczystość. Taką rewelację ujawnił współpracujący z rodziną królewską biograf Robert Jobson, który wydał właśnie biografię księcia Walii, przygotowaną z okazji jego zbliżających się 70 urodzin.
  Podczas przygotowania książki Karol zwierzył się Jobsonowi, że im bliżej poznawał Dianę, tym bardziej zdawał sobie sprawę, że mają zupełnie inne charaktery i zainteresowania. Męczyły go huśtawki nastrojów narzeczonej. Obawiał się, że nie będą w stanie ze sobą wytrzymać całe życie, bo kompletnie do siebie nie pasują. Miał poczucie, że pochopnie zaręczył się i przed ślubem poważnie rozważał wycofanie danego słowa. Przeważyło jednak u niego poczucie, że wywołałby w ten sposób skandal i narobił wstydu narzeczonej i rodzinie.
  Myślę jednak, że byłby to mniejszy skandal, niż to, co działo się w czasie trwania tego małżeństwa. Jak sądzicie, Diana i Karol powinni byli rozstać się przed ślubem?
 • Polskie korzenie Angeli Merkel

  W: Hydepark
  Nie cichną echa po decyzji Angeli Merkel o rezygnacji z przewodniczenia partią CDU. Po przegranych wyborach w Hesji pani kanclerz chce zakończyć trwającą 18 lat (!) erę zwierzchnictwa nad tą partią. Kanclerzem jest od 13 lat i zamierza dokończyć kadencję, czyli sprawować urząd do 2021 roku.
  W Polsce Angela Merkel różnie jest oceniana. Nie wszyscy wiedzą, że w jej żyłach płynie mnóstwo polskiej krwi. Właściwie można by wręcz o niej mówić jako o Anieli Kaźmierczak!
  Wszystko zaczęło się w 1915 roku, kiedy 19-letni poznaniak Ludwik Kaźmierczak został zmobilizowany do niemieckiej armii i walczył na froncie zachodnim. Po wojnie wrócił na krótko do Polski, ale jeszcze w latach 20. zdecydował się wyjechać za chlebem do Berlina. W 1930 roku zmienił nazwisko na łatwiejsze w wymowie dla Niemców, Kasner. W 1926 roku urodził się jego syn Horst, który został teologiem protestanckim. Poślubił on Herlind Jentsch, która przyszła na świat w 1928 roku w Gdańsku, a młodość spędziła w Elblągu. W 1954 roku urodziła się ich córka, Angela Kasner. Angela posługuje się nazwiskiem swojego pierwszego męża, który nazywał się Ulrich Merkel. Byli małżeństwem w latach 1977-1982. W 1998 roku Angela poślubiła Joachima Sauera, ale nie zmieniała już nazwiska, prawdopodobnie dlatego, że jej kariera polityczna była już na tyle rozwinięta, że nie chciała niszczyć swojej rozpoznawalności przyjęciem innego nazwiska...
 • Były zięć Kulczyka żeni się z krewną. Powrót do arystokratycznych korzeni

  W: Hydepark
  Jan Lubomirski-Lanckoroński (ur. 1978), przedstawiciel słynnej rodziny arystokratycznej, która do rangi pierwszych rodów kraju urosła dzięki intratnemu handlowi solą, w latach 2001-2013 był mężem Dominiki Kulczyk (ur. 1977). Córka Jana Kulczyka, przez wiele lat najbogatszego człowieka w kraju, teraz celebrytka i osobowość telewizyjna, doczekała się z Lubomirskim dwójki dzieci. Związek rozpadł się, a Jan planuje ślub ze swoją nową partnerką, Heleną Mańkowską. Udzielając głosu dla "Wprost" powiedział, że jest jej... wujem!
  Później jednak doprecyzował, że jest między nimi piąty stopień pokrewieństwa, a rodziny często wchodziły w związki małżeńskie. Wyrazem tego jest miejsce planowanego ślubu - pałac w Nawojowie, kiedyś posiadłość Lubomirskich, teraz Mańkowskich. Na imprezie ma pojawić się jako gość fotograf Aleksi Lubomirski, kuzyn Jana, który robił zdjęcia podczas zaręczyn księcia Harry'ego z Meghan Markle. Helena ma dobre stosunki z dziećmi Jana i nie wyklucza, że sama zostanie matką.